آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 18 اسفند 1396 ساعت 14:25   |   کد مطلب: 31916
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ از ویژگیهای مهم حضرت زهرا در بعد سیاسی به ولایتپذیری آن حضرت اشاره و بیان کردند: انقلاب اسلامی ادامه حکومت علی(ع) است و نقش بانوان بسیجی و انقلابی در حمایت از این انقلاب مهم و همچون نقش حضرت زهرا(س) است.

به گزارش نافع،ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته ؛ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و با گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)، به بیان ابعاد مختلف شخصیتی آن حضرت پرداختند و همچنین با محکومیت عملکرد شهرداری تهران  در عمل بی شرمانه رقص دختران، به موضوعاتی چون؛ ابعاد فرهنگی سفر راهیان نور و چهاشنبه پایانی سال نیز اشاره کردند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

 

امام جمعه همدان: در فاطمه شناسی کاری نکرده ایم

آیت الله غیاث الدین طه محمدی نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبریک میلاد مادر تمام فضیلت ها صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (ص) به عالم خلقت و بشریت نمازگزاران را به تقوای الهی و راستین و تقوای معرفت و بینش درست هرانسان که از زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهد سفارش کرد و افزود: امروز روزی است که باید به شخصیت زن حرمت گذاشته شود.

 

وی درادامه با اشاره به اینکه وجود حضرت زهرا برای زنان و مردان عالم الگو بوده باید گفت: از نظر عقل، فهم و درک فاطمه در حدی است که علی با آن همه عظمت نیز او را اطاعت کند به گونه ای فاطمه یک سر سوزن از حق دور نیست.

 

 

وی با تاکید بر اینکه تا کنون در فاطمه شناسی کاری نکرده ایم افزود: یک زمانی از طریق سپاه برنامه فاطمه شناسی برگزار می شد که خوب بود اما اکنون در این راستا هیچ گونه برنامه ای نداریم.

 

 

ایت الله محمدی در خطبه ی دوم خود با بیان اینکه حجاب از نظر عقل و دین محدویت نیست بلکه مصونیت است تاکید کرد: حجاب تنها صیانت از خود زن نیست‌ بلکه صیانت از مردان نیز هست و این در حالی است که اگر حجاب زنان رعایت نشود بسیاری از مردان به راه تبهکاری سوق داده می شوند.

 

وی در پایان با اشاره به چهارشنبه پایان سال بابیان اینکه فرزندان ملتی که مواد محترقه را می سازند از هیچ کدام از  این مواد استفاده نمی کنند افزود: در این راستا والدین باید فرزندان خود را نصیحت کنند که از این راه دوری کرده و باعث آزار و اذیت دیگران نیز نشوند.

 

امام جمعه اسدآباد:شهردار و شهرداری تهران در عمل بی شرمانه رقص دختران محکوم است

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد، امام جمعه اسدآباد با تاکید بر رعایت تقوای الهی به روز 20 جمادی الثانی روز ولادت حضرت فاطمه(س) پرداخت و اظهار کرد: شگفت انگیزترین رخداد در تولد این حضرت این بود که ایشان به زبان نورانی خود امامت حضرت علی و فرزندانش را شهادتین گفتند. 

 

وی یکی از ویژگیهای مهم حضرت زهرا در بعد سیاسی را ولایتپذیری دانست و گفت: انقلاب اسلامی ادامه حکومت حضرت علی(ع) است و نقش بانوان بسیجی و انقلابی در حمایت از این انقلاب مهم است و همچون نقش حضرت زهرا(س) است.

 

 

  امام جمعه اسدآباد تاکید کرد: معلم، استاد، پدر و مادر و شوهری کار ارزشمند دارد که در تربیت دختر و پسر انقلابی تربیت کند.

 

وی در ادامه با محکوم کردن عمل بی شرمانه شهرداری تهران گفت: بعداز 40 سال از عمر انقلاب شهرداری تهران با بی حرمتی و به بهانه گرامیداشت مقام زن در برج میلاد نوجوانان دختر را به رقص دراوردند که این عمل محکوم است و آیااین مسئولانی در این برنامه حضور داشتند جوابی دارند به مردم شهید پرور و انقلابی بدهند.

 

 

حسینی مجد در ادامه با گرامیداشت سالروز بزرگداشت سیدجمال الدین اسدآبادی در 18 اسفندماه تصریح کرد: این شخصیت بزرگ و بیدار گر مشرق زمین افتخاری برای اسدآباد است و در جهان اسلام خوش درخشیده است.

 

 

 امام جمعه اسدآباد با اشاره به سالروز راهیان نور در 20 اسفندماه گفت: راهیان نور کاری بزرگ  و فرهنگی است که سابقه دیرینه در کشور ما دارد و در واقع فرصتی برای اشنایی با شهدا و جانفشانیهای آنان است.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به پاسخ قاطعانه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به وزیر مرموز و  دوروی  فرانسه اشاره کرد و گفت: باید در برابر اینگونه زیاده خواهی های آمریکا همینطور قاطعانه ایستاد.

 

 

حسینی مجد گفت: در آستانه چهارشنبه سوری امسال و حوادث احتمالی آن میطلبد که والدین فرزندان خود را مدیریت کنند و به هشدارهای پلیسی توجه کنند.

 

امام جمعه رزن: سفر راهیان نور مانع تحریف اهداف دفاع مقدس می شود

امام جمعه رزن با بیان ویژگی های اسوه و الگو در جامعه گفت:علی (ع )فرموند بهترین و کاملترین الگو برای جامعه اسلامی پیامبر است.

 

 

مولازاده در ادامه در بخش دیگری از سخنان خد با اشاره به اتفاقات چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: خانواده ها باید در این خصوص فرزندان خود را آگاه و کنترل کنند.

 

وی افزود:5 تن مواد محترقه که در همدان کشف شده است ،باید پرسد بر سر چه کسی خراب می شود!

 

امام جمعه رزن همچنین در ادامه با بیان اینکه راهیان نور حرکتی خوب و فرهنگی است گفت: این سفرمانع تحریف اهداف دفاع مقدس می شود وماندگاری  روحیه ایثار و شهادت می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت