وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 25 اسفند 1396 ساعت 14:21   |   کد مطلب: 32007
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در سالی که گذشت، عنوان کردند: پس از گذشت پنج سال از عمر دولت، هیچ بهانه ای در این خصوص قابل پذیرش نیست.

به گزارش نافع،ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته ؛ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، به رویدادهای داخلی و خارجی سال جاری و همچنین به موضوعات روزجامعه نظیر؛ استیضاح وزرا درمجلس اشاره نمودند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

امام جمعه همدان: هرجا در دنیا فساد و جنگ است، پای یهود و اسرائیل در میان است

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته گفت : کسانی که خیرپرداخت دیه هستند از پاداش عظیمی برخوردارند ، و این کار خیر ، جزو برترین هاست.

 

وی ادامه داد:چیزی بهتر ازاین وجود ندارد که کسی که به واسطه ی بدهی مالی و به خاطر یک اشتباه کوچک در بند است با کمک خیرین و ستاد دیه آزاد شود شب عید پیش خانواده خود باشد.

 

آیت الله محمدی در ادامه بیان کرد: در قرآن کریم واژه ی صلاح و فساد بسیار تکرار شده است وفساد به معنای هرچیزی است که در دنیا به جان ، مال ، آبرو ، امنیت و آسایش مردم آسیب برساند وآنچه به جان و مال و آبرو و امنیت مردم کمک میکند صلاح است.

 

وی همچنین بیان کرد : انسان خودخواه و خود محور و طغیانگر بدترین نمونه های فساد را مرتکب می شود ومدعی می شود که در حال اصلاح است .

 

امام جمعه همدان در همین خصوص توضیح داد: آل سعود خود را مدعی اصلاح می داند، درصورتی که خود طلاییه دار فساد است .

 

امام جمعه همدان گفت:هرجا در دنیا فساد و جنگ هست،دست یهود و اسرائیل را آنجا می بینیم در یمن،سوریه،غزه و غیر ما شاهد جنگ افروزی یهود هستیم.

 

امام جمعه رزن: دستگاههای نظارتی، نظارت بر بازار را تشدید نمایند

امام جمعه رزن هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به طوایف انسان در برابر خداوند گفت:همه ی ما در برابر رفتار خود مسئولیم.

 

حجت الاسلام مولازاده ادامه داد:دنیای آخرت حساب ها بسیار دقیق است و حتی برای یک دست تکان دادن هم محاسبه صورت می گیرد.

 

وی اضافه نمود:از همه رفتار یک انسان سوال می شود و همه ما یک مسیولیت دینی داریم که باید در برابر خداوند بندگی کنیم.

 

حجت الاسلام مولازاده با اشاره به مسئولیتهای اجتماعی مردم گفت: چنانچه شما رای ندادید یک فرد ظالم  بر مقدرات کشور مسلط می شود و در این صورت شما مسئول هستید.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در خریدهای آخر سال  نو باید تولیدات ملی را مورد توجه قرار دهیم، عنوان کرد: در غیر این صورت به جوانان و اشتغال کشور ضربه می زنیم.

 

وی تصریح کرد:با خرید تولیدات داخلی میتوانیم موجب تقویت تولید کالای داخلی شویم.

 

وی در نهایت تاکید کرد:دستگاه های نظارتی باید دقت و نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند.

 

امام جمعه اسدآباد: کاهش 44 درصدی نزولات جوی خطری جدی برای استان است

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد هم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد، بااشاره به احادیث و روایات مختلف در خصوص نیکی کردن به پدر و مادر، اظهار کرد: باید از دو نعمت بزرگ پدر و مادر آنقدر حمایت و پشتیبانی کرد که آنها خواسته هایشان را به زبان نیاورند. وی بااشاره به عملیات فتح المبین اشاره کرد و یادو خاطره شهدا را گرامی داشت.

 

امام جمعه اسدآباد به مناسبتهای مختلف اشاره کرد و گفت: با ادعیه اذکار در ماه رجب به استقبال ماه های شعبان و رمضان برویم.

 

وی با هشدار بحرانی بودن آب در سطح کشور، گفت: آب یکی از منابع و نعمتهای بزرگ الهی است که باید از این نعمت به صورت بهینه استفاده کرد.

 

 حسینی مجد  همچنین خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در سطح کشور 40 درصد کمتر باران داشتیم و در این زمینه نسبت به چهل سال گذشته 44 درصد کمبود باران و نزولات آسمانی داریم و یک خطر جدی است.

 

امام جمعه رزن در ادامه با توصیه به مسافران نوروزی به احتیاط افزود:با حوصله و رانندگی کنیم و بدانیم کسانی منظر هستند.

 

وی با تقدیر از ناجا در رزن اضافه نمود: آمنیت منازل  و جاده ها توسط دستگاه های تامین می شود.

 

رئیس شورای فرهنگی شهرستان رزن با بیان اینکه این ایام کوتاه عید خواهد گدشت گفت:مسایل شرعی را درارتباطات رعایت کنید در دید و بازدید حدود شرعی محرم و نامحرم رعایت کنید .

 

امام جمعه قهاوند: در سال جاری اقتصاد مردم نادیده گرفته شد/بهانه ای از دولت قابل پذیرش نیست

امام جمعه قهاوند درخطبه های نماز وحدت بخش جمعه شهر قهاوند نیز بیان داشت: سال نود شش پایان عمر سیطره داعش اعلام شد داعشی که آمده بود ایران را از بین ببرد که با مجاهدت سربازان گمنامی همچون سردار سلیمانی طومار این سلسله در هم پیچیده شد.

 

حجت الاسلام حسین محققی درادامه گفت:جریان مقاومت در سوریه از دستاوردهای سال نود شش بود.

 

وی در ادامه باشاره به عدم توجه مسئولین به  معیشت مردم اظهار کرد: متاسفانه در سال جاری اقتصاد مردم نادیده گرفته شد و این موضوع کام مردم را تلخ کرد.

 

وی بیان کرد : مسئولین می‌توانستند برای اشتغال و اقتصاد مردم کاری بکنند و در حال حاضرسال پنجم عمر دولت است و بهانه ای قبول نیست باید قدمی برای اشتغال و اقتصاد برداشته شود.

 

حجت الاسلام محققی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع استیضاح وزرا افزود:استیضاح همزمان سه وزیر در مجلس دارای ابهاماتی است.

 

وی  در همین خصوص عنوان کرد: چرا یک وزیر سه بار برای استیضاح به مجلس کشیده می‌شود اما هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و این باید برای مردم شفاف سازی شود.

 

وی همچنین بیان کرد: در مجلس چه خبر است، یکصد نفر امضای خود را برای سوال از رییس جمهور پس می‌گیرند.

 

امام‌جمعه نهاوند:ماهیت آمریکا و اروپایی‌ها دروغ‌گویی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی نیز درخطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: مسئولان باید به فکر مردم باشند و مشکلات مردم را حل کنند و باید دولت و ملت به وظایف خود عمل کنند چرا که در این شرایط دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در سال 96 درزمینهٔ های داخلی و خارجی اتفاقات و رویدادهای خوب و ناگواری رخ داد که نمونه‌های آن را در روزهای اخیر مشاهده کردید.

 

امام‌جمعه نهاوند افزود: در این سال در مقابله با چالش‌های داخلی و هم در مسائل منطقه مردم ما خوش درخشید چون در منطقه جمهوری اسلامی موفق شد داعش را نابود کرد و فکرهای باطل دشمنان را نقش بر آب کند.

 

مغیثی عنوان کرد: هرچند ناکامی‌ها و حوادثی هم در این سال بود که این طبیعت استکبار است چون آن‌ها در حال ضربه زدن و طراحی هستند که باید مراقب دسیسه‌های آن‌ها باشیم.

 

وی در ادامه گفت: رهبر انقلاب در جمع خبرگان سخنان بسیارمهمی ایراد فرمودند که باید به این سخنان توجه شوند چون همیشه رهبری اولویت‌ها را بیان می‌کنند.

 

امام‌جمعه نهاوند افزود: ماهیت اصلی اروپا و امریکا دروغ‌گویی است و به‌دروغ شعار حقوق بشر می‌دهند ولی از عربستان در کشتار مردم بی‌گناه یمن حمایت می‌کنند و رسماً اعلام کردند و در حال فروش سلاح به این رژیم هستند.

 

مغیثی گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور ازجمله کارهای بسیار خوب فرهنگی است که در ایام سال نو انجام می‌شود که این کار باید ادامه یابد و مورد استقبال جوانان و خانواده‌ها قرارگرفته است.

 

امام جمعه بهار: درسال جدید نیازمند تحولی عظیم در خود هستیم
امام جمعه شهر بهار هم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با تبریک فرا رسیدن ایام ماه رجب به فضیلت روزه داری در این ماه اشاره کرد و گفت: این ماه ایام با فضیلتی است که باید آن را قدر بدانیم و به بهترین شکل از آن استفاده کنیم.

 

حجت الاسلام حاتم نیا در ادامه به نزدیک شدن به روزهای آخر سال و خانه تکانی ها اشاره کرد و گفت: خوب است که در این ایام همراه با خانه تکانی منازل یک خانه تکانی دل هم داشته باشیم و کینه و کدورت را کنار گذاشته و تحولی در خود ایجاد کنیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت