آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 14 مهر 1396 ساعت 14:03   |   کد مطلب: 29482
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای همدان برگزار گردید و ائمه جمعه در خطبه های امروز به ایراد سخنرانی پیرامون مسائل مختلف فرهنگی و سیاسی روز پرداختند.

به گزارش نافع، نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته نیز با حضور پرشور و ولایتمدار مردم استان همدان اقامه گردید و ائمه جمعه سراسر این استان به ایراد خطبه ها پرداختند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه در استان همدان

 

بهار

امام جمعه شهر بهار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بهار با اشاره به هفته نیروی انتظامی این هفته را به غیورمردان نیروی انتظامی تبریک گفت و این نیرو را ضامن امنیت شهر و کشور عنوان کرد.

حجت الاسلام حاتم نیا در ادامه به روز روستا اشاره کرد و گفت: روستائیان و عشایر از مهمترین اقشار کشور هستند که  توجه ویژه مسئولین را در تامین نیازهای آنها می طلبد چرا که مهمترین کار روستائیان کشاورزی و دامداری است و اگر این بخش از کشور با مشکل مواجه شود بی تردید کل کشور دچار مشکل خواهد شد.

 

همدان

جای شهید و جلاد عوض نشود

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه ی همدان گفت : دشمن در جبهه ی باطل همیشه از حربه های نا جوانمردانه استفاده میکند ، الان شما ببینید آمریکا پنج سال است که داعش را به راه انداخته و همه جوره آن را حمایت میکند و رئیس جمهور آمریکا ایران را حامی تروریست می داند؛ باید به این جمله ی رهبر معظم انقلاب توجه شود که فرمودند : جای شهید و جلاد عوض نشود.

وی ادامه داد:  ما می بینیم که تعدادی از روزنامه چی ها به کسانی که فتنه ی ۸۸ را به پا کردند و مجلس عزاداری امام حسین(ع) را بهم زدند و آشوب راه انداختند لقب خداجو را می دهند ، این ها آب به آسیاب دشمن می ریزند و میخواهند جای شهید و جلاد را عوض کنند.

آیت الله محمدی بیان کرد : دومین سالگرد سردار شهید حسین همدانی در پیش است که ایشان را حبیب سپاه نامیدند و ایشان همچون حبیب بن مظاهر که در راه امام حسین(ع) شجاعانه مبارزه کرد ، در راه حضرت زینب(س) مبارزه کرد و با عزت شهید شد.

وی ادامه داد: جنایتی که آل سعود در یمن انجام داده ، باعث شده نام آل سعود در فهرست سیاه سازمان ملل برود. اینها در یمن کودک کشی میکنند و خود را مدافع حقوق بشر می دانند.

 

رزن

تقوا همانند دیواریست که دور خانه ها میکشیم

 

امام جمعه شهرستان رزن با بیان اینکه متاسفانه در برخی مجالس بزم معصیت برپا است گفت: نشستن در مجالسی که معصیت دارد تایید معصیت است و اگر مجلسی که مجلس خوبی نبود تایید آن موجب عقاب و عذاب خواهد بود.

 

حجت السلام مولازاده ادامه داد: اگر شهوت در خوراک و لباس و مقام را اگر کسی کنترل کند متقی است، شهوت در غریزه جنسی نیست این چنین‌ خواستهایی هم برای شهوت  برشمرده می شود.

وی افزود: برخی شاید بگویند دنیا دنیای آزادی است و تقوا و دین مخالف آزادی است در جواب باید گفت بله تقوا مخالف آزادی که با بی بنده بازی و آزادی مطلق  همراه است، می باشد.

وی ادامه داد: درواقع  اسلام میگوید آنطور آزاد نباشیم که هر چه خواستیم انجام بدهیم هر جا خواستیم برویم این بدون اینکه به عاقبتش بیندیشیم .

وی تصریح کرد: این دانش آموخته حوزه علمیه قم افزود: تقوا یعنی انسانیت و لوازم انسانیت یعنی من که تقوا دارم نباید آبروی دیگران لطمه وارد کنم.

وی تاکید نمود: در هر جامعه ای می‌خواهد اسلامی باشد یا غیر اسلامی اگر  چنین اتفاقی بیفتد تقوا است. ممکن است بدن از ما ایراد بگیرد که چرا لباس می پوشانید؟ یا برای محافظت خانواده دیوار میکشیم  چرا میکشید؟ تقوا دیواری است که شما دور خانه هایان کشیده اید.

 

اسدآباد

نیروی انتظامی تضمین کننده امنیت و آرامش در جامعه است

 

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، به مسائل رباخواری اشاره کرد و گفت: رباخواری عین تماس با شیطان و رسیدن به دیوانگی است و روایات زیادی در مورد حرام‌خواری و رباخواری آمده که در قیامت به انواع حیوانات تشبیه شده است.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها با اعمالشان رنگ و خو پیدا می‌کنند، افزود: آدم شراب‌خوار در قیامت صورتش سیاه است و چشمش کبود است و آب دهانش جمع نمی‌شود و این‌ها نشانه آدم شراب‌خوار است.

امام‌جمعه اسدآباد با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی، به عملکرد این نهاد اشاره کرد و گفت: حضور به موقع و فعالانه نیروی انتظامی تضمین کننده امنیت و آرامش در جامعه است و باید قدر این نیروها را دانست.

وی با اشاره به پرورش داعشی توسط آمریکا و صهیونیست‌ها، گفت: این‌همه گروه‌های تروریستی در جهان علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته شده و جنگ ها در سوریه و عراق و افغانستان فقط بهانه ایران است.

حسینی‌مجد گفت: وقتی دیدند که داعشی‌ها به دست نیروهای انقلابی و حماسی ما کشته شدند و گل‌های سرسبدی همچون  شهید همدانی‌ها و شهید حججی‌ها در جامعه اثرگذار شدند، به دنبال ایجاد یک رژیم اسرائیلی جدید کوچکی در گوشه‌ای از خاورمیانه یعنی کردستان عراق افتادند.

وی ادامه داد: امیدواریم که سران کردستان عراق سر عقل بیایند و از گذشته تاریخ عبرت بگیرند و بااین‌همه پرسی‌ها گول نخورند و بردار کشی راه نیندازند.

حسینی‌مجد با اشاره به آغاز بازگشایی دانشگاه‌ها، اظهار کرد: باید دانشجویان همچون شهید حججی ککِ نام‌آور جهان اسلام شد، با درس و تحصیل خوب برای کشور ایران نام‌آور باشند و خود را از هنجارهای اجتماعی پاک نگه دارند.

 

 نهاوند

بدعهدی آمریکایی‌ها در برجام اوج دشمنی آن‌ها با مردم ایران است

امام‌جمعه نهاوند گفت: آمریکایی‌ها با بدعهدی در برجام و سپس سخنان سخیف رئیس‌جمهورشان نشان دادند تا چه اندازه با جمهوری اسلامی دشمنی دارند و عصبانی هستند.
به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: خوابی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای خاورمیانه کشیده بودند و هدفشان تأمین امنیت رژیم صهیونیستی و به جان هم انداختن کشورهای مسلمان بود با ورود کشورمان تعبیر نشد.
وی اظهار داشت: حضور باعزت و اقتدار ایران اسلامی خواب آن‌ها را آشفته کرد به همین دلیل آن‌ها از هر برنامه‌ای برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند.
امام‌جمعه نهاوند افزود: بدعهدی آمریکایی‌ها در برجام و اظهارات سخیف ترامپ و مقامات آمریکایی‌ها در مورد ایران نشان می‌دهد که آن‌ها تا چه اندازه با مردم کشورمان دشمنی دارند و از شکست‌هایی که در منطقه خورده‌اند عصبانی هستند.
وی عنوان کرد: مسئولان کشورمان در قبال بدعهدی‌های آمریکا در برجام و مسائل مختلف اقدام متقابل را انجام دهند و بر این موضوع نیز اتفاق‌نظر دارند چون خواسته رهبری معظم انقلاب اسلامی است.
مغیثی گفت: هدف آمریکایی‌ها از طرح ایجاد خاورمیانه جدید تأمین امنیت صهیونیست‌ها بود که در این راه شکست خورده اند و به یاری خدا جمهوری اسلامی راهی را که انتخاب کرده باقدرت ادامه می‌دهد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت