وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 26 مهر 1397 ساعت 23:16   |   کد مطلب: 33692
به دنبال وقوع زمین لرزه در شهرستان نهاوند
برخی واحدهای مسکونی خسارت دیدند/تشکیل ستاد بحران نهاوند+ تصاویر
زمین لرزه ای 4.1 ریشتری شهرستان نهاوند را لرزاند و باعث ترک خوردگی تعدادی از واحدهای مسکونی در مناطق مختلف این شهرستان شد.

به گزارش نافع، ساعت 18 و 44 دقیقه شامگاه پنج‌شنبه زمین لرزه 4.1 ریشتری در عمق 12 کیلومتری زمین در شهرستان نهاوند اتفاق افتاد و مردم را وحشت زده به خیابان‌ها کشاند؛ این زمین لرزه پس از یک زمین لرزه 2.2 ریشتری اتفاق افتاد و در مناطقی با شدت بیشتر و در مناطقی مانند بخش خزل کمتر احساس شد.

مرکز این زلزله در ۵ کیلومتری شرق نهاوند در بین روستای عشوند و بانسره بوده است؛ این زلزله در 15 کیلومتری شهر برزول و 17 کیلومتری شهر گيان اتفاق افتاد.

به گفته مراد ناصری فرماندار نهاوند این زمین لرزه تاکنون هیچ خسارتی نداشته است.

دقایقی پس از وقوع این زلزله تصاویر تعدادی از واحدهای مسکونی در روستاهای نهاوند که دچار ترک خوردگی و خسارات جزئی شده بودند منتشر شد.

ستاد بحران نهاوند به ریاست فرماندار نهاوند برای بررسی خسارات احتمالی و دیگر جوانب احتمالی این زلزله با حضور مدیران دستگاه‌های اجرای و خدمات‌رسان در فرمانداری نهاوند تشکیل شد.

فرماندار شهرستان نهاوند در این جلسه اظهار کرد: این زمین لرزه خوشبختانه خسارت جانی نداشته و در مورد بافت فرسوده شهری و برخی نقاط روستایی هنوز گزارشی از میزان خسارات وارده اعلام نشده است.

مراد ناصری با تأکید برآماده‌باش کامل ستاد بحران در نهاوند، گفت: از همان لحظات اولیه تمام اعضای ستاد بحران در فرمانداری حضور داشته و تشکیل جلسه شد؛ در صورت بروز خسارات مالی اخبار مربوطه منعکس خواهد شد.

وی بیان کرد: زلزله امشب تلنگری برای همه ما شد که با توجه بیشتری در حوزه تخصصی خود آمادگی وقوع هرگونه حادثه غیر مترقبه‌ای را داشته باشیم.

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه برقراری آرامش در بین مردم در مواقع بحرانی و نحوه مدیریت بحران، حائز اهمیت است، افزود: ستاد بحران به منظور ایجاد آمادگی هرچه بیشتر و نحوه تعامل بیشتر بین دستگاه‌ها برای کنترل موقعیت پیش آمده، آماده است.

اننهای پیام/س

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت