دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 31 فروردين 1397 ساعت 11:45   |   کد مطلب: 30825
حکایت وعده های سرخرمن دولت و پروژه های نیمه تمام!
نصب هرگونه وعده دروغ پیگرد الهی دارد
دولت یازدهم و دوازدهم در رابطه با به نتیجه رساندن پروژه های نیمه تمام وعده های متعددی به مردم داد که البته در تحقق برخی از وعده های مذکور مثل "بزک نمیر بهار میاد..." مصداق عینی است.

به گزارش نافع،دولت دوازدهم در زمان مبارزات انتخاباتی، موفق شد با وعده های متنوع،51 درصد از آراء مردم ایران را که به امید تحقق  وعده های انتخاباتی پای صندوق های رای آمده بودند از آن خود کند و بار دیگر در راس قوه مجریه قرار گیرد.

 

حسن روحانی در دور دوم در حالی توانست با وعده های متعدد در جلب آراء مردمی موفق عمل نماید که پیش از این نیز در مرداد ماه سال 92 وعده های خود را در بند های متعدد، نزدیک گوش مردم زمزمه کرده بود.

 

روحانی در همان مرداد ماه 92  در یکی از بندهای وعده های مذکور اعلام کرد؛ دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان خود شرمسار شوند.

 

وی همچنین تاکید کرد: در ماه‌های ابتدای آغاز به کار دولت «تدبیر و امید» موانع از سر راه تولید برداشته خواهد شد.

 

رییس جمهور در آن زمان، حل برخی مشکلات را به راحتی آب خوردن دانست و گفت: برخی از این مشکلات در بازه زمانی 100 روزه قابل حل خواهند بود.

 

 روحانی همچنین در رابطه با وضعیت تولید و کارخانه های تعطیل شده اظهار کرد: در حال حاضر کارخانه‌های کشور بین 20 تا 40 درصد فعال هستند وما باید همه مراکز تولیدی را به فعالیت کامل 100 درصدی برسانیم و این کار امکان‌پذیر است.

 

در ادامه وعده های ریاست جمهوری؛ حسن روحانی در دولت دوازدهم درسفربه خرم آباد عنوان کرد:به مردم قول می دهیم که در دولت دوازدهم فقر مطلق برای همیشه از ایران رخت بربندد!

 

در این میان اما حسن روحانی در رابطه با به نتیجه رساندن پروژه های نیمه تمام نیز وعده های متعددی به مردم داد که البته در تحقق برخی از وعده های مذکور مثل "بزک نمیربهار میاد..." مصداق  عینی است.   

 

اگرچه نمی توان منکر به نتیجه رسیدن برخی پروژه های ناتمام در دولت یازدهم و دوازدهم شد اما تعدادی از پروژه ها هنوز هم خاک غفلت می خورند و دیگر پا به سن گذاشته اند.

 

استان همدان نیز ازجمله استانهایی است که علیرغم شعارهای برخی مسئولین استانی هنوز هم از پروژه های نیمه تمام در ابعاد عمرانی، بهداشتی- درمانی، خدماتی، تولیدی، صنعتی، ورزشی و ... رنج می برد.

 

از همین روی خبرنگار ما سعی کرد درمجال پیش آمده به برخی از پروژه های مذکور بپردازد ودلیل این همه تعلل را از برخی مسئولین مربوطه جویا شود که در ادامه به آن اشاره شده است.

 

پتروشیمی هگمتانه، مسن ترین پروژه نیمه تمام همدان

یکی از مسن ترین پروژههای نیمه تمام شهر همدان پروژه هگمتانه است که متاسفانه  پس از 14 سال مشکل آن  بعد از آمدن دولت های مختلف هنوز هم باقی است.

 

  به گفته متولیان امراختلاف بین بخش خصوصی و سرمایه گذارمهمترین مشکل این پروژه است وبه همین منظورگفتگویی ترتیب دادیم با امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامین در مجلس شورای اسلامی جهت اطلاع از اخرین وضعیت این پروژه؛

 

امیر خجسته در گفتگو با صبح الوند با اشاره به نقش مهم پتروشیمی هگمتانه در توسعه شهر همدان گفت: راه اندازی این پتروشیمی سبب ایجاد اشتغال پایدار در همدان می شود.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث پتروشیمی هگمتانه هنوز پس از 14 سال به طور کامل حل نشده است افزود: در این خصوص جلسات متعددی با وزیر نفت داشته ایم و نتیجه گیری های خوبی صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه در این خصوص بین سرمایه گذار و بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد گفت: باید این موضوع هر چه سریعتر حل شود چرا که تبدیل به یک آسیب برای مردم همدان شده است.

 

خجسته  با اشاره به اینکه راه اندازی پتروشیمی هگمتانه با پیگیری مداوم مسئولین قابل حل است گفت: اختلافاتی که در خصوص راه اندازی این پتروشیمی وجود دارد از ایجاد هزاران شغل در استان جلوگیری کرده است.

 

وی اظهار کرد: یکی از دلایل تاخیراوامر این چنینی پیگیری نکردن موضوعات این چنینی در سطح ملی بوده که امیدواریم جلساتی که در این خصوص با وزیر نفت داشتیم موثر بوده  و هر چه سریعتر اختلاف بین سرمایه گذار و بخش خصوصی در این خصوص حل گردد.

 

بیمارستان قائم تویسرکان در آستانه ی یک دهه بی تدبیری!

 مشکلات حوزه بهداشت و درمان تویسرکان به گفته مردم این شهرستان متعدد است و به همین دلیل نمی توان به راحتی از مشکلات مذکور چشم پوشید.

 

عملیات اجرایی بیمارستان قائم تویسرکان که سال در 87 کلید خورد متاسفانه تا کنون قابل بهره برداری نشده  و البته در این باب محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رودآورعنوان کرد: حال که جذب اعتبارات لازم محقق شده است نباید افتتاح این مجموعه به تاخیر بیافتد.

 

در حال حاضر 85 درصد از پروژه بیمارستان قائم تویسرکان عملیاتی شده اما حجم بالایی از کارشامل؛ نازک کاری، برق کشی داخلی، کاشیکاری و مواردی از این دست با توجه به متراژ بالای پروژه و تغییر و تحولات اخیر باقی مانده که در این باب مفتح ابراز امیدواری کرد: با سه شیفته کار کردن بالاخره این پروژه پس از 9 سال، در پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

 

در راستای پیشبرد هرچه سریع تر امور مربوط به این بیمارستان، به دعوت مفتح، علیرضا محفوظی معاون حقوقی مجلس و محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه مسئولان مرتبط استانی درمحل پروژه بیمارستانی قائم حضور به هم رساندند.

 

در این بازدید علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود عملکرد مناسب پیمانکار در ماه های گذشته، اما حجم کار بالا است و از این رو به نظر می رسد بعید باشد تا پایان سال جاری بیمارستان قائم تویسرکان به بهره برداری برسد.

 

البته مفتح سابق بر این، افزایش تعداد تخت های این بیمارستان از 96 به 152 تختی را یکی از عوامل تغییر در زمان ماه و سال افتتاح پروژه اعلام کرده بود.

 

در این خصوص نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی معتقد است که چنانچه قرار است ساخت بیمارستان جدید تویسرکان دراسفند ماه سال جاری به اتمام برسد باید سه شیفته کار شود.

 

طرح اتصال اسدآباد به خط آهن در انتظار نگاه بلند و توسعه‌محور مجلس

سی‌ام دی ماه سال گذشته محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفری به اسدآباد از ایجاد ریل‌گذاری راه‌آهن در مسیراسدآباد و اتصال آن به خط آهن تهران-همدان-سنندج به اراک-ملایر-کرمانشاه خبر داد.

 

این یکی ازوعده‌های انتخاباتی دولت دوازدهم در آخرین روزهای کار دولت تدبیر و امید در دولت یازدهم به مردم شهرستان اسدآباد داده شد و آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بودجه کشور آن را طرحی چند صدمیلیاردی خواند که تأثیر مهمی بر توسعه منطقه دارد.

 

نزدیک به یک سالی است که از این وعده انتخاباتی دولت می‌گذرد و بر آن شدیم تا میزان اجرایی شدن و تحقق این وعده انتخاباتی را جویا شویم که در این زمینه گفت‌وگویی را با نماینده دولت در شهرستان اسدآباد ترتیب دادیم.

 

حسین افشاری؛ فرماندارشهرستان اسدآباد در این زمینه در گفتگو با آوای سید جمال؛گفت: طرح اتصال خط آهن در مسیر اسدآباد یکی از مهمترین مصوبات سفر معاون رئیس جمهوری در دولت یازدهم بود که با اجرای این امر اسدآباد هم در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت.

 

وی گفت: در حال حاضر طرح توجیهی اتصال خط آهن تهران-همدان-سنندج به اراک-ملایر-کرمانشاه از مسیر داشبلاغ-اسدآباد توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه شده که برای اخذ مجوز نهایی در اختیار سازمان برنامه‌ریزی قرار گرفت.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد ادامه داد: این طرح توجیهی بعداز در اختیار گذاشتن سازمان برنامه بودجه کشور، توسط این سازمان تأیید شد و  برای ایجاد ردیف اعتباری در پیوست قانون بودجه در اختیار مجلس قرار گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: در صورت تأیید، تصویب و ایجاد ردیف بودجه این طرح توسط مجلس در فاز اجرایی قرار می‌گیرد.

 

افشاری تأکید کرد: مراحل مقدماتی اتصال خط آهن تهران-همدان-سنندج به اراک-ملایر-کرمانشاه از مسیر داشبلاغ-اسدآباد از سوی دولت پیگیری شده و در انتظار تأیید بودجه از سوی مجلس برای اجراست.

 

وی با بیان اینکه در بودجه سال گذشته برای اجرای این طرح ریل‌گذاری در مسیر اسدآباد تأمین اعتبار نشد، گفت: امسال در لایحه بودجه سال 97 دوباره این طرح تکرار شده که انتظار می‌رود مجلس با تصویب و ایجاد ردیف بودجه این طرح موجب اجرایی شدن فاز اجرایی آن شود.

 

 79 پروژه ورزشی نیمه تمام در همدان خود نمایی می کنند

 در این میان پروژه های نیمه تمام ورزشی هم از این وعده های دولت یازدهم و دوازدهم بی نصیب نبوده اند که در حقیقت باید گفت برخی از این پروژه ها، تنها نمایشی برای تبلیغات انتخاباتی بودند.

 

استان همدان دارای  79 پروژه ورزشی نیمه کاره است که هم چنان خاک می خورند و پیشرفت فیزیکی آن ها به حدی کند پیش می رود که زمان افتتاح  آن ها همچون رویایی دست نیافتنی است و یا اینکه بهتر از بگوییم این پروژه ها حالا دیگر کلنگی شده اند.

 

پیست دوچرخه سواری همدان که ورزشکاران هر روز مشتاق تر از روز قبل منتظر تغییری در این مکان هستند شاهد هیچ نشانه ای از تبدیل وضعیت نیست و دوچرخه سواران  هم چنان در جاده های پرخطر  رکاب می زنند.

 

 همچنین استخر شنایی که در جاده شورین احداث شد تا روزنه امیدی برا ی جوانان این منطقه باشد هم چنان خاک می خورد و رویای آبتنی جوانان به سراب مبدل شده است.

 

ستون‌های برافراشته کنار استادیوم شهید شمسی‌پور واقع در چهاراه سعیدیِه همدان نیز چشم هر بیننده‌ای را در اولین نگاه متوجه خود می‌کنند وسالیان سال است که هم چنان باقی‌مانده‌اند و فرسودگی آن هرروز نمایان‌تر می‌شود .

 

 

و اما سخن آخر اینکه؛ مسبب تولد فرزندی نا خوانده در عرصه پروژه های نیمه تمام نشوید

به گفته ی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس،اتمام پروژه های نیمه تمام موجود در کشور نیازمند 600 هزار میلیارد تومان اعتبار است که به یقیین این میزن اعتبارات دولتی در شرایط موجود کشور تامین نخواهد شد و به همین منظور ضروری است دولتمردان تمام توان خود را در راستای جلب مشارکت بخش خصوصی به کار بندند.

 

همچنین از آنجا که رییس جمور در ابتدای ورود به قوه مجریه اعلام کرده بود؛ تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت برنامه های دولت است، لذا انتظار می رود کلنگ بی تدبیری باردیگر، بیهوده بر زمین احساس مردم زده نشود چرا که این گونه بی توجهی ها تنها مسبب تولد فرزندی نا خوانده در عرصه پروژه های نیمه تمام دولتها است.

 

ضروری است دولتمردان بدانند احیا و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام علاوه بر رفع مشکلات زیرساختی در بخش‌های مختلف نیزمی‌تواند بسترسازاشتغال باشند.

 

مسئولین باید بدانند که به ارث گذاشتن پروژه های نیمه تمام برای دولت بعدی تنها افزودن بر گره های کور کشور است که در این صورت هیچ دندانی قادر نخواهد بود آن گره باز نشدنی را باز کند.

 

متاسفانه باید چنین گفت که در حال حاضر تعداد پروژه‌های بلاتکلیف دولتهای مختلف آن‌قدر زیاد شده است که برخی از آنها، از مطالبه اقتصادی به چالشی اجتماعی شده اند.

 

آقایان بدانند در وعده هایی که به مردم می دهند هم در مقابل ملت و در مقابل پروردگار این ملت مسئول هستند وبه یقیین در دادگاه عدل الهی دیگر مفری برای توجیه نیست.

 

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت