وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 27 مهر 1397 ساعت 14:10   |   کد مطلب: 33694
امام جمعه همدان گفت: زیارت اربعین نشانه شیعه‌گری و علامت مومن بودن است؛ پیاده‌روی اربعین مانور قدرت اسلام و شیعیان است.

به گزارش نافع، آیت‌الله غیاث‌‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه 27 مهرماه با بیان اینکه طی چند سال گذشته توجه جهانیان به راهپیمایی اربعین و زیارت امام حسین(ع) در این ایام جلب شده است، اظهار کرد: باید از این ظرفیت بزرگ استفاده شود؛ زیارت اربعین نشانه شیعه‌گری و علامت مومن بودن است و در زیارت‌ اربعین یک زیارت پیروزمندانه را قرائت می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پیاده‌روی اربعین مانور قدرت اسلام و شیعیان است، گفت: خطبه‌های آتشین حضرت زینب(س) باعث شد دستگاه ضد دین بنی‌امیه رسوا شود.

امام جمعه همدان افزایش استقرار موکب‌های حسینی در مسیر زائران را اتفاقی شایسته برشمرد و بیان کرد: تمام ملت‌های دنیا بدون کوچک‌ترین مشکل برای حضور در این مانور قدرت مهیا می‌شوند؛ زیارت اربعین یک موهبت الهی است و باید با تمام توان در این مسیر وارد شویم.

وی در ادامه به تصویب FATF اشاره کرد و افزود: نتیجه از سوی شورای نگهبان هر چه باشد وظیفه داریم تبعیت کنیم.

طه‌محمدی در بخش دیگری از خطبه‌ها در خصوص توجه به الگوی پیشرفت اسلامی ـ ایرانی، تصریح کرد: این مهم از موضوعات مورد توجه رهبر معظم انقلاب است و باید توجه بیشتری به آن شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکل آمریکا با اسلام مشکل و تمام ادیان الهی، ادامه داد: آمریکا مقابل رویکرد استکبارستیزی ایستاده است؛ عربستان سعودی به آمریکا پول می‌دهد اما زبون و خوار است، آمریکا با وجود خوش خدمتی ولیعهد عربستان به این کشور، درصدد کنار گذاشتن او از سلطنت است.

امام جمعه شهرستان نهاوند: ایران اسلامی به مرحله‌ای از اقتدار رسیده که دشمنان جرأت تهدید کشورمان را ندارند

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند، اظهار کرد: نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی دشمنان را ناامید کرده است و قدرت امروز مرهون ایستادگی و تلاش‌های فرزندان این مرز و بوم است.

وی با تأکید بر اینکه امروز هیچ قدرتی جرأت تهدید و اقدامی علیه کشورمان را ندارد، گفت: دشمنان می‌دانند در صورت هرگونه فعالیتی با پاسخ قاطع و محکم نیروهای مسلح و مردم مواجه خواهند شد.

امام جمعه شهرستان نهاوند بیان کرد: آمریکایی‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی با تجهیز و پشتیبانی تروریست‌های تکفیری در صدد ضربه زدن به کشورمان بودند اما با رشادت‌های مدافعان حرم و جبهه مقاومت ضربه سختی خوردند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی موفق شد آمریکایی‌ها را از منطقه بیرون کند، افزود: همه‌می دانند آمریکایی‌ها و رژیم‌های مرتجع منطقه پشتیبان داعش بودند ولی با قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی داعش از بین رفت.

مغیثی تصریح کرد: آمریکایی‌ها که دشمن اصلی حقوق بشر هستند در مقابل جنایات آل سعود در یمن سکوت کرده و کشتار مردم مظلوم یمن را نمی‌بینند و از سازمان‌های مدعی حقوق بشر نیز صدایی شنیده نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به همایش چند میلیونی اربعین حسینی، ادامه داد: این همایش یکی از اتفاقات بسیار مهم سال‌های اخیر است که وحدت و عشق مردم به اهل بیت (ع) را نشان می‌دهد.

امام جمعه شهرستان نهاوند خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و دو ملت ایران و عراق این همایش عظیم و حرکت مردمی را نمی‌بینند، آن را تاب نمی‌آورند و در رسانه‌های خود به این موضوع اشاره‌ای ندارند.

امام جمعه شهرستان اسدآباد: خدمات‌رسانی به زائران حسینی همراه با انصاف و عدالت باشد

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد، با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، به آسیب‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: متأسفانه این ابزارها و استفاده نادرست از آنها وارد اتاق خواب مردم هم شده و موجبات آمار بالای طلاق را مهیا می‌کند.

وی با بیان اینکه اسدآباد به عنوان یکی راه‌های عبور زائران حسینی است و قطعاً خدمات‌رسانی در این شهرستان انجام می‌شود، اظهار کرد: این خدمات‌رسانی‌ها باید همراه با انصاف و عدالت باشد.

امام جمعه شهرستان اسدآباد با اشاره به دیدار دانشجویان و نخبگان علمی با رهبر معظم انقلاب، یادآور شد: مسئولان باید قدر این دانشجویان موفق را بدانند و از آنان در عرصه‌های مختلف استفاده کنند تا دشمن با ترفندهای مختلف آنها را از کشور خارج نکنند.

وی در بخشی از سخنانش گروگان‌گیری تروریستی بسیجیان در مرز سیستان و بلوچستان را محکوم کرد.

حسینی‌مجد با انتقاد از مسئولان ورزشی و رئیس جمهور به دلیل حضور زنان در استادیوم آزادی، تآکید کرد: بعد از ۴۰ سال از عمر انقلاب به دلایل ناپخته و نامقدس مسئولان ورزشی و فرهنگی، زنان در این استادیوم حاضر می‌شوند و حمایت توئیتری برخی از مسئولان باعث تأسف است.

امام جمعه شهرستان بهار: اربعین حسینی فرصت عینیت یافتن فرهنگ عاشورایی در مقابله با تفکرات تکفیری است

حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه حماسه اربعین حسینی بزرگ‌ترین محور برای معرفی شیعه و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است، گفت: اربعین فرصت عینیت یافتن فرهنگ عاشورایی در مقابله با تفکرات تکفیری است.

وی رفاه‌زدگی حاکمان و مسئولان هر نظام دینی را یکی از موارد سقوط آن نظام دینی دانست و خاطرنشان کرد: غرق شدن در رفاه و اشرافیت آفت مسئولان نظام اسلامی خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت