وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 29 شهريور 1397 ساعت 15:04   |   کد مطلب: 33405
فریضه ظهر عاشورا به تأسی از شهید دشت نینوا در سراسر استان همدان برگزار شد.

به گزارش نافع، ظهر عاشوراست ساعاتی که اباعیدالله (ع) در حلقه یاران با وفا، نماز ظهر را در هجوم تیرهای دشمنان اقامه کرد تا به جهانیان ثابت کند هیج چیز حتی حضور در میدان جنگ او را از تسلیم در برابر پروردگارش غافل نمی‌کند، نمازی که آخرین نماز سرور شهیدان در دشت کربلا شد و امروز عزادارن ماتمش به تأسی از امام خود ظهر عاشورا در هرکجا باشند نماز ظهر را برپا می‌کنند.

برگزاری نماز ظهر عاشورا نماد پیروی از مکتب عاشورایی و فلسفه وجودی قیام امام حسین(ع) در حادثه کربلا و اقامه نماز اول وقت است.

هیأت‌های عزادار حسینی و مردم عزادار در همدان نیز پس از طنین اذان ظهر با حضور در صف‌های نماز جماعت در پیاده‌راه میدان امام (ره) به امامت نماینده ولی فقیه نماز ظهر عاشورا را برگزار کردند.

نماز ظهر عاشورای حسینی در قهاوند

نماز ظهر عاشورای حسینی با حضور پرشور هزاران نفر از مردم عزادار قهاوند و به یاد نماز جماعت ظهر عاشورای اباعبدالله حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت به امامت حجت‌الاسلام حسین محققی در مسجد جامع اقامه شد.

فریضه ظهر عاشورا در ملایر

عزاداران حسینی و مردم حاضر در مراسم عزای حسینی فریضه نماز ظهر عاشورا را در مسجد جامع به امامت امام جمعه ملایر و در خیابان‌‌های مسیر تردد عزاداران به امامت  امام جمعه سابق این شهر اقامه کردند.

در دیگر شهرستان‌های استان از شهر بهار، اسدآباد و تویسرکان تا رزن نیز نماز ظهر عاظورا با حضور خیل عظیم عزاداران و هیأت‌های حسینی برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت