وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 23 شهريور 1397 ساعت 15:45   |   کد مطلب: 33352
امام جمعه موقت همدان گفت: مدیریت داخلی برخی از مسئولان ضعیف است.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام محمد جوادی در خطبه‌های سیاسی - عبادی 23 شهریورماه همدان، هدف از قیام امام حسین(ع) را ماندگاری اسلام برشمرد و اظهار کرد: مهمترین درس محرم امر به معروف و نهی از منکر بود که اصلاح امت تنها با این امر ممکن است.

وی با تأکید بر اینکه باید آگاه باشیم امروز دشمنان به ویژه در فضای مجازی به دنبال کمرنگ کردن عقاید و ارزش‌ها در بین مردم به ویژه جوانان هستند، گفت: باید اخلاق و معارف دین را به مردم عرضه کرد چراکه فراگیری معارف دین در جامعه از دستاوردهای قیام امام حسین(ع) است.

امام جمعه موقت همدان کار برای رضای خدا و جوان‌گرایی را از پیام‌های قیام امام حسین(ع) دانست و بیان کرد: باید با بها دادن به جوانان و تربیت دینی و ارزشی، روحیه ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کرد.

وی در ادامه بخشی از مشکلات اقتصادی را به دلیل سوء مدیریت مسئولان دانست و افزود: بخشی از مشکلات نیز به دلیل توطئه دشمنان و بخشی به دلیل عملکرد مردم است.

جوادی با تأکید بر اینکه دشمنان با اجرای تحریم‌ها درصدد از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، تصریح کرد: متأسفانه مدیریت داخلی برخی از مسئولان ضعیف است، نباید این سوء مدیریت را گردن استکبار انداخت.

وی خواستار اجرای شایسته‌سالاری در صدر امور شد و ادامه داد: مسئولی که توانایی انجام کاری را دارد، پای کار بیاید؛ با انتصاب یک مسئول، تمام زیرمجموعه تغییر می‌کند.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به احتکار کالا از سوی برخی، خاطرنشان کرد: شایعه‌سازی‌ها در خصوص کمبود یک کالای خاص در کشور و هجوم مردم برای خرید آن درست نیست.

امام جمعه موقت اسدآباد: معروفات باید در بین مسئولان ترویج و منکرات نهی شود

حجت‌الاسلام علی سیاح نیز با بیان اینکه معروفات باید در بین مسئولان ترویج و منکرات نهی شود، یادآور شد: برپا داشتن نماز یک معروف است که امام حسین(ع) برای حفظ آن شهید شد.

یکی از رسالت‌ها و پیام‌های مهم قیام امام حسین (ع) را توجه به امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار کرد: اگر امر به معروف در بین مسئولان بی توجهی شود، منکرها در جامعه زیاد می‌شود.

وی با تأکید بر ولایت‌پذیری در جامعه، گفت: امروز باید این وظیفه مهم در جامعه تقویت شود.

امام جمعه ملایر: تجمع بزرگ عاشورایی در روز تاسوعا برگزار شود

حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری نیز با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، بیان کرد: امام حسین(ع) برای احیای این فریضه مهم قیام کرد و در این راه به شهادت رسید.

وی افزود: نحوه اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیز از اهمیت بالایی داشته و اولین اصل در اجرای این فریضه توجه به ظرفیت‌هااست.

امام جمعه ملایر ریشه‌یابی منکرات و درمان آن را اصل سوم در امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: اگر بتوان ریشه منکرات را درمان کرد می‌توان به راحتی از انجام یک گناه جلوگیری کرد.

وی استفاده از فرصت‌ها را یکی دیگر از اصول اجرای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و گفت: ماه محرم فرصتی مناسب برای اجرای این فریضه است؛ اجرای این فریضه مهم الهی به اقدام همگانی نیاز داشته و آحاد مختلف جامعه باید به این مسئله ورود کنند.

برقراری با اشاره به در پیش بودن روز بزرگداشت شهریار، بیان کرد: گاهی با شعر می‌توان بالاترین درجات معنوی را بیان کرد؛ اشعار حماسی کربلا نقش مهمی در حفظ و نشان دادن معرفت یاران امام حسین(ع) داشته‌اند.

وی در ادامه خواستار برگزاری تجمع بزرگ عاشورایی در روز تاسوعا در این شهرستان شد و افزود: همه هیئات در این تجمع شرکت کنند، چرا که نشان‌دهنده عظمت عاشورای امام حسین(ع) است؛ هیئت‌های مذهبی اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا را به تأخیر نیندازند و هر جا صدای اذان شنیده شد به اقامه نماز ظهر عاشورا بپردازند.

امام جمعه ملایر در بخش دیگر سخنانش با تأکید بر اینکه توان خرید مردم پایین آمده و مشکلات مردم به خوبی محسوس است، تصریح کرد: دولت به قولی که برای توزیع بسته‌های حمایتی عمل کرده و هرچه سریع‌تر آن را اجرایی کند.

وی ادامه داد: امروز ما شاهد سوء مدیریت در کشور هستیم و باید از کارشناسان توانمند برای رفع مشکلات استفاده شود.

برقراری با اشاره به جو رسانه‌ای دشمنان علیه کشور، خاطرنشان کرد: دشمنان در رسانه‌ها فقط به دنبال سیاه‌نمایی بوده و وضعیت کشور را وارونه نشان می‌دهند اما مشکل اصلی ما سوء مدیریت است.

وی به تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان اشاره کرد و یادآور شد: امید است این قانون هر چه سریع‌تر اجرایی شده تا علاوه بر به کارگیری جوانان شاهد یک پویایی در کشور باشیم.

امام جمعه ملایر با تأکید بر اینکه دشمنان به دنبال تفرقه افکنی بین دو کشور ایران و عراق هستند، اظهار کرد: دشمنان در آستانه زیارت اربعین با تبلیغات رسانه‌ای به دبال این امر هستند و از هر اقدامی دریغ نمی‌کنند.

امام جمعه نهاوند: فلسفه قیام امام حسین(ع) برای جوانان تبیین شود

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی با بیان اینکه امام حسین(ع) در قیام عاشورا برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردف گفت: این هدف مهم باید برای مردم به ویژه جوانان تبیین شود؛ امروز جامعه نیازمند دریافت مفاهیم عاشورا و تبیین فلسفه قیام مهم امام حسین(ع) است.

وی با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) با هدف احیای امر به معروف و نهی از منکر بر ضد ظلم و ستم قیام کرد، افزود: دشمنان درصدد کمرنگ کردن فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند؛ وظیفه همه در راستای تبیین فلسفه عاشورا و ترویج فرهنگ شهادت بسیار مهم است.

امام جمعه نهاوند بیان کرد: دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ عاشورا و ایجاد شبهه بسیار هزینه و برنامه‌ریزی کرده است که باید در این مسیر آگاهانه رفتار کنیم و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

وی با اشاره به نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس، یادآور شد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با تأسی از امام حسین(ع) در مقابل ظلم ایستادند و جان خود را تقدیم کردند؛ در واقع دفاع مقدس امتداد خون سرخ شهدای عاشورا است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت