آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 13 بهمن 1396 ساعت 15:10   |   کد مطلب: 31441
ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته؛ ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و با اشاره به سالگرد سی و نهمین پیروزی انقلاب اسلامی از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی 22بهمن دعوت کردند.

به گزارش نافع،مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

شهرستان همدان
آشتی دادن زوجی که طلاق می خواهند بگیرند اجر هزارشهید را دارد/انقلاب ما به آسانی پیروز نشده ، چه انسان هایی که در راه انقلاب شهید شدند

اگر کسی بین دو نفر که می خواهند طلاق بگیرند آشتی بدهد ، خداوند اجر هزار شهید که به حق در راه خدا کشته شده اند به او می دهد.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه ی همدان گفت : الان یکی از مشکلات کشور ما طلاق است ، روزنامه نوشته بود که هر بیست ساعت یک طلاق انجام میگیرد و این طلاق ها نتیجه اش فساد می شود ، اگر کسی بین دو نفر که می خواهند طلاق بگیرند آشتی بدهد ، خداوند اجر هزار شهید که به حق در راه خدا کشته شده اند به او می دهد.

 

وی ادامه داد :  عده ای خیر آمدند و بنیاد صیانت از خانواده را در دفتر ما راه انداختند و بحمد الله چهارصد خانواده که متقاضی طلاق بودند را منصرف کردند و کمک دادگستری هم در این زمینه چشم گیر بود ؛ حال ما بنیاد صیانت از خانواده را راه انداختیم ، شما خیرین بیاید و برای ازدواج بنیادی درست کنید و این امر را گسترش دهید.

آیت الله محمدی بیان کرد : فردا در روز محشر وقتی همه گرفتارند خداوند نظر ویژه ای به کسانی که بانی و باعث امر خیر ازدواج شده اند دارد .

وی ادامه داد : انقلاب ما به آسانی پیروز نشده ، چه انسان هایی که در راه انقلاب شهید شدند ، شما آن شکنجه گاه ها را برید و ببینید که چه غوغایی است ، آنها اگر مقاومت نمی کردند صد سال انقلاب پیروز نمی شد ، قرآن می گوید : آن متدین هایی که با رژیم شاه مبارزه کردند ، آن بازاری هایی که در مقابل رژیم طاغوت ایستادند با کسانی که بعد از انقلاب وارد میدان شدند مساوی نیستند ، خدا به آنان اجر ویژه ای خواهد داد.

امام جمعه شهرستان اسدآباد
ایران به برکت انقلاب اسلامی در علوم مختلف فناوری فضایی پیشتاز است

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به احادیث و روایات، اظهار کرد: از جمله گناهانی که موجب عدم استجاب دعا می شود، آزردن پدر ومادر است که باید دراین زمینه بسیار مراقب بود و در احترام به آنان کم نگذاریم.

 

 وی باتاکید بر رعایت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی، تصریح کرد: حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است و نباید آبروی یک شهر که به چادر است، آسیب ببیند. 

 

امام جمعه اسدآباد با اشاره به سالگرد سی و نهمین پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ملت ایران با دست خالی الله اکبرها  گفتند و در پشتیببانی از امام راحل به خیابانها ریختند و بر علیه رژیم طاغوتی تظاهرات کرده و با وحدت کلمه و همبستگی در سال 57 آمریکا را بیرون کردند و نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی شد.

 

وی به دستاودهای مختلف انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز به برکت انقلاب و وجود جوانان متفکر ایرانی در علوم روز به خصوص تسلیحات دفاعی پیشتاز هستیم. 

 

حسینی مجد دهه فجر را پاسداشت انقلاب اسلامی دانست و گفت: انتظار می رود که مسئولان، دانش آموزان، دانشجویان و دانشگاهیان با شرکت در برنامه های مختلف دهه فجر خود را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن امسال آماده کنند تا مشتی محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام اسلامی بزنند و یکبار دیگر با آرمانهای امام ره هم پیمان شوند.

امام‌جمعه شهرستان نهاوند

خدمات نظام مقدس اسلامی برای نسل جوان بیان شود/ باید جوانان را از خطرات فضای مجازی آگاه کنیم

امام‌جمعه نهاوند گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی زمان بسیار مناسبی برای بیان خدمات فراوان نظام مقدس اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: امروز کار فضای مجازی شبهه افکنی است و دروغ‌های بسیار بزرگی را به‌نظام اسلامی نسبت می‌دهند که باید در این موردتحقیق و روشن گری کنیم.

وی اظهار داشت: در دهه فجر حقیقت انقلاب باید به مردم گفته شود که در زمان پهلوی کشور در چه وضعیتی بوده و باوجود فروش بیش از 6 میلیون بشکه نفت ولی مردم در چه وضعیتی اسفناکی بودند.

امام‌جمعه نهاوند افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی در دورترین روستاها هم خدمات خوبی از طرف نظام اسلامی به مردم ارائه‌شده است و این خدمات باید بیشتر هم شود و باید این‌ها به مردم گفته شود.

وی عنوان کرد: دهه مبارک فجر به‌عنوان ایام رهایی ملت ایران از دست استکبار آمریکا و طاغوت است که در این دهه باید خدمات بسیار زیاد انقلاب برای مردم بیان شود.

مغیثی گفت: در زمان طاغوت، کشور در اوج بدبختی و حقارت بود و سطح بهداشت و سواد مردم در وضعیت بسیار اسفناکی قرار داشت ولی امروز به برکت انقلاب، کشورمان در اوج اقتدار و عزت قرار دارد و در زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های بسیار زیادی کرده‌ایم.

امام‌جمعه نهاوند افزود: باوجوداین همه پیشرفت‌ها ولی مردم مشکلاتی دارند که وظیفه همه مسئولان این است که برای رفع این مشکلات تلاش کنند و شب و روز برای خدمت به مردم انقلابی ایران اسلامی آماده باشند.

وی بیان داشت: نسل جوان را باید از واقعیت انقلاب اسلامی آگاه کنیم و باید با حفظ وحدت در راستای مسیر و پیشرفت انقلاب اسلامی حرکت کنیم و با عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی راه پیشرفت کشور را طی کنیم.

حجت‌الاسلام مغیثی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خطرات فضای مجازی گفت: امروز دشمن با استفاده از فضای مجازی بر روی جوانان برنامه‌ریزی کرده است که در این راه باید جوانان را آگاه کنیم و آن‌ها را از خطرات فضای مجازی مصون نگه بداریم.

مغیثی گفت: در فضای مجازی شبهات و دروغ‌هایی در مورد انقلاب اسلامی منتشر می‌شود که باید آگاهانه با این مسائل برخورد شود و روشن گری شود.

امام جمعه شهرستان فامنین:
سبک زندگی و ساده زیستی امام توانست دنیا را تسخیر کند

امام جمعه فامنین گفت: مسوولین بدانند مشکلات و سختی ها همین مردمی که با جان و دل با انقلاب بوده اند را به ستوه اورده است مسوولین منش امام و رهبری را سرلوحه رفتار خود قرار دهند

حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان فامنین اظهار کرد:تفاوت انقلاب ما با انقلاب های دیگر دنیا این بود که انقلاب ما مرزها را درنوردید حضرت امام(ره) بعنوان یک الگوی بی بدیل وارد دنیاشد امام بعنوان مرد ریاضت کشیده شرعی بود  که سبک زندگی ساده ای داشت سبک نگاه و منش امام توانست دنیا را تسخیر کند ، حضرت امام خمینی(ره)با همدلی و درکنار هم بودن توانست اتحاد و وحدتی را در مذهب تشیع بوجود آورند.

وی بیان کرد:متاسفانه برخی مسوولین درد مردم را نمی فهمند که این یک نوع سرطان داخلی است هیچ قدرتی نمی تواند از خارج بر یک بدن سالم نفوذ کند، مسئولینی که با پول های میلیاردی زندگی می گذرانند بدانند که حضرت امام مخالف این سبک زندگی اشرافی بود اینرا مقام معظم رهبری نیزبارها تاکید کردند و خود ایشان نیز زندگی ساده و بی آلایشی دارند.

مصباح ابراز داشت: دشمنان به خوبی دریافته اند که اگر بخواهند انقلاب ما را از خط امام و رهبری خارج کنند باید اشرافی گری و شکاف طبقاتی و به نوعی جامعه ای کاستی در ایران بوجود آورند. خوشبختانه مسئولین شهرستان فامنین در خدمت رسانی شایسته و نمونه هستند و باید از آنها تقدیر و تشکر کرد.

وی در پایان بااشاره به ایام شهادت حضرت زهراء(س)،اظهار داشت:مادر اهل بیت(ع)برای ما بسیار عزیز و گرامی است.الحمدلله به برکت این عزاداری هایی که برای مادرمان برگزار می کنید شاهد بارش بیشتر نزولات آسمانی در شهرمان باشیم.

بعنوان یک الگوی بی بدیل وارد دنیاشد.امام بعنوان مرد ریاضت کشیده شرعی بود  که سبک زندگی ساده ای داشت دشمنان به خوبی دریافته اند که اگر بخواهند انقلاب را از خط امام و رهبری خارج کنند باید اشرافی گری و شکاف طبقاتی در جامعه ایجاد کنند.متاسفانه برخی مسوولین درد مردم را نمی فهمند که این یک نوع سرطان داخلی است هیچ قدرتی نمی تواند از خارج بر یک بدن سالم نفوذ کند

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت