آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 3 آذر 1396 ساعت 14:06   |   کد مطلب: 30266
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ ضمن گرامیداشت هفته بسیج؛ تفکر بسیجی را در نابودی شجره ملعونه داعش اثرگذار خواندند.

به گزارش نافع، ائمه جمعه استان، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته؛ ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، رشادتهای سردار "حاج قاسم سلیمانی" و مدافعان حرم را در نابودی داعش حائزاهمیت دانستند واعلام کردند: تفکر بسیجی بن بست های منطقه درعراق و سوریه را از بین برد.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته برخی شهرستان های استان:

 

امام جمعه همدان: سردار سلیمانی مایه افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه ی همدان  این هفته ضمن اشاره به پیش رو بودن گفت شهادت امام حسن عسکری(ع)است، گفت: دشمنان اهل بیت با زندانی کردن امام حسن عسکری (ع) در یک پادگان نظامی سعی کردند تا ارتباط ایشان را با شیعیان قطع کنند.

 

وی ادامه داد : یکی از نقاط ضعف ما شیعیان عدم مطالعه تاریخ اسلام است و این خود به نوعی ، ضربه زدن به دین اسلام است به نحوی که شهید مطهری در همین باب بیان کرد که"،دشمنان به ائمه ی معصومین ظلم کردند اما برخی از دوستان اهل بیت نیز خیانت ها و ظلم هایی  کردندکه از ظلم های ظالمان پیشی میگیرد"

 

آیت الله محمدی بیان کرد :هنگامی که انسان؛ امثال منصور دوانقی ملعون ، که شیعیان را بین دیوار میگذاشت و آنها را زنده به گور میکرد و جنایت های داعش را می بیند ، باور می کند که چنین اتفاقاتی در طول تاریخ افتاده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات سردارحاج قاسم سلیمانی درنابودی داعش اشاره کرد و گفت:این پیروزی ها مایه ی افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

امام جمعه ملایر: تفکر بسیجی بن بست های منطقه در عراق و سوریه را از بین برد

حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر برقراری امام جمعه ملایرنیزضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: شهدا و بسیجیان حقیقی  مجاهدان فی سبیل الله بوده که بهترین معلمان تاریخ هستند.

 

وی عنوان کرد: سه رکن تلاش حداکثری، عبور از موانع و نیت حاکمیت خدا در قرآن در توصیف مجاهد فی سبیل الله بیان شده است.

 

حجت الاسلام برقراری افزود: تلاش حداکثری، خستگی ناپذیر بودن و خدمت جامع و کامل برای مسلمان عالم داشتن است و یک مجاهد  نهایت سعی و تلاش خودرا برای تحقق آرمان های اسلام و بر طرف کردن موانع انجام می دهد.

 

وی پیشرفت و پیروزی های کشور را ثمره بسیج عنوان کرد گفت: تا زمانی که بسیج و نیروهای انقلابی و تفکر بسیجی وجود دارد انقلاب به بن بست نخواهد رسید.

 

حجت السلام برقراری  همچنین بیان کرد:تفکر بسیجی بن بست های منطقه در عراق و سوریه را از بین برد.

 

وی در ادامه با اشاره به سفر رهبری به کرمانشاه بیان کرد: رهبری از نزدیک با مردم دیدار کرد و پای درد دل مردم نشست و دستور موکد به رسیدگی ویژه و تلاش مجاهدانه برای رسیدگی به زلزله زدگان دادند.

 

حجت السلام برقراری همچنین با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت بر غده سرطانی داعش بیان کرد: مجاهد فی سبیل الله سردار سلیمانی وعده سه ماهه برای نابودی داعش داده بود اما زودتر از آن وعده خود را محقق کرد و این الگویی برای همه مسئولین است که برای تحقق وعده های خود تلاش کنند.

 

وی با اشاره به پیام سردار سلیمانی به رهبری عنوان کرد: این پیام بسیار جامع و کامل بود و در آن به خوبی بیان شد که سایه شوم چه افرادی از سر دنیا کم شد.

 

امام جمعه بهار:پیروزی جبهه مقاومت نشان دهنده اقتدارجمهوری اسلامی است/ دشمن از بسیج واهمه دارد

امام جمعه بهارهم در خطبه های نمازجمعه این هفته گفت: بسیج شجره طیبه ای است که یادگار امام راحل می باشد و این شجره همواره به خوبی درخشیده و از دستاورهای نظام و انقلاب پاسداری کرده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاتم نیا ادامه داد: دشمن از بسیج ما ترس و هراس دارد و در هیچ شرایطی به پشتوانه این نیروی مردمی نمیتواند چشم طمعی به ایران اسلامی داشته باشد.

 

وی همچنین بیان کرد: پیروزی جبهه مقاومت بر داعش نشان از اقتدار ایران اسلامی دارد و امروز تفکر بسیجی در جهان حاکم شده و ملل جهان زیر باز ظلم و زور نمیروند و انقلاب اسلامی در حال صادر شدن است وما باید در داخل مطیع امر رهبری باشیم تا به عزت و اقتدار جهانی برسیم.

 

امام جمعه اسدآباد: بسیج میراث دار انقلاب است/حضور سپاه در جبهه مقاومت مایه مباهات است

حجت الاسلام حسینی مجد امام جمعه اسدآباد نیز به شکل گیری بسیج  پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیج نیرویی مردمی بااخلاص و دینی و اعتقادی است که در دوران دفاع مقدس، مقابله با تروریستها و پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشته است.

 

وی بسیج را پدیده ای پرافتخار دانست و اظهار کرد: امام راحل فرمودند که اگر انقلاب اسلامی بسیج را نداشت با دسیسه و خطر بزرگی مواجه بود.

 

 حجت الاسلام حسینی مجد همچنین بسیج را میراث دار انقلاب خواند و گفت: بسیجیان باید با توجه به آموزه ها و آرمانهای امام راحل از رشادت و جانفشانی شهدای بسیج الگو بگیرند.

 

وی همچنین پیروزی جبهه مقاومت در مقابل داعش را تبریک گفت و از حضور قدرتمند سپاه پاسداران و سردار قهرمان سلیمانی در این زمینه قدردانی کرد.

 

وی همچنین به حضور رهبر انقلاب درجمع زلزله زدگان بدون تشریفات اشاره کرد و گفت: حضور ایشان مایه دلگرمی مردم این مناطق شد.

 

امام‌جمعه نهاوند: دشمنان از اقتدار و مردمی بودن بسیج وحشت دارند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی امام‌جمعه نهاوند هم گفت: امروز نیروی مردمی و بااقتدار بسیج که یاور مظلومان و در تقابل با ظالمان جهان است به امید مردم آزادی‌خواه و ستمدیده تبدیل‌شده است.

 

وی اظهار داشت: شجره طیبه بسیج در طول سال‌هایی که به‌فرمان امام خمینی (ره) در 5 آذر 58 تشکیل‌شده در هر عرصه‌ای که واردشده مایه افتخار و عزت ایران اسلامی‌شده است.

 

امام‌جمعه نهاوند افزود: جامعه امروز ما هرچه بیشتر از گذشته به تفکر بسیجی احتیاج دارد چون این نیرو باتربیت جوانانی مؤمن و متعهد زمینه پیشرفت کشور را فراهم می‌کند.

 

وی بیان داشت: بسیجیان با تبعیت محض از رهبر معظم انقلاب و با داشتن روحیه جهادی به امید مظلومان تبدیل‌شده است و در مقابل آمریکا و استکبار جهانی باقدرت و رشادت ایستاده است.

 

مغیثی گفت: دشمنان از اقتدار و مردمی بودن بسیج و نیروی عظیم بسیجیان وحشت دارند به همین دلیل برای ضربه زدن به این نیرو از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند بنابراین باید هوشیار باشیم و به فرامین رهبر معظم انقلاب عمل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما