وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 28 مهر 1397 ساعت 12:50   |   کد مطلب: 33700
6 ایستگاه صلواتی در مسیرهای ورودی و خروجی اسدآباد و 2 ایستگاه صلواتی در گردنه اسدآباد با توزیع 50 هزار وعده شام بین زائران حسینی در گردنه طی ایام اربعین برپا خواهد شد.

به گزارش نافع، تنها 10 روز دیگر تا اربعین حسینی باقیست و برخی کوله باری از عشق و ارادت مهیا کرده و آماده سفر عشق می‌شوند و برخی هم که از سفر عشق جامانده‌اند کمر همت برای خدمت به زائران حسینی بسته‌اند تا اینگونه عشق و ارادت خود به سرور و سالار شهیدان را ابراز کرده و دل‌های‌ شکسته جامانده از زیارت را بدرقه راه زائران حسینی می‌کنند.

طی ایام اربعین در راستای تکمیل عزارداری حضرت اباعبدالله(ع) و به یاد اولین راهپیمایی اربعین که تنها با حضور جابربن عبدالله انصاری صحابی رسول خدا(ص ) و گروهی از بنی‌هاشم از مدینه به کربلا بود، شاهد پیاده‌روی میلیونی مسلمانان جهان در این ایام هستیم.

با توجه به هم مرزی ایران با کشور عراق، مسیرهای بسیاری برای رسیدن زائران از کشورهای مختلف به مرز بین ایران و عراق وجود دارد که شهرستان اسدآباد در موقعیت جغرافیایی غرب کشور یکی از این مرزها در مسیرهای بزرگراه کربلا افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی را دارد و هر ساله شاهد عبور زائران بسیاری از این منطقه هستیم.

6 ایستگاه صلواتی اربعین حسینی در مسیرهای ورودی و خروجی اسدآباد

 باتوجه به عبور هزاران نفری عاشقان حسینی از مسیر اسدآباد به کربلا، برخی از جاماندگان از پیاده‌روی میلیونی اربعین حسینی، سفره‌ای از عشق و ارادت به اربابشان امام حسین(ع) پهن می‌کنند و خادم زائران عبوری می‌شوند.

براساس گفته مسئولان در ستاد اربعین شهرستان اسدآباد در مسیر رفت و برگشت اسدآباد - کربلا، 6 ایستگاه صلواتی از جنس دلدادگی به امام حسین (ع) و حضرت ابالفضل(ع) ایجاد می‌شود که تنها با هزینه‌های مردمی اداره می‌شوند.

این ایستگاه‌ها  در مسیرهای ورودی و خروجی شهر اسدآباد و در مسیر رفت و برگشت زائران برپا شده است؛ همچنین 15 کمیته زیر مجموعه این ستاد برنامه‌های مختلفی را به منظور خدمات‌دهی هر چه بهتر به زائران در دستور کار دارند.

برپایی 2 ایستگاه صلواتی در گردنه اسدآباد در مسیر رفت و برگشت زائران/توزیع 50 هزار وعده شام بین زائران حسینی در گردنه اسدآباد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباد در این زمینه در گفتگو با خبرنگار نافع، با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف در آستانه اربعین حسینی، اظهار کرد: امسال 2 موکب (ایستگاه) صلواتی در مسیر رفت زائران در مسجد امام خمینی(ره) و مسیر برگشت در پایگاه امدادی هلال احمر در گردنه اسدآباد برپا می‌شود.

علی قبادی افزود: قرار است در این ایستگاه‌های صلواتی حدود 50 هزار وعده غذایی شام بین زائران حسینی توزیع شود.

وی ادامه داد: در این ایستگاه‌های صلواتی کانکسی برای ارائه خدمات درمانی و اوژانسی به زائران حسینی مستقر خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباد تصریح کرد: طی ایام اربعین حسینی نماز جماعت در ایستگاه‌های صلواتی با حضور دو روحانی به صورت شیفتی برپا خواهد شد.

وی یادآور شد: ایستگاه‌های صلواتی در گردنه اسدآباد از یکم تا 12 آبان‌ماه برپا خواهد بود و به زائران حسینی خدمات ارائه خواهند داد.

گزارش: لیلا نظری فرهودی

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت