آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 14 مهر 1396 ساعت 08:54   |   کد مطلب: 29463
شهرک قلمبه با جمعیت 35 خانوار در منطقه‌ای از حاشیه شهر اسدآباد زندگی می‌کنند که از نعمت گاز بی بهره‌اند.

به گزارش نافع؛ به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ این روزها که در بسیاری از نقاط دورافتاده شهرها مردم از نعمت گاز برخوردارند و حتی کشور ایران گاز به کشورهای دیگر صادر می‌کند، شهرکی در دل شهر کوچک اسدآباد از این نعمت بی بهره است و مردمان آن منطقه با تهیه نفت و کپسول گاز آن هم به سختی زندگی را می‌گذرانند.

 

قلمبه؛ شهرکی است که شاید حتی به گوش هر شهروندی اسدآبادی نرسیده باشد؛ اما باید گفت که این شهرک در دهه هفتاد در پایین دست پارک شهید باهنر در حاشیه شهر برپا شده و روز به روز بر جمعیت افزوده شده است.

 

در این شهرک که هیچ گونه امکاناتی تا سال 88 نبود، به همت آقای آزادبخت فرماندار اسبق شهرستان و همکاری دیگر مسئولان مربوطه از جمله شهرداری، آب و برق این منطقه از نعمت آب و برق بهرمند شد اما همچنان در سوز سرمای زمستان بدون نعمت گاز شهری به سر می‌برند.

بانوی شهروندی از این منطقه می‌گوید: سال‌هاست که پا به ادارات می‌گذاریم تا چاره ای برای مشکل گازرسانی مان بیندیشند اما کسی محکم جواب ما را نمی‌دهد.

 

این بانوی شهروند که به قول خودش همسران‌مان کارگر هستند و خودمان هم در مزارع مردم کارگری می‌کنیم، می‌گوید: علاوه بر اینکه گاز نداریم، امکانات دیگری مانند آسفالت و معابر هم نیست اما دغدغه اصلی مان گاز است که در زمستان بیشتر با آن مواجه ایم.

دیگری میگفت: خدا را خوش نمی‌آید که فرزندان ما با بوی نفت و دود به مدرسه بروند چرا که همکلاسی‌هایشان آنها مسخره می‌کنند و می‌گویند شما بوی نفت و دود می‌دهید.

 

بانوی دیگری که مشکلاتش به نسبت دیگر شهروندان این منطقه بیشتر بود چرا که یک معلول در خانه داشت؛ گفت: اخر بگویید این معلولم را چگونه حمام کنم، کجای دنیا گفته اند که تمام شهر گاز داشته باشد ما نداشته باشیم؛ مگر ما جز این شهر نیستیم.

یکی دیگر از هالی با گلایه از مسئولان که آیا خودشان می توانند یک روز را بدون گاز سپری کنند، گفت: درهفته باید چند کپسول گاز پر کنیم تا بتوانیم هم غذا درست کنیم و هم استحمام کنیم؛ از این به بعد هم به فصل سرما نزدیک می‌شویم باید سوزآن را تحمل کنیم.

 

بارها رفت و آمد این اهالی شهرک قلمبه به شهرداری و فرمانداری و اداره گاز موجب شد تا مسئولان نشستی با آنان برگزار کنند و البته بازدید ازمحل هم انجام شد.

 

دو پیرمرد و پیرزنی هم در این شهرک ساکن بودند که پیرزن میگفت سال گذشته با چراغ نفتی در خانه گذاشته بودم، دست و پایم در آتش سوخت؛ کیست که به داد من پیرزن و پیرمرد تنها برسد.

معاون فرماندار اسدآباد در این زمینه گفت: در شهرک قلمبه شهر اسدآباد 35 خانوار زندگی می‌کنند که به تازگی از نعمتآب و بق برخوردر شدند اما مشکل دیگر آنان نداشتن گاز شهری است که در پیگیری حل این مشکل هستیم.

 

یزدان آزرمی ادامه داد: به دنبال ریشه ای حل کردن مشکلات شهرک قلمبه هستیم که به مرور زمان حل خواهد شد و البته نیاز به تشکیل جلسه کمیسیون ماده 5 و مطرح کردن آن در این جلسه و تصویب این طرح است.

 

وی گفت: موضوع دیگر شرایط فعلی شهرک قلمبه است که نیاز مردم این منطقه به گاز شهری است و این امر هم همت مسئولان شهرداری و اداره گاز را می طلبد.

 

معاون فرماندرداسدآباد با اشاره به اینکه نقشه و کف و بر ایجاد معابر برای این منطقه از سوی مردم شهرک توسط شهرداری گرفته شده است، گفت: اداره گاز موظف است با دریافت نقشه از شهرداری عملیات گازرسانی به این شهرک را آغاز کند.

 

وی در بازدید از این شهرک داشت، به تهالی منطقه فقول مساعد دادکه امشکلات مردم این منطقه هرچه سریعتر پیگیری و مرتفع کند.

سرپرست شهرداری اسدآباد هم با اشاره به اینکه از 35 خانوار شهرک قلمبه 17 خانوار هزینه کف و بر و نقشه این منطقه را پرداخت کرده اند، گفت: با یک بررسی دقیق تر مشکل این منطقه را حل خواهیم کرد.

 

رئیس اداره گاز شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: در صورت تأیید شهرداری و ارائه نقشه و کف و بر ما عملیات گازرسانی را آغاز خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت