وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 30 خرداد 1397 ساعت 12:40   |   کد مطلب: 32656
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان که شامل کشف کالای قاچاق در شهرستان بهار، كشف 18 فقره سرقت، در همدان، کشف 40 کيلوگرم مواد مخدردر نهاوند، کشف 255 راس دام قاچاق، در شهرستان بهار، كشف 120 راس دام قاچاق، در فامنين و کشف کالاي قاچاق، در کبودراهنگ بوده است.

به گزارش نافع،

کشف کالای قاچاق در شهرستان بهار

فرمانده انتظامي شهرستان "بهار"، از توقیف 2 محموله با 17 دستگاه کولر گازي قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "بزرگعلي نوري"، در تشريح اين خبر گفت: کارکنان انتظامي شهرستان بهار در راستاي تحقق شعار سال در مقابله با ورود کالاي قاچاق، 2 محموله با 17 دستگاه کولر گازي قاچاق در اين شهرستان را توقیف کردند.

وی افزود: اين محموله هاي قاچاق که ارزش ريالي آن بيش از 900 ميليون ريال مي باشد در 2 خودرو وانت نيسان از استان هاي غربي کشور بارگيري و به قصد انتقال به استان همدان حمل می شد.

سرهنگ نوري ادامه داد: 2 نفر متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائي معرفی شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان بهار  در پایان با تشکر از مردم فهيم و خداجوي شهرستان بهار که در تمام زمينه ها با پليس تعامل ارزنده اي دارند از مردم خواست: در صورت برخورد با موارد مشکوک سريعاً از طريق تلفن فوريت هاي پليسي 110 نزديکترين يگان انتظامي را مطلع کرده و در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پيشنهاد نسبت به عملکرد کارکنان اين شهرستان از طريق 197 با مسئولان انتظامی شهرستان در ارتباط باشند.

 كشف 18 فقره سرقت، در همدان

رئيس پليس آگاهي استان، از كشف 18 فقره سرقت منزل در این استان خبر داد.

 سرهنگ "رضا زارعي"، در تشريح اين خبر گفت : در پي وقوع چند فقره سرقت منزل در شهر همدان با اين شيوه و شگرد كه سارقان شبانه منازل آپارتماني اكثرا طبقه اول كه داراي بالكن بوده را پس از اطمينان از خالي بودن از سكنه شناسايي و در فرصت مناسب با استفاده از آلات و ادوات با تخريب درب و پنجره وارد منزل مي شدند و اقدام به سرقت طلاجات، وجه نقد و اشياء كم حجم و با ارزش مي کردند، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وي افزود: در ابتدا كليه پرونده هاي ارجاعي بررسي، شيوه و شگرد و جغرافياي جرم مشخص و با رصد و كنترل طولاني مدت يكي از سارقان سابقه دار و کسب خبر مشخص شد، نامبرده در یکی از مناطق حاشیه شهر در يك سوئيت اجاره اي سکونت داشته و قصد سرقت پس از غروب آفتاب را دارد.

سرهنگ زارعی تصریح کرد: ماموران اداره آگاهی در محل مورد نظر حاضر و به صورت نامحسوس در بررسي و تحقيقات، منزل متهم را شناسایي کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در شب هنگام و در يك عمليات غافلگيرانه 2 نفر از سارقان، داراي سوابق متعدد كيفري دستگير و يك دستگاه خودرو پژه 405 به همراه آلات و ادوات ارتکاب جرم از جمله ديلم، انواع پيچ گوشتي بزرگ و كوچك، چاقو و ماسك کشف شد.

وی اظهار داشت: در بازجویی های فنی و تخصصی، متهمان به 18 فقره سرقت منزل در سطح شهر همدان اعتراف و در اظهاراتشان گفتند، اموال مسروقه از جمله طلاجات را به تهران برده و به دلالان ناشناس در یکی از میادین شهر می فروختیم.

رئيس پليس آگاهي استان در پايان گفت: با راهنمايي سارقان كليه محل هاي سرقت و مالباختگان شناسايي و متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف 40 کيلوگرم مواد مخدر، در نهاوند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، از کشف 40 کيلوگرم ترياک با لفافه و دستگيري 2 قاچاقچی در شهرستان "نهاوند"، خبر داد.

 سرهنگ "هادی قزوینه"، در تشريح اين خبر گفت: در پي اشراف اطلاعاتي ايجاد شده مشخص شد یک باند تهيه و توزيع مواد مخدر با استفاده از خودرو شخصي اقدام به تهيه و انتقال مواد مخدر از استان هاي جنوبي به شهرستان نهاوند می کنند.

وی افزود: کارکنان پليس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با همکاري پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان نهاوند و ملاير در يک اقدام هوشمندانه و دقيق قاچاقچيان مذکور را در ورودي شهر نهاوند شناسائي و دستگير کردند.

سرهنگ هادی قزوینه بیان کرد: در بازرسی های صورت گرفته از خودرو های متهمان، 40 کيلو گرم ترياک با لفافه کشف، 2 دستگاه خودرو توقیف و 2 نفر متهم دستگير و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پایان گفت: از خانواده های عزیز درخواست می شود مهارت" نه" گفتن در مقابل در خواست های نابجای افراد سود جو را از کودکی به فرزندانشان بیاموزند.

کشف 255 راس دام قاچاق، در شهرستان بهار

فرمانده انتظامي شهرستان "بهار"، از کشف 2 محموله با 255 راس گوسفند غير بهداشتي و قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "بزرگعلي نوري"، در تشريح اين خبر گفت: در پي اجراي طرح هاي مختلف مبارزه با قاچاق کالا، کارکنان انتظامي بخش صالح آباد و يگان امداد شهرستان بهار، 2 کامیون محموله احشام فاقد مجوز بهداشتي و قاچاق را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی های صورت گرفته، از یکی از کامیون ها 130 راس گوسفند فاقد مجوز و از کامیون دیگر 125 راس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز بهداشتی کشف شد.

سرهنگ نوري با اشاره به این که ارزش احشام کشف شده 2 میلیارد ریال برآورد شده بیان کرد: 2 نفر متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان بهار در پایان از شهروندان خواست: در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک با تلفن 110 تماس بگیرند.

كشف 120 راس دام قاچاق، در فامنين

فرمانده انتظامي شهرستان "فامنين"، از كشف 120 راس گوسفند قاچاق در دو ماموریت جداگانه در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "علي حسن حيدري"، در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامي شهرستان در راستاي اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اجراي ايست و بازرسي به کنترل محورهاي مواصلاتي پرداختند.

وی افزود: ماموران به یک دستگاه کامیون مشکوک که در بازرسی های صورت گرفته از آن،70 راس گوسفند فاقد مجوز بهداشتي و قاچاق کشف کردند.

سرهنگ حيدري بیان کرد: در ماموریت دیگری نیز از یک کامیون 50 راس گوسفند فاقد مجوز کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: احشام كشف شده به اداره دامپزشكي شهرستان منتقل و 3 متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان فامنين در پایان با اشاره به این که ارزش احشام كشف شده يك ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده گفت: پليس با اقتدار كامل در حوزه مبارزه با قاچاق كالا در چارچوب قانون به منظور تحقق شعار سال با قانون شكنان قاطع و بدون اغماض برخورد خواهد كرد.

کشف کالاي قاچاق، در کبودراهنگ

سرپرست انتظامي شهرستان "کبودراهنگ"، از کشف کالاي قاچاق به ارزش 110ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "علي زنگنه"،در تشريح اين خبرگفت: در راستاي طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامي اين شهرستان اقدام به ايجاد ايست و بازرسي در محورهاي مواصلاتي کردند.

وي بيان داشت: ماموران به دو دستگاه خودرو سواري مشکوک که در بازرسي از این خودروها، 4 دستگاه کولر گازي قاچاق به ارزش یکصد میلیون ریال کشف کردند.

سرهنگ زنگنه در ادامه افزود: در ماموریت دیگری نیز از يک دستگاه خودرو باري مقدار یک هزار و 200 ليتر گازوئيل فاقد هرگونه مجوز حمل به ارزش 10 میلیون ریال کشف شد.

سرپرست انتظامي شهرستان کبودراهنگ در پایان، با بيان اين که 3 نفر متهم در اين خصوص دستگير و تحويل مرجع قضائي شدند گفت: شهروندان هرگونه موارد مشکوک به حمل کالاي قاچاق را با شماره تلفن 110به پليس اطلاع دهند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت