آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 20 مهر 1397 ساعت 14:27   |   کد مطلب: 33619
امام جمعه همدان گفت: امور معیشتی مردم باید دغدغه مسئولان باشد.

به گزارش نافع، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه همدان، با اشاره به موضوع گردشگری و جهانگردی، اظهار کرد: انسان در سفر و مشاهده نقاط مختلف دنیا درس می‌گیرد، فرهنگ‌های خوب را می‌آموزد و کوله‌باری از این فرهنگ‌ها را به سرزمین خود باز می‌گرداند.

وی با بیان اینکه همدان به عنوان پایتخت گردشگری در آسیا معرفی شده است، گفت: اخیراً سفرای فرهنگی بیش از 50 کشور به همدان آمدند تا با تاریخ و تمدن کهن همدان آشنا شوند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه گردشگران از کشورهای مختلف جهان می‌آیند تا با تاریخ این سرزمین از نزدیک آشنا شوند، تصریح کرد: لازم است به گونه‌ای رفتار کنیم تا اخلاق و رفتار ما در تبلیغ دین ما و اسلام تأثیر بگذارد.

وی افزود: برخی صنعت گردشگری را فقط در بُعد اقتصادی آن می‌بینند در حالی که باید به جنبه‌های فرهنگی آن نیز توجه کردغ هر نقطه‌ از جهان، درسی برای انسان دارد.

محمدی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه، تصریح کرد: امور معیشتی مردم باید دغدغه مسئولان باشد و تأمین نیازهای آن‌ها مسئله ضروری در انجام وظیفه آنها باشد.

وی با بیان اینکه تاریخ نشان داده بزرگ‌ترین ثروت‌ها نابود شده‌ و زیر خاک رفته‌اند، ادامه داد: اختلاس‌گران هم اطمینان داشته باشند روزی ثروت‌هایشان را در این دنیا می‌گذارند و میهمان خاک می‌شوند.

امام جمعه همدان خواستار برخورد مناسب قضائی دولت و مسؤولان امر با اختلا‌گران شد و خاطرنشان کرد: مردم انقلابی همیشه با یکدیگر متحد هستند و نقشه‌های شوم دشمنان را ناکام می‌گذارند.

امام جمعه رزن: تصویب لایحه CFT به معنی حذف اقتصاد مقاومتی است

حجت‌الاسلام عبدالعظیم مولازاده در نماز جمعه این هفته شهرستان رزنبا اشاره به تصویب لایحه CFT، اظهار کرد: اینکه این کنوانسیون چقدر خوب است نمی‌دانیم اما اینکه آقایان گفته‌اند ما ضمانت نمی‌دهیم نشان‌دهنده بودار بودن مسئله است.

وی با اشاره به اصل دیدگاه‌ها در خصوص این موضوع، گفت: در مجلس دو دیدگاه نسبت به این مسئله است.یک دیدگاه نمی‌توانیم، می‌ترسیم و تنها می‌مانیم است و دیگری دیدگاه خدا با ماست و ما نمی‌ترسیم.

امام جمعه شهرستان رزن بیان کرد: دیدکاه دوم دیدگاه امام، رهبری، پیامبر (ص) و قرآن است.

وی با بیان اینکه آنهایی که دیدگاه به غرب دارند و اینکه تنها می‌مانیم سه بهانه می‌آورند، افزود: این سه بهانه در قرآن نیز بیان شده است؛ در آیه قرآن بهانه اول ما نمی‌توانیم، بهانه دوم می‌ترسیم و بهانه سوم می‌گویند عده‌ دشمن زیاد است.

مولازاده با بیان اینکه متأسفانه در کشور دشمن زیاد داریم که این بهانه‌ها را تبلیغ می‌کنند، تصریح کرد: اعتقاد داریم که می‌توان ایستاد؛ مگر در جنگ و زمان پیروزی انقلاب ما تنها و کم نبودیم، چطور پیروز شدیم؟

وی با تأکید بر اینکه با دنبال کردن حرف‌های دشمنان، امید جوانان را می‌گیریم، ادامه داد: تصویب لایحه CFT به معنی حذف اقتصاد مقاومتی است؛ بزرگان حوزه و مراجع هم نظر خود را اعلام کردند اما به نظر آنها را احترام نگذاشتند.

امام جمعه شهرستان رزن خاطرنشان کرد:.رهبر ممعظم انقلاب در نامه‌ای اجازه  بررسی  این لایحه را داده‌اند نه اینکه تصویب بشود.

وی خطاب به نمایندگان مردم در مجلس یادآور شد: مبنای کار شما باید می‌توانیم باشد، شما وکلای مردم هستید باید از حق مردم دفاع کنید؛ نباید کاری کنید که 30 سال بعد مورد لعنت مردم قرار گیرید.

مولازاده اظهار کرد: دوستان می‌خواهند بهانه‌های دشمن را بگیرند در حالی که آنها هر روز در حال توطئه هستند؛ البته ما مطیع قانون هستیم و اگر شورای نگهبان تاأید کند ما هم مطیع هستیم.

امام جمعه شهر مهاجران: روند قانونی FATF در شورای نگهبان باید پیگیری شود

حجت‌الاسلام حاج آقا مینایی در خطبه‌های نماز جمعه مهاجران با اشاره به لایحه FATF، گفت: روند قانونی FATF در شورای نگهبان باید پیگیری شود.

وی با اشاره به دلایل مخالفت با این لایحه، بیان کرد: خروج اطلاعات فردی و حقوقی از کشور اولین دلیل مخالفت با این قانون است؛ در این طرح تعریف تروریست از زبان کشورهای غربی با انقلاب اسلامی فرق می‌کند، آنها جبهه مقاومت را تروریست می‌نامند.

امام جمعه شهر مهاجران افزود: ایجاد محدودیت و تحریم داخلی علیه سپاه دلیل دیگر مخالفت با این طرح است، نبود تضمین کافی در الحاق به این کنوانسیون، صرف گرفتن بهانه از دشمن برای الحاق به این قانون توجیه خوبی نیست.

وی با تأکید بر اینکه قدرت ما در ایمان و اعتقاد، عزت‌طلبی و استقلال ماست، تصریح کرد: شاخصه اصلی نظام اسلامی این است که سر تعظیم در مقابل استکبار فرو نیاورده و نخواهد آورد.

مینایی ادامه داد: در انقلاب ما بن بستی وجود نداشته و نخواهد داشت؛ ما ملتی حسینی هستیم و هیچ وقت عزت خود را از دست نخواهیم داد.

امام جمعه نهاوند: کسانی که حل همه مشکلات را در رابطه با آمریکا می‌دانند خیانت کارند

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند، اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند در کشور بن بست وجود ندارد.

وی  یادآور شد: کسانی که مدام دم از بن بست در کشور حرف می‌زنند و می‌خواهند این طور وانمود کنند که تنها راه حل مشکلات کشور رابطه و مذاکره با آمریکاست، خیانت می‌کنند.

امام جمعه نهاوند خاطرنشان کرد: این افراد یا نمی‌فهمند یا مأموریت دارند و نفوذی هستند تا این حرف‌ها را بزنند.

وی با بیان اینکه ملت ایران آمریکایی‌ها را در دهه ۶۰ از ایران بیرون کردند، گفت: در این سال‌ها آمریکا را از منطقه بیرون کردیم؛ این همان صدور انقلاب است و باید به این موضوع، اقتدار و عزت انقلاب اسلامی افتخار کنیم.

مغیثی در ادامه با تأکید بر اینکه آمریکا محور شرارت در منطقه است و از بقایای داعش و تروریست‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کند، بیان کرد: حلال مشکلات کشور توجه به درون و استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

امام جمعه اسدآباد: بعضی نمایندگان در مجلس بی‌خاصیت هستند/شورای نگهبان در خنثی‌سازی FATF نقش مهم دارد

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسداباد، با بیان اینکه درسی که از عاشورا و قیام سیدالشهدا (ع) می‌گیریم، آزادگی است، افزود: امام حسین (ع) کسی که به هیچ وجه تن به ذلت نداد و با شعار «هیهات من الذله» تا پای جان ایستادگی کرد.

وی تصویب لایحه FATF را مصوبه ننگین ذلت‌پذیر در مجلس خواند و تصریح کرد: برخی از نمایندگان بی‌انگیزه و بی خاصیت هستند، گویی در خواب غفلت به سر می‌برند و مشخص نیست چه افکاری دارند که بدون اینکه بدانند چه لایحه‌ای را به تصویب می‌رسانند و اهداف نظام را مد نظر قرار دهند، آن را امضا می‌کنند.

امام جمعه اسدآباد یادآور شد: انتظار می‌رود شورای نگهبان با تمام قوت این مصوبه مجلس را بررسی کرده و به آن بپردازند و بدانند که نقش مهمی در خنثی‌سازی آن دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت