وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 23 شهريور 1397 ساعت 13:52   |   کد مطلب: 33351
همزمان با سراسر کشور استان همدان نیز در سوگ 6 ماهه رباب گریست.

به گزارش نافع، اولین جمعه محرم از راه رسید و یاد کوچک‌ترین شهید دشت نینوا و داغ دل رباب گهواره‌ای را به حرکت درآورد که غنچه‌ آن از باغ اهل بیت (ع) به دست شقی‌ترین مردمان روزگار پرپر شد تا واقعه عاشورا نشان دهد یزیدیان دوران حتی به نوزاد مظلوم و بی‌دفاع امام حسین (ع) نیز رحم نکردند.

اما امروز به یاد کوچک‌ترین دردانه شهید کربلا، باب‌الحوائج، علی اصغر، مادران در سرتاسر جهان و گوشه و کنار ایران اسلامی شیرخوارگان و نوزادان خود را نذر قدوم مهدی موعود (عج) کردند تا فریاد بزنند پیرو ولایت هستند و فرزندانی ولایی و عاشق اهل بیت (ع) در دامن می‌پرورانند.

امروز همزمان با سراسر کشور مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر استان همدان نیز برگزار شد؛ در شهر همدان مراسم شیرخوارگان در بقاع متبرکه، حسینیه‌ها و حسینیه امام (ره) با حضور چشمگیر عاشقان دنبال شد، مادران با فرزندان شیرخوار خود با تن‌پوش‌های سفید و سربندهای «یا علی اصغر»، «یا حسین (ع)»، «یاصاحب‌الزمان (عج)» دراین مراسم شرکت کردند.

امام جمعه نهاوند: مادران، فرزندان ادامه دهنده راه شهدا و امام حسین(ع) تربیت کنند

در نهاوند نیز این مراسم این مراسم به یاد شهید 6 ماهه دشت کربلا برگزار شد؛ امام جمعه نهاوند در این مراسم اظهار کرد: امام حسین(ع) در راه احیای دین اسلام از همه زندگی و هستی خود گذشت.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی گفت: فلسفه مراسم امروز این است که باید مادران تلاش کنند فرزندانی تربیت کنند که ادامه دهنده راه شهدا و امام حسین(ع) باشند.

وی بیان کرد: هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا احیای دین اسلام و امر به معروف و نهی از منکر بود و امروز نیز وظیفه ما انجام این موارد است؛ خانواده‌ها و به خصوص مادران نیز باید در این راه فرزندانشان را تربیت کنند.

امام جمعه شهر بهار: زنان نقش مهمی در تربیت فرزندان و آینده سازان جامعه دارند

در شهرستان بهار نیز مادران حاضر در همایش شیرخوارگان حسینی با برگزاری مراسم سوگواری یاد غنچه تشنه لب کربلا  را گرامی داشتند.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا امام جمعه شهر بهار نیز در این مراسم زنان را دارای نقشی تأثیرگذار در حادثه کربلا دانست و گفت: زنان در جامعه کنونی نیز دارای نقش مهمی در تربیت فرزندان و آینده‌سازان جامعه هستند؛ باید زنان حاضر در حادثه کربلا الگویی برای جامعه کنونی ما باشند.

طنین فریاد «یا صاحب‌الزمان (عج) من فرزندم را نذر قیام ظهور تو می‌کنم» در ملایر

در شهرستان ملایر نیز مادران، فرزندان شیرخوار خود را در آغوش گرفته و فریاد زدند «یا صاحب‌الزمان (عج) من فرزندم را نذر قیام ظهور تو می‌کنم».

حسینیه سیدالشهداء(ع)، مسجد جامع و مسجد ولیعصر(عج) از جمله شهر ملایر در برپایی مراسم شیرخوارگان حسینی بود و مادران همراه با نوزادان خود، عهدی ناگسستنی با حضرت صاحب الزمان(عج) بستند.

امروز مادران ملایری نوای «لای لای، علی لالایی» سر دادند و همنوا با رباب برای 6 ماهه کربلا اشک ریختند.

مادران اسدآبادی با ناله‌های رباب همنوا شدند

همایش شیرخوارگان حسینی نیز به همت هیأت مذهبی شهرستان اسدآباد در مسجد جامع اسدآباد نیز برگزار شد و مادران اسدآبادی کودکان شیرخواره خود را به یاد شیرخواره دشت کربلا لباس سبز و سفید پوشانده و سربند «یازهرا (ع)»، «یاحسین(ع)» یا «علی اصغر» بسته بودند.

حجت‌الاسلام علی سیاح امام جمعه موقت اسدآباد نیز در این مراسم به واقعه کربلا و مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) اشاره کرد.

طبق گزارش خبرنگار ما، بار دیگر جای مسئولان شهرستان در این مراسم خالی بود و مسئولان هیأت مذهبی شهرستان گلایه‌هایی در این خصوص داشتند؛ در پایان نیز مادری که خود فرزند شهید بود، قسم نامه‌ای قرائت کرد و مادران با همنوایی شیرخوارگان خود را نذر امام زمان(عج) کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما