وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 26 مهر 1397 ساعت 09:44   |   کد مطلب: 33685
رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه مسئولان نواحی پل ارتباطی اولیه بین مردم و شهرداری همدان هستند، گفت: در بحث نواحی وعده‌هایی که شورا به مردم و شهرداری به شورا داده، عملیاتی نشده است.

به گزارش نافع، کامران گردان صبح امروز در جلسه کمیسیون خدمات شهری با موضوع نشست هم‌اندیشی مدیران نواحی 12‌گانه و مسئولان امور شهری مناطق شهری، اظهار کرد: بحث نواحی سال‌هاست که استقرار و انجام شده، اما وعده‌هایی که شورا به مردم و شهرداری به شورا داده، عملیاتی نشده است.

وی با اشاره به استقبال از طرح ناحیه محوری در همدان، گفت: مقرر بود در نواحی، بحث تقویت نیرو و واگذاری برخی مسئولیت‌ها باشد.

رئیس شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه شهرداری‌های کوچک باید از نظر اداری کادرسازی شوند، بیان کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که افراد در این نواحی ظرفیت این را داشته باشند به عنوان شهرداران آینده انتخاب شوند، اما متأسفانه گزارش‌های خوبی از این قضیه نرسیده است.

وی با بیان اینکه نواحی برای ارتباط مستقیم بین مردم و شهرداری، از طریق مدیران نواحی هستند، افزود: مسئولان نواحی پل ارتباطی اولیه بین مردم و شهرداری همدان هستند، که محوریت در نواحی است.

گردان در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد شورای اجنماعی محلات، تصریح کرد: این موضوع باید حتماً در نواحی پیگیری شود و رئیس شورای اجتماعی محلات باید رئیس ناحیه باشد؛ باید اعتماد مردم جلب شود و لازمه این موضوع داشتن نیروهای متخصص و سرآمد است.

وی با بیان اینکه در محلات شهر، بازدیدهای میدانی و صحبت در مساجد صورت می‌گیرد، ادامه داد: بهتر است قبل از اینکه مردم مسائل و مشکلات را بازگو کنند، تیمی از ناحیه مدیران منطقه و چند تن از اعضای شورا با رصد محلات و پیگیری از مردم، لیستی ارائه دهند تا نواقص بررسی و ایرادات در بودجه سال بعد برنامه‌ریزی شود.

رئیس شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: محوریت باید با خود شهرداری باشد و بهتر است که، اعضای شورا و مسئولان نواحی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند این کار را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته به ویژه در دوره چهارم شورا مسئولان نواحی گزارش‌های کاملی را به کمیسیون ارائه می‌دادند، یادآور شد: اگر این موضوع پیشرفت کرد خوب است و در غیر این صورت باید این موضوع احیا و بررسی شود؛ لازمه این امر تقویت نواحی است.

گردان با تأکید بر اینکه رئیس ناحیه اگر تنها باشد دلسرد شده و خودباوری و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهد، اظهار کرد: در این موضوع شهرداری دقت بیشتری کرده و ناحیه محوری انجام شود.

عسگریان: کار مسئولان نواحی بالاتر از کار هر کارشناس و مدیری در سطح شهرداری است

رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان نیز گفت: باید بخشی از سیستم نظارتی و گردش کار روزانه به مسئولان نواحی داده شود و آنچه را که مدیران منطقه برای انجام آن فرصت کامل ندارند، مسئولان نواحی به آن موارد توجه خاص و تخصصی داشته باشند.

سید مسعود عسگریان با بیان اینکه در بحث نواحی یکی از شاخصه‌های مهم، 17 شرح وظیفه است، تصریح کرد: وظیفه هجدهم اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی است.

وی با تأکید بر اینکه آنچه درامور نظارتی و اجرایی شهرداری است می‌توان در سطح نظارتی، اعم از کارهای عمرانی و خدماتی به مدیران ناحیه محول کرد، افزود: در شورای دور چهارم مسئولیت‌هایی به مسئولان نواحی واگذار شد که برای مسئولان شهرداری و اعضای شورا انتظارات مازادی ایجاد کرد.

رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: امور مربوطه به روزرسانی شده، گزارش‌ها و آمارهای فرضی از سوی مسئولان نواحی به مدیران منطقه انعکاس نشود تا در سطح منطقه تصمیم‌گیری‌های درست و منطقی بر اساس داده‌ها صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه اهمیت کار مسئولان نواحی بالاتر از کار هر کارشناس و مدیری در سطح شهرداری است، ادامه داد: به عنوان داده منطقی و معقول تصمیم‌سازی با مسئولان نواحی است .

عسگریان خاطرنشان کرد: صف اول کاری در حوزه مدیریت خدمات شهری  برای مسئولان نواحی این است که می‌توانند سرنوشت یک سال فعالیت شهرداری را رقم بزنند که این کار قابل توجه و در حد انتظار است.

وی با بیان اینکه برای ماه‌های باقی‌مانده از سال و سال آینده اعضای شورا باید بتوانند برنامه‌های مهم‌تری را اتخاذ کنند، یادآور شد: این کار برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری در دستور بودجه سالیانه آورده شود

.

علی‌ضمیر: هدف از تأسیس نواحی، تعریف درست و چشم‌انداز درست است

معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز با بیان اینکه موضوع نواحی در شهرداری همدان 5 سال پیش کلید خورده است، اظهار کرد: هدف از تأسیس نواحی، تعریف درست و چشم‌انداز درست است که باید بررسی شود آیا مسیر درست بوده و یا اینکه در بعضی موارد نیاز به اصلاح و تغییر روند فرایند کاری است.

وحید علی‌ضمیر با تأکید بر اینکه مسئولان نواحی طی 5 سال گذشته با توجه به اینکه مجموعه شهرداری ظرفیت و امکاناتی را در اختیار مسئولان قرار داد، زحماتی را متحمل شدند، گفت: عملکرد مدیران نواحی با موفقیت تقریباً نسبی همراه بوده است، که برای بهتر شدن فرآیند و روند کاری قطعاً باید نقاط ضعف پوشش داده شده و نقاط قوت تقویت شوند.

وی بیان کرد: نحوه عملکرد مدیران نواحی به لحاظ قوت و قدرتی که در بحث‌های کاری از خودشان نشان دادند، شرایط پیشرفت اداری را برای آنها مهیا کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان افزود: فرآیند و ساختار کاری مسئولان نواحی باید اصلاح شود تا بتوانیم نتایج بهتری داشته باشیم.

وی با اشاره به جابجایی تعدادی از مدیران نواحی و تغییرات حاصل شده، تصریح کرد: برای موفقیت شهری کارها باید ریز شوند و از جز به کل رسیدن را باید اصل قرار دهیم، به گونه‌ای که مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف خورد شود.

علی‌ضمیر با بیان اینکه مسئولان نواحی قرار است در 3 بخش شهری، فنی عمرانی و فرهنگی فعالیت کنند، ادامه داد: این آمادگی هست که کار از حوزه خدمات شهری شروع و در اختیار مسئولان نواحی قرار داده شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه این اختیارات در نواحی قانونی است، خاطرنشان کرد: امکانات و ابزار اجرایی هم باید در اختیار نواحی قرار گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه روابط کاری در نواحی درست تعریف نشده بود، یادآور شد: تمام تلاش‌ها در حال انجام است تا محدودیت‌ها برداشته شده و تجهیزات در اختیار نواحی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: باید نیروی انسانی در اختیار مسئولان نواحی قرار بگیرند و این امر باید تقویت شود.

علی‌ضمیر در پایان در خصوص بلوار امام (ره) نیز، گفت: برای تمام واحدهای صنفی غیر مجاز در این منطقه پرونده تشکیل شده است.  

انتهای پیام/ر

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت