دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 29 دى 1396 ساعت 14:14   |   کد مطلب: 31226
درخطبه های نمازجمعه استان همدان مطرح شد؛
تحریم های جدید آمریکا تنها یک بازی سیاسی است
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ به موضوع تهدیدهای آمریکا به منظورایجاد تحریم های جدید اشاره کردند ویادآور شدند: این نوع تهدیدها تنها بازیهایی سیاسی است که دنیا دیگر فریب آنان را نخواهد خورد

به گزارش نافع،ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته  با بیان اینکه، دشمنان با توطئه‌ها و تهدیدهایی مانند تحریم ها وایجاد فتنه‌ها درصدد ایجاد خلل در حرکت شتابان ملت ایران هستند،عنوان کردند: تحریم های جدید آمریکا، تنها یک بازی است.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

امام جمعه موقت همدان: از عربده کشی های آمریکا نباید هراسید

امام جمعه موقت همدان در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه تحریم های جدید آمریکا یک بازی است گفت: این ها در تمام دنیا شکست خورده اند و به ناچار از این بازی ها در می آورند

 

حجت الاسلام سید هاشم موسوی در خطبه های نماز جمعه با تاکید بر اینکه دررعایت تقوای الهی روز غزه  یکی از مناسبت های بسیار مهم است که باید نام برده شود افزود: بنابر فرمایش امام خمینی (ره) مسئله فلسطین همان مسئله ای است که نه تنها خود فلسطینیان  با آن سرو کار ندارند بلکه وظیفه ی تمام مسلمانان بر این مسئولیت عمومی یکسان است.

 

وی با بیان اینکه شنیده می شود آمریکا می خواهد در سوریه نیرو پیاده کند و در آنجا حضور داشته باشد تاکید کرد: کشورهای منطقه اجازه حضور این شیطان در سوریه را ندهند .

 

وی با اعلام اینکه تمام جهانیان می دانند که حضور آمریکا در عراق تنها باعث تصرف و غارت ثروت عراق شد گفت: در این راستا نیز هدف او فراهم کردن زمینه داعش در کشور عراق بود.

 

حجت الاسلام موسوی همچنین یاد آور شد: آگر آمریکا به برخی از کشور ها لبخند می زند تنها به این دلیل است که از آن ها ثروتشان را اخذ کند اما درمقابل  کشورهایی که این توانایی را ندارد آن‌ها تحریم می کند.

 

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه بسیجیان کشور های عراق، سوریه و کشورمان نیروهای غاصب اسرائیل و داعش را از منطقه بیرون رانند رانند بیان کرد: از عربده های آمریکا نترسید این عربده کشی ها تازگی ندارد.

 

امام‌جمعه موقت همدان با بیان اینکه تحریم های جدید یک بازی است عنوان کرد: دنیا دیگر گول این بازی ها را نمی خوردآمریکا در تمام دنیا شکست خورده است و تنها از روی ناچاری این بازی ها را در می آورد.

 

وی با اعلام اینکه  تا ۱۵سال آینده دریگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت اضافه کرد: آمریکا با حضور رییس جمهور روانی اش قطعا همانند شوروی مزحل خواهد شد و ملت های مسلمان پیروز هستند.

 

امام‌جمعه نهاوند:نقشه‌های آمریکا در منطقه توسط ایران اسلامی نقش بر آب شد

امام‌جمعه نهاوند هم در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته گفت: آمریکایی‌ها با توطئه‌های مختلف درصدد ایجاد فتنه و آشوب در منطقه هستند و ایران اسلامی بااقتدار و عزت موفق شده است نقشه‌های آن‌ها در منطقه را نقش بر آب کند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: نزدیک به 4 دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد و به لطف حضور مردم در همه صحنه‌های انقلاب و با هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری ملت ایران امروز عزتمند است.

 

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین حوادث سال‌های معاصر معادلات جهانی را تغیر داد و ملت عزیز ایران اسلامی را در دنیا عزتمند و بااقتدار کرد.

 

امام‌جمعه نهاوند افزود: در طول این سال‌ها دشمنان ایران اسلامی از انواع توطئه‌ها برای ایجاد مشکل برای مردم استفاده کردند و در همه این عرصه‌ها با بصیرت مردم عزیزمان شکست‌خورده‌اند.

 

وی عنوان کرد: دشمنان با انواع توطئه‌ها و تهدیدها مانند تحریم، جنگ تحمیلی، ایجاد فتنه‌ها و ترور دانشمندان و نخبگان کشور سعی داشتن درحرکت شتابان ملت ایران خلل ایجاد کنند ولی ملت انقلابی ایران از انواع این تهدیدها و تحریم‌ها سربلند بیرون آمده است و نشان داده پشتیبان انقلاب است.

 

مغیثی گفت: دشمنان ملت ایران در سال‌های اخیر در منطقه فتنه و آشوب ایجاد کردند تا درنهایت به ایران ضربه بزنند که در این عرصه نیز با حضور عزتمندانه و بااقتدار ایران اسلامی شکست خوردند.

 

وی افزود: استکبار جهانی برای منطقه نقشه‌های زیادی داشتند و با تجهیز داعش و تکفیری‌ها می‌خواستند منطقه را در اختیار خود قرار دهند و نقشه‌های شومشان را اجرایی کنند که با حضور ایران موفق به این کار نشدند.

 

امام‌جمعه اسدآباد:دشمن با دروغ‌پردازی دنبال خدشه‌دار کردن افکار عمومی است

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با اشاره به اینکه برخی که هم کمبود شخصیت و هم کمبود مالی و روحی دارند، گفت:  عده ای با شبه‌افکنی در بین مردم می‌خواهند آنان را فریب بدهند  و ادعای کذب عرفان دارند و واجبات الهی را انجام نمی‌دهند.

 

وی فرمایشات رهبر انقلاب در دیار با شرکت‌کنندگان اجلاسیه مجامع بین‌المللی، افزود: ایشان در دیار مسئله فلسطین را در رأس امور اسلام دانستند و فرمودند که سه حادثه اشغال سرزمین، تبعید دسته‌جمعی و میلیونی مردم، قتل‌عام بشری در فلسطین در تاریخ نظیر ندارد.

 

امام‌جمعه اسدآباد بابیان اینکه در بخشی دیگر از سخنان رهبر انقلاب به انتخاب قدس به عنوان پایتخت سفارت آمریکا اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که این غلط زیادی آمریکایی‌هاست و آن‌ها به نتیجه نخواهند رسید.

 

وی از سوی مردم شهرستان اسدآباد شهادت 32 نفر از دیارنوردان را در حادثه دلخراش نفتکش سانچی را تسلیت گفت و ابراز همدردی کرد.

 

حسینی‌مجد بابیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار با مردم قم فرمودند یکی از مهم‌ترین تدابیر دشمنان ما شایعه‌پراکنی است، گفت: این افکار عمومی دستاورد بزرگ است که باید درراه امید  به انقلاب و آینده حرکت کند، دشمنان این افکار عمومی در اعتماد به مسئولان نظام را مورد خدشه قرار می‌دهند و با شایعه دروغ به دنبال تخریب هستند.

 

وی بابیان اینکه در حادثه نفتکش  سانچی شایعه‌پراکنی‌هایی می‌کنند، افزود: انگلیس و آمریکا با شیطنت‌هایی در رسانه‌ها می‌گویند که این کار کره شمالی است که این‌گونه نیست و یا می‌گویند که حمله آمریکا به نفتکش بوده که مسئولان در این زمینه هم پاسخ‌هایی را دادند و اگر حمله موشکی بود این‌همه راهدارها و تسلیحات هوشمند امروز آن را رصد می‌کرد.

 

امام‌جمعه اسدآباد بابیان اینکه دشمن با دروغ‌پردازی دنبال خدشه‌دار کردن افکار عمومی است و با دخالت در همه امورات دنبال تخریب نظام هستند، تأکید کرد: ما ملت ایران برای اسلام انقلاب کردیم و مقابل تحریم‌ها و جنگ 8 ساله ایستادگی کردیم و قطعاً" این استقامت ملت انقلابی با انسجام ملی ادامه خواهد داشت.

 

امام جمعه بهار: همسران جانبازان و شهدا کمتر دیده می شوند

امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با تبریک ولادت حضرت زینب روز پرستار را گرامی داشت.

 

حجت الاسلام حاتم نیا در ادامه به نقش بانوانی که نقش پرستاری از همسران جانباز خود را بر عهده دارند اشاره کرد و گفت این زنان افرادی هستند که کمتر دیده می شوند و همین بانوان ادامه دهنده راه حضرت زینب (س) می باشند.

 

امام جمعه قهاوند: سخنان رییس جمهور در مورد نقد امام زمان جای تاسف دارد
حجت الاسلام والمسلمین حسین محققی در خطبه های نماز وحدت بخش جمعه شهر قهاوند با بیان اینکه، برای حاکمیت دین بجزرهبران الهی بال دیگری به نام حضورمردم درصحنه لازم وضروری است بیان داشت : خدای متعال می فرمایندعذاب می کنم مردمی راکه تحت ولایت رهبرظالم باشنداگرچه دراعمالشان نیکوکارومتقی باشندوعفومی کنم مردمی راکه تحت ولایت وحکومت امام عادل باشنداگرچه دراعمالشان ظالم وگناهکارباشند
وی افزود: تقوای جمعی وسیاسی مهمتروارزشمندترازتقوای فردی است این تعبیردرروایت نشان می دهدخدای متعال بدنبال چیزی بالاترازعبادت وتقوی فردیست تقوی فردی وبی تفاوتی نسبت به این که امام ورهبرجامعه علی باشدیادیگران,حسن باشدیامعاویه ,حسین باشدیایزیدصاحبش رادرجبهه مقابل امام زمان وقعرجهنم جای میدهد

حجت الاسلام محققی درادامه  گفت: رییس جمهورمحترم درجمع مسئولان ومعاونت های اقتصادی مطالبی رامطرح کردندکه جای تأسف عمیق دارد

وی افزود: بگوییم پس پیغمبرومعصوم راهم میتوان نقدکردخلاف صریح آیات وروایات واعتقادات ومسلمات مذهبی می باشد

وی گفت: قابل نقدبودن پیغمبرومعصوم یعنی عدم عصمت اهل بیت ,یعنی عدم حجیت معصوم بااین اعتقادآیاازاسلام چیزی باقی می ماند؟!
حجت الاسلام محققی گفت: این که هرازگاهی رییس جمهورمحترم درلباس وقامت مبلغ دین بی محابابه ساحت اهل بیت ورودومطالبی رامطرح می کنندمعتقدیم به این خاطراست که حواس نخبگان ومردم ازاعتراض ومطالبات به حق ومشکلات اقتصادی منحرف شود

وی افزود: به رییس جمهورمحترم عرض می کنیم اگرتاریخ مصرف داستان هایی چون دولت قبل وکنسرت وحضورزنان درورزشگاه وبرجام برای پرت شدن حواس مردم به سررسیده است خواهشاکاری به اهل بیت نداشته باشید

وی در نهایت بیان کرد:به قدرکافی کشوروملت درگیرمصیبت هایی چون زلزله وخشکسالی وفقروبیکاری هست باهتک حرمت اهل بیت مقدمات خشم وعذاب الهی رافراهم نسازید

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت