آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 25 شهريور 1396 ساعت 14:44   |   کد مطلب: 29094
گزارشی از وضعیت تصادفات در میدان پرحادثه اسدآباد/
7سالگی کنارگذر اسدآباد مبارک!/شمارش معکوس برای افتتاح!
میدان سیدجمال‌الدین شهر اسدآباد که این روزها نام میدان پرحادثه را به خود گرفته، از ابتدای امسال تاکنون 28 مورد تصادف را به نظاره نشسته است و مردم هم همچنان در انتظار افتتاح کنارگذر 7 ساله.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ طی چند روز گذشته بود که بر اثر تصادف یک دستگاه بارکش خاور با 7 دستگاه خودرو و موتورسیکلت در میدان سیدجمال‌الدین اسدآبادی در ورودی شهر اسدآباد با 13 نفر مصدوم خبرساز شد.

البته این سوژه‌های خبرساز در ورودی شهر اسدآباد تنها یک یا دو مورد نیست بلکه صدبارها این نوع حوادث رخ داده و موجب مرگ ناگوار بسیاری از هموطنان و داغدار شدن خانواده‌‌هایی شده است.

به طور مثال حادثه غم انگیزی که در ایام نوروز سال 88 رخ داد و بسیاری از هموطنان در این ورودی جان باختند را هنوز اسدآبادی‌ها فراموش نکرده‌ اند و در پی همین حادثه بود که آقای دیاری فرماندار اسبق این شهر به دلیل عدم حضور ایشان برای مدیریت امور شهرستان برکنار شد.

از همان زمان بود که بارها حذف گردنه اسدآباد و یا ایجاد تونل مطرح شد و حتی در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بود که ایجاد تونل در این گردنه به عنوان یک مصوبه درآمد، اما حتی مطالعات آن هم عملی نشد چرا که هر روز یک مسئول و یک نظر در بین بود.

بگذریم؛ این حوادث به گونه ای رقم خورد تا مسئولان به فکر  احداث کناگذری برای این شهر بیفتند تا حداقل از ورود وسایل نقلیه سنگین و بک عبوری کاسته شده و شاهد بروز چنین حوادث تلخی نباشیم.

پروژه کنارگذر اسدآباد که در سال 89 به طول 14 کیلومتر کلید خورد و قرار بود 30 ماهه از سوی پیمانکار تحویل شود، با عدم اختصاص اعتبارات همچنان به قوت خود باقی است و همین امر موجب نارضایتی مردم شده است.

شهر اسدآباد که در مسیر عبور و مرور بسیاری هموطنان است و راه مواصلاتی چند استان را با وجود گردنه صعب العبور و حادثه خیز شکل میدهد، بسیاری از تصادفات در این منطقه رخ میدهدو مردم که بسیاری از این تصادفات را شاهد هستند، راه خلاصی از این تصادفات را احداث هرچه زودتر کناگذر میدانند.

رئیس فوریت‌های پزشکی شهرستان اسدآباد در این زمینه می‌گوید: حوادث تصادف زیادی در طی سالهای متوالی در این شهرستان رخ می‌دهد که یکی از این حوادث تلخ مربوط به سال 88 بود و منجر به فوت 15 نفر و مصدومیت 26 نفر در یک اتوبوس شد.

مهدی بسطامی با اشاره به حادثه چند روز گذشته در ورودی شهر اسدآباد بر اثر برخورد یک دستگاه بارکش خاور با 7 دستگاه خودروی  سبک، اظهار کرد: در این حادثه 13 نفر مصدوم شدند که سه نفر از سرپایی مدوا شدند و 10 نفر در بیمارستان حضرت قائم(عج) تحت نظر گرفته شدند که خدمات درمانی بهآنان ارائه شد.

وی ادامه داد: در این حادثه تصادف یک نفر هم به بیمارستان بعثت همدان منتقل شد.

 

رئیس فوریت‌های پزشکی شهرستان اسدآباد در ادامه سخنانش گفت: از ابتدای امسال تا 22 شهریورماه 28 مورد تصادف از محدوده پارک جنگلی تا پارک آزادگان رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد مأموریت تصادفی در این شهرستان طی دو سال گذشته مربوط به یک نقطه یعنی میدان ورودی سیدجمال الدین اسدآبادی است.

فرماندار اسداباد هم در این زمینه اظهار کرد: احداث کنارگذر از طرح‌های ضروری و البته از مصوبات سفر رئیس جمهوری است.

حسین افشاری با اشاره به اینکه سرعت پیشرفت پروژه کنارگذر رضایت بخش نیست، گفت: می‌طلبد که وزارت راه و شهرسازی با تخصیص به موقع اعتبارات و حمایت از پیمانکار پروژه بتواند تا پایان فصل کاری سالجاری این پروژه را به بهره‌برداری برساند.

وی گفت: این پروژه از مطالبه جدی مردم است و با توجه به بروز تصادفات جاده ای زیاد در مسیر ورودی این شهر انتظار برای تکمیل آن بیشتر است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما