آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 8 دى 1396 ساعت 14:16   |   کد مطلب: 30956
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ به روشن گری در خصوص ابعاد مختلف فتنه 88 و حماسه مردم در نهم دی ماه پرداختند.

به گزارش نافع،ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته ؛ ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و با اشاره به موضوع حماسه 9 دی در سال 88 عنوان کردند:مردم با بصیرت ایران  اسلامی با احساس مسئولیت و حضوربهنگام در صحنه و با تبعیت از ولایت فقیه بر فتنه انگیزان پیروزشدند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

 

امام جمعه همدان: درک حقیقت فتنه و فتنه انگیزی از الزامات است

آیت الله غیاث الدین طه محمدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تشریح ابعاد مختلف فتنه و فنته انگیزی ازدیدگاه قرآن و دین مبین اسلام گفت : واژه ی فتنه در قرآن کریم بسیار تکرار شده است که اگر آن را در یک کلمه بخواهیم معنا کنیم ،آن چیزی که انسان را از مسیر حق باز دارد و به سمت باطل و غلط وارد نماید.

 

وی ادامه داد :  قرآن کریم می فرماید اموال و ثروت و اولاد شما فتنه برای شما فتنه هستند و این به این معنی است که خداوند متعال انسان را به وسیله ی مال دنیا و فرزند امتحان میکند و چقدر افرادی هستند که به وسیله ی مال دنیا سقوط میکنند و جهنمی می شوند و چقدر افراد هستند که به وسیله ی همین مال به سعادت میرسند.

 

آیت الله محمدی با اذعان به اینکه در مقابل نیز برخی اولاد برای  پدران و مادرانشان وسیله ی سعادت می شوند گفت: شهدا و علما برای پدر و مادرشان مایه خیر و برکات هستند در حالی که برخی فرزندان نظیر منافقان وسیله ی خاری و خفت والدین خود هستند.

 

وی همچنین بیان کرد : ما در حدیث داریم که فقیر برای دارا وسیله ی آزمایش و فتنه است و خداوند افرادی که دارای تمکن مالی هستند را به وسیله ی فقرا امتحان میکند ، و همچنین جاهل برای عالم فتنه است و خداوند عالم را به وسیله ی جاهل آزمایش میکند .

 

وی ادامه داد : ما اگر معنا و حقیققت فتنه را درک کنیم آنگاه این تکلیف جدی می شود که انسان در هر شرایط اوضاع و احوال بداند که در حال امتحان است و حواسش به اعمالش جمع می شود و در راه خطا و غلط قدم بر نمی داردوگرنه سقوط میکند.

 

امام‌جمعه موقت اسدآباد: ولایت فقه نیروی محرکه دین است/ پشت ایران به ولایت محکم است

امام‌جمعه موقت اسدآباد نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته، ولایت را نیروی محرکه دین دانست و گفت: اگر کشورهای مسلمانی چون سوریه و عراق حول محور ولایت و اعتقادات قوی دینی بودند، هیچ‌وقت این مشکلات پیش نمی‌آمد.

 

حجت‌الاسلام مرتضی هاشمی با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان بااشاره به درسهایی از قرآن، به مسئله با ولایت بودن پرداخت و گفت: ولایت نیروی محرکه دین است و اگر ولایت نباشد دین ناقص است.

 

وی بابیان اینکه اگر کسی زکات و خمس بدهد اما ولایت را قبول نداشته باشد، بی‌چیز است، گفت: همین سوریه عراق و افغانستان را ببینید اگر حول یک محوری دینی و پیروی ولایت بودند که مشکلات پیش نمی‌آمد.

 

امام‌جمعه موقت اسدآباد به سخنان صریح رهبر انقلاب در دو روز گذشته اشاره کرد و گفت: متأسفانه گاهی اوقات برخی از انقلاب و نظام سوء استفاده می‌کنند که رهبر معظم انقلاب به آنان صریحاً اخطار دادند.

 

وی با بیان اینکه برخی اندازه و حد خود را نمی‌دانند، افزود: متأسفانه در داخل هم‌گروهی کار دشمن را انجام می‌دهند که اینان تقوا ندارند و بجای اینکه دینشان سیاسی باشد، سیاستشان دینی باشد.

 

هاشمی خاطرنشان کرد:  عده ای سیاست را و این جایگاه را از طریق دین سکوی پرشت قرار می دهند اما باید دانست که اصل عقیده و تقواست.

 

وی با اشاره به اینکه از فرمایشات رهبری این نکته را پی می‌بریم که مسئله دین و اعتقاد از همه مهم‌تر است، گفت: اگر هدفتان کمک و خدمت به خلق خدا باشد، پس شاکر باشید و نباید کارهایتان دشمن را خوشحال کند.

 

امام جمعه نهاوند:بصیرت مردم در ۹ دی فتنه گران را ناامید کرد

امام جمعه نهاوند هم در خطبه های این هفته با اشاره به موضوع حماسه 9 دی گفت: مردم ایران اسلامی در ۹ دی با بصیرت و ولایتمداری به صحنه آمدند و فتنه گران را رسوا کردند و نقشه های دشمنان را خنثی کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی افزود: فتنه ۸۸ با طراحی دشمنان انقلاب اسلامی برنامه ریزی شده بود و در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی بود.

 

وی اظهار داشت: بصیرت مردم انقلابی ایران اسلامی در طول سالهای بعد از انقلاب در برهه های حساس به کمک جمهوری اسلامی آمده است و موجب ناامیدی دشمن شده است.

 

مغیثی گفت: ۹ دی به عنوان روزی ماندگار در تاریخ انقلاب ثبت شده است که مردم با حضوری پرشور و آگاهانه در صحنه حاضر شدند و میثاقی دوباره با انقلاب و مقام معظم رهبری بستند.

 

وی اظهار داشت: مردم با بصیرت ایران  اسلامی با احساس مسئولیت و حضور در صحنه و با تبعیت از ولایت فقیه همواره بر فتنه ها پیروز شده است.

 

امام جمعه نهاوند گفت: باید همواره مراقب توطئه های دشمنان باشیم و با اطاعت از فرامین رهبری معظم انقلاب بر توطئه ها پیروز شویم.

 

امام جمعه بهار: مردم در 9 دی خودجوش در مقابل فتنه گران ایستادند

امام جمعه بهار هم در خطبه های نماز با اشاره به وفات حضرت معصومه (س) گفت:حضرت معصومه آثار با برکتی به جای گذاشت و امروز حوزه علمیه مقدسی به برکت حوزه علمیه قم در جهان نداریم و قم حرم تمام اهل بیت است و حضرت معصومه مقام والایی نزد خداوند دارند که باید زنان و دختران به این الگو افتخار کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاتم نیا در ادامه به ۹ دی اشاره کرد و گفت: ۹ دی روز بصیرت و آگاهی بود که مردم خود جوش قیام کردند و در مقابل فتنه و فتنه گران ایستادگی کردند.

 

وی ادامه داد: در این روز مردم با ولایت میثاق کردند و این روز یوم الفرقان است. وی تصریح کرد: به فرموده رهبری قرارگاه نماز جمعه قرارگاه بصیرت، هوشیاری، ایمان، اخلاق و فرهنگ است و امروز بهترین قرارگاه برای مقابله با جنگ نرم دشمن همین قرارگاه نماز جمعه است که باید حضور مردم به ویژه جوانان در نماز جمعه پر رنگ شود تا شاهد بصیرت و آگاهی آحاد جامعه باشیم.

 

امام جمعه فامنین:فتنه گران در مقابل اساس دین قد علم کردند

حجت الاسلام والمسلمين رضا مصباح امام جمعه شهرستان فامنین نیز در خطبه های نمازجمعه اين هفته ضمن تاكيد به تقوا و حدود الهي اظهار كرد:مومن ماندن در راه خدا سخت و دشواراست كسي كه به خدا ايمان آورده تازه اولين مشكلات اوآغاز ميشود

 

وی در ادامه بااشاره فتنه گري در تاريخ اسلام و انقلاب اسلامي ابراز داشت:بنظر شما چه اتفاقي افتاد از نظر اقتصادي تهديد كردند آمريكا و غرب التماس مي كردند كه رابطه برقرار كنند ولي بعد از فتنه ديگر جري شدند و تحريم ها را برقرار كردند.

 

حجت الاسلام مصباح افزود:مردم پابرهنه پابرهنه تر شدند،خدا شاهد است اينها اگر به ماها برسند مارا تكه تكه مي نمايند و مردم را نااميد مي نمايند.كسي كه به اندازه اي ذره اي سياست داشته باشد همه چيز را مي فهمد،فتنه حقيقت ندارد بلكه فتنه هميشه ساختگي است و حركت در تاريكي است،فتنه يك نوع سراب است

 

حجت الاسلام مصباح اظهار كرد:ما در سال 79 از طرف فتنه گران 700 جلسه داشتيم چون ديدند كه يكدفعه نمي توانند انقلاب را ساقط كنند بدنبال فتنه گري و انقلاب هاي رنگي رفتند.چرا در دولت هاي قبلي كسي دم از تقلب نزد و آشوب به پا نكرد و اين مسئله در تاريخ و زمان انقلاب ماهم اتفاق

 

وی افزود:فتنه گران افكار غرب گرايانه خودشان را در جامعه مطرح كردند و در مقابل ولايت فقيه كه اساس دين است ايستادند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت