آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 12 تير 1397 ساعت 13:11   |   کد مطلب: 32795
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان دردوازه تیرماه 97:
کشفیات مواد و قاچاق کال اتوسط ناجا در استان همدان
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان که شامل، کشفیات بيش از 3 هزار عدد قرص و 4 ليتر شربت متادون، 44 کيلو گرم ترياک و دستگيري 2 قاچاقچي، سيگارو داروی قاچاق و مواد مخدرمی باشد.

به گزارش نافع، کشف بيش از 3 هزار عدد قرص و 4 ليتر شربت متادون در همدان

فرمانده انتظامي شهرستان همدان از کشف بيش از 3 هزار قرص متادون و 4 ليتر شربت متادون توسط ماموران کلانتري 16 شهرک شهيد مدني خبر داد.

 سرهنگ "پژمان قويمي" در تشريح اين خبر گفت: در پي وصل گزارشات مردمي مبني بر فعاليت فردي به هويت معلوم 44 ساله در خصوص تهيه و توزيع قرص و شربت متادون، شناسايي و دستگيري وي در دستور کار ماموران کلانتري 16 مدني قرار گرفت.

وی ادامه داد:ماموران با بکارگيري منابع و مخبرين و انجام تحقيقات لازم توانستند متهم را شناسايي و به صورت نامحسوس فعاليت وي را زير نظر قرار دهند و نهايتا در روز شنبه 9 تير ماه با اخذ حکم قضايي وارد منزل او شده و در بازرسي از منزل تعداد 3189 عدد قرص متادون و 4 ليتر شربت متادون به همراه شيشه هاي خالي و برچسب هاي تقلبي، کشف و ضبط و به همراه متهم به کلانتري منتقل کردند.

قویمی اضافه کرد:متهم در کلانتري تحت بازجويي قرار گرفت و در اظهاراتش به جرم خود مبني بر تهيه و توزيع غير قانوني قرص و شربت متادون اعتراف کرد و گفت: شربت متادون را به صورت فله از فردي ناشناس خريداري و در شيشه هاي خالي بسته بندي مي کردم و به فروش مي رساندم که دستگير شدم.

فرمانده انتظامي شهرستان همدان در پايان با اشاره به اينکه متهم پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شد، از شهروندان خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص خريد و فروش مواد مخدر را به پليس اطلاع دهند.

توقيف محموله داروهاي قاچاق در شهرستان "بهار"

فرمانده انتظامي شهرستان بهار از توقيف محموله دارو هاي قاچاق و کشف بيش از 9 هزار انواع دارو در محور هاي مواصلاتي اين شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "بزرگعلي نوري" در تشريح اين خبر عنوان نمود: عوامل انتظامي پاسگاه همه کسي شهرستان بهار با اشرافيت و اقدام اطلاعاتي در خصوص اخبار واصله مبني بر تردد محموله دارو هاي قاچاق، شب گذشته موفق به توقيف اين محموله و کشف و ضبط تعداد 9 هزار و 781 حبه قرص مختلف و انواع شربت هاي داروئي شدند.

اين مقام انتظامي در ادامه افزود: اين محموله بزرگ دارو هاي غير مجاز که ارزش ريالي آن 400 ميليون ريال برآورد شده از غرب کشور توسط قاچاقچيان در يک دستگاه نيسان بارگيري شده و قصد انتقال آن را به استانهاي مرکزي کشور را داشتند، که مورد شناسائي قرار گرفته و در اين رابطه 1 نفر دستگير و به مرجع قضائي معرفي شد.

فرمانده انتظامي شهرستان بهار در خاتمه در توصيه هاي پيشگيرانه به مردم شريف گفت: قرص هاي قاچاق و غير بهداشتي داراي عوارض بسيار مخرب و در برخي موارد مرگ آفرين بوده لذا توصيه مي شود در صورت برخورد با موارد اينچنيني و هرگونه مورد مشکوک سريعاً پليس را از طريق تماس با تلفن 110 مطلع فرمائيد.

کشف بیش از 44 کيلو گرم ترياک و دستگيري 2 قاچاقچي در شهر همدان

فرمانده انتظامي استان از کشف 44 کيلو830 گرم ترياک توسط مامورين پليس مبارزه با مواد مخدر استان و دستگيري دو نفر قاچاقچي خبر داد.

 سردار "کامراني صالح" در تشريح اين خبر گفت:در پي اشراف اطلاعاتي ايجاد شده و انجام کارهاي اطلاعاتي طولاني مدت بر روي قاچاقچيان تهيه و توزيع مواد مخدر مشخص شد که با استفاده از خودرو کاميون و در پوشش حمل بار اقدام به تهيه و انتقال مواد مخدر از استانهاي جنوبي به شهرستان همدان را می کنند.

وی ادامه داد:که در يوم جاري با يک اقدام هوشمندانه و دقيق کارکنان پليس مبارزه با مواد مخدر همدان قاچاقچيان موصوف را در ورودي شهر همدان ميدان امام حسن (ع) شناسائي و دستگير مي کنند از داخل جاسازي کابين کاميون آنها مقدار 44 کيلو 830گرم ترياک کشف و متهمين دستگير و خودرو آنها نيز توقيف شد .

فرمانده انتظامي استان در پايان بيان داشت : کارکنان پليس مبارزه با مواد مخدر با اقدامات جهادي و ازجان گذشتگي باعث شده که قاچاقچيان مواد مخدر نتوانند به راحتي به اهداف شوم و پليد خود برسند.

کشف ذغال غيرمجاز، در ملاير

فرمانده انتظامي شهرستان "ملاير"، از کشف 7 هزار کيلوگرم ذغال غير مجاز از سه دستگاه وانت نيسان در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ پاسدار "داود علي بخشي"، در تشریح این خبر گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان، با کنترل محورهاي مواصلاتی در سه ماموریت جداگانه سه دستگاه وانت نيسان مشکوک را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی های صورت گرفته از خودرو اول، 2 هزار و 500 کيلو گرم ذغال فاقد مجوز از خودرو دوم نیز 2 هزار و 500 کیلو گرم ذغال غیر مجاز و از خودرو سوم، 2 هزار کیلو گرم ذغال بدون مجوز (جمعا 7 هزار کیلوگرم )، به ارزش 400 میلیون ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در پایان با اشاره به این که حفاظت از ثروت هاي طبيعي و خدادادي نيازمند عزم ملي است بیان کرد: 3 نفر متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف سيگار قاچاق، در همدان

رئيس پليس آگاهي استان، از کشف 279 هزار و 800 نخ سيگار قاچاق در اين استان خبر داد.

 سرهنگ "رضا زارعي"، در تشريح اين خبر گفت: در پي کسب خبر مبني بر اين که قاچاقچيان قصد جابجائی مقاديري سيگار قاچاق از محورهاي مواصلاتي همدان را دارند، موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي استان قرار گرفت.

وي افزود: اکيپ هايي از ماموران پلیس آگاهی به همراه کارکنان انتظامي شهرستان "بهار"، در محورهاي فرعي منتهي به شهرستان بهار با استقرار در چند نقطه، يک دستگاه خودرو سواري ال نود سفيد رنگ را شناسايي و چند مرتبه به راننده اخطار ايست داده شد که وی بدون توجه به اخطار، وارد شهرستان بهار شده و با برخورد با يک دستگاه سواري شاسي بلند، توسط ماموران دستگير و به پليس آگاهي شهرستان بهار منتقل شد.

سرهنگ رضا زارعي ادامه داد: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو که مجهز به سيستم دودزا و مخزن پخش ميخ بود،تعداد 279 هزار و 800 نخ سيگار قاچاق به ارزش 600 ميليون ریال کشف شد.

رئيس پليس آگاهي استان در پايان گفت: متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف 4 تن خيار شور غير بهداشتي در همدان

فرمانده انتظامي شهرستان همدان، از کشف 4 تن خيار شور غير بهداشتي توسط ماموران کلانتري 14 شهدا خبر داد.

 سرهنگ "پژمان قويمي"، در تشريح اين خبر گفت: در پي وصول گزارشات مردمي مبني بر نگهداري مقدار زيادي خيار شور به صورت غير بهداشتي در منزلي در یکی از محلات شهر، بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتري 14 شهدا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با هماهنگي با مرجع قضائي و مسئولان اداره بهداشت شهرستان همدان در بازرسي از محل، 4 تن خيار شور فله که در شرايط غير بهداشتي و غير اصولي نگهداري مي شد کشف و از خيارشورها توسط ماموران اداره بهداشت نمونه برداري و پس از آزمايشات لازم غير بهداشتي بودن آن ها محرز و محموله غذايي برای امحا تحويل مقامات اداره بهداشت همدان شد.فرمانده انتظامي شهرستان همدان در پايان گفت: در اين خصوص يک نفر متهم با تشکيل پرونده به مرجع قضائي  معرفی شد.

كشف 40 فقره انواع سرقت در همدان

فرمانده انتظامی استان، از دستگيري باند سارقان و كشف 40 فقره سرقت منزل، خودرو و لوازم داخل خودرو در این استان خبر داد.

 سردار "کامرانی صالح"، در تشريح اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت در سطح شهر همدان، شناسايي و دستگيري سارق يا سارقان در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در اين راستا پس از تجميع پرونده ها اقدامات اوليه انجام ،گشت هاي هدفمند به صورت محسوس و نامحسوس فعال و یکی از سارقان حرفه اي و سابقه دار كه در ارتکاب این سرقت ها فعاليت داشت شناسايي و در يك عمليات غافلگیرانه در حين سرقت دستگير، به پليس آگاهي منتقل و در بازرسي از خودرو وي، اموال يكي از شاکیان پرونده که اخيرا" منزل وي مورد دستبرد واقع شده بود كشف شد.

سردار کامرانی صالح ادامه داد: متهم در بازجوئي هاي فنی و تخصصی، به 10 فقره سرقت منزل،23 فقره سرقت محتويات داخل خودرو و سرقت 7 دستگاه انواع خودرو و در مجموع به 40 فقره انواع سرقت با همدستی دوستش اعتراف کرد.

اين مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: در ادامه رسيدگي به پرونده، متهم دوم نيز با انجام اقدامات پليسي شناسايي، دستگير و در تحقيقات صورت گرفته به مشارکت در سرقت ها اعتراف کرد.

وي افزود: با راهنمايي متهمان کليه محل هاي سرقت تاييد، مالباختگان شناسايي و تعداد 4 نفر از خريداران اموال مسروقه نیز دستگير و مقدار زيادي از اموال مسروقه از آنان کشف و به مالباختگان تحویل شد.

فرمانده انتظامی استان در پايان گفت: متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

كشف 2 فقره سرقت در فامنين

فرمانده انتظامي شهرستان "فامنين"، از دستگيري سارق منزل و مغازه و کشف 2 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "علي حسن حيدري"، در تشريح اين خبر گفت: در پي وقوع يك فقره سرقت مغازه، رسيدگي به موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با كنترل مجرمان سابقه دار و اشراف اطلاعاتي، یکی از متهمان شناسايي و در يك اقدام غافلگيرانه دستگير و در بازجويي هاي تخصصي به 2 فقره سرقت منزل و مغازه اعتراف  کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان فامنين در پايان به شهروندان توصيه کرد: در نگهداري اموال و وسايل خود دقت کرده و هر گونه موارد مشکوک را از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع داده و در صورت وقوع سرقت تا قبل از حضور مأموران از به هم زدن صحنه اعم از جابجائي اشياء، دست زدن به آن ها يا رفت و آمد بي مورد در صحنه خودداری کنند.

کشف 30 کيلوگرم مواد مخدر در همدان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، از کشف 30 کيلوگرم ترياک با لفافه و دستگيري 5 نفر در این استان خبر داد.

 سرهنگ  "هادی قزوینه" در تشريح اين خبر گفت: در پي اشراف اطلاعاتي ايجاد شده و انجام کار هاي اطلاعاتي چند ماهه بر روي يک باند تهيه و توزيع مواد مخدر مشخص شد که این باند با استفاده از خودرو شخصي و در پوشش خانواده اقدام به تهيه و انتقال مواد مخدر از استان هاي مرکزي به همدان را مي کنند.

وی افزود:کارکنان پليس مبارزه با مواد مخدر استان در يک اقدام هوشمندانه و دقيق قاچاقچيان مذکور را در ورودي شهر همدان شناسائي، دستگير و از داخل خودرو آن ها 30 کيلو گرم ترياک با لفافه کشف و 5 نفر متهم دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پايان گفت: اشراف اطلاعاتي پليس مبارزه با مواد مخدر با روحيه جهادي و پرسنل خدوم انتظامي باعث شده که قاچاقچيان مواد مخدر نتوانند به راحتي به اهداف شوم و پليد خود برسند.
انتهای پیام/حاصلی

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت