وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 13:14   |   کد مطلب: 33517
گزارش میدانی از وضعیت جاده و گفتگو با رانندگان کامیون
جاده امن است اما لاستیک‌ها دیگر جوابگو نیست/مسئولان مشکل لاستیک و قطعات را حل کنند
کامیون‌داران وضعیت امنیت در جاده‌ها را مناسب می‌دانند اما با توجه به افزایش قیمت قطعات یدکی و لاستیک و استهلاک لوازم خودروی خود می‌گویند، جاده امن است اما لاستیک‌ها دیگر جوابگو نیست؛ درخوات داریم مسئولان مشکل لاستیک و قطعات را حل کنند.

به گزارش نافع، شهرستان اسدآباد نیز با وجود 5 هزار تریلر و کامیون از موضوع کامیون‌اران مستثی نبوده و کامیون‌داران نبود و یا گرانی اقلام در این خصوص را در جلسات مختلف بامسئولان شهرستان و اصحاب رسانه درمیان گذاشتند.

طی چند شب گذشته که خبرنگار ما ساعاتی از شب را در سطح جاده حضور یافت و اوضاع جاده و عبور و مرور کامیون‌ها را بررسی کرد، گزارش می‌دهد که با حضور نیروهای بسیج، سپاه و نیروی انتظامی، امنیت در جاده برقرار است و برخی از کامیون‌داران نیز از مسیرهای مختلف اسدآباد در حال عبور و مرور و حمل بار هستند.

حضور مسئولان شهرستان اسدآباد از جمله فرمانده و جانشین سپاه و فرماندار شهرستان دلگرمی برای دیگر نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج بوده است؛ در این خصوص با چند تن از رانندگان کامیون‌ها گفت‌و‌گویی داشتیم و نظرآنان در خصوص امنیت در جاده و مشکلاتشان جویا شدیم.

یکی از رانندگان که در حال عبور از جاده بود در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، اظهار کرد: مشکلی از لحاظ امنیتی در جاده نیست و بیشتر از گذشته شاهد حضور پررنگ پلیس برای تأمین امنیت در سطح جاده‌ها هستیم.

وی که بار گوجه فرنگی به مقصد تهران حمل می‌کرد، گفت: ما نباید مسائل و مشکلاتمان را با بر هم زدن نظم در جاده به گوش مسئولان برسانیم چرا که با این اوضاع، مشکلی حل نمی‌شود.

این راننده کامبون با بیان اینکه آنان که در جاده به کامیون‌ها سنگ‌پرانی می‌کنند، در واقع از جماعت رانندگان نیستند، تصریح کرد: من راننده هستم و هیچ وقت دوست ندارم ضربه‌ای به هم قشر خودم بزنم، این درست نیست، سنگ به کسی بزنند که نان آور چندین خانواده است.

یکی دیگر از رانندگان کامیون با بار چغندرقند که مقصد آن همدان بود، یادآور شد: ما مشکل لاستیک داریم و بدون لاستیک هم نمی‌توان قدمی در جاده برداشت.

وی تصریح کرد: اگر امروز تعدادی از همکاران من در این جاده‌ها هنوز حاضر نیستند، تنها دلیلش نیافتن قطعات یدکی خودرو و یا نداشتن لاستیک است وگرنه هر کدام از آنان نان‌آور خانه‌ای هستند و حاضر نیستند که زن و بچه‌هایشان گرسنه بمانند.

این راننده کامیون با بیان اینکه رانندگان کامیون نیز به عنوان یکی از اقشار تلاش‌گر و زحمتکش جامعه به انقلاب و نظام پایبند هستند، گفت: ما نیز خود و پدرانمان دل در گرو انقلاب و نظام داریم اما اگر مسئولان به دادمان نرسند با وجود مشکلات موجود، از دست رفته ایم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما