آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 24 شهريور 1396 ساعت 14:25   |   کد مطلب: 29082
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای همدان برگزار گردید و ائمه جمعه در خطبه های امروز به ایراد سخنرانی پیرامون مسائل مختلف فرهنگی و سیاسی روز پرداختند.

به گزارش نافع،نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته نیز با حضور پرشور و ولایتمدار مردم استان همدان اقامه گردید و ائمه جمعه سراسر این استان به ایراد خطبه ها پرداختند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه در استان همدان

 

همدان

جهانیان در برابر نسل کشی مسلمانان بیدار شوند

 

ایت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های ابن هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت همگان به تقوی الهی با بیان اینکه ایام غدیریه به اتمام رسیده و در استانه عاشورای حسینی هستیم افزود: روزه و عبادت در عید غدیر بسیار ثواب و اجرهای فراوانی دارد و شناخت خود را باید نسبت به این ایام زیاد کنیم.

 

وی در ادامه به بیان اجرهای فراوانی که برای گریه بر مصیبت امام حسین (ع) وارد شده پرداخت و گفت: زیارت امام حسین (ع) اجرهای فراوانی دارد.

 

امام جمعه همدان در ادامه به بیان جنایت های وارده به مسلمانان پرداخت و گفت: شما شیعه ها باید بخاطر داشتن چنین رهبر و امام هایی بسیار خدا را شکر کنید.

 

وی با اشاره به جنایت های میانمار گفت: یک زن که حایزه صلح نوبل گرفته این همه جنایت را انجام می دهد.

 

ایت الله غیاث الدین طه محمدی در ادامه با اشاره به برگزاری  حج توسط حجاج ایرانی گفت: امسال حاجیان بسیار مورد کرامت قرار گرفتند.

 

وی اظهار کرد: سعودی ها متوجه شدند که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار مقتدرانه در جهان عمل میکند.

 

ملایر

 

مسئولین در مقابل زیاده خواهی های آمریکا در رابطه با برجام موضع انقلابی بگیرند/مباهله عبرتی بزرگ برای همه است

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر برقراری در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر با اشاره به جریان مباهله اظهار داشت: این جریان برای همه ما عبرت است که بدانیم دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست نمی کشد حتی اگر معجزات فراوان ببینند.

 

وی با تاکید به نقش خواص در جامعه اظهار داشت: خواص جامعه در شرایط سخت و تاثیرگذار نقشی اساسی به عهده داشته و باید بر اساس اعتقادات عمل کنند.

امام جمعه ملایر بیان کرد: آیه مباهله نشان می دهد که عظیم ترین شخص دنیا پیامبر است وو امام علی(ع) جان پیامبر است.

وی افزود:  روز مباهله روز جایگاه رفیع امیرالمومنین علی(ع) است.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: اسلام دین کامل است در اوج بندگی به توجه به فقرا تاکید دارد.

وی با تاکید به توجه هر چه بیشتر در فقرا اظهار کرد:نهادهای کمک رسان همچون بهزیستی و کمیته امداد و مردم در این روزها به فقرا توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه ملایر با اشاره به تاکیدهای اسلام درباره خانواده بیان کرد: اگر بخواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید به خانواده توجه کنیم.

وی افزود: پرونده های سنگین در دادگاه ها نشان داده که دشمن خانواده ها را با استفاده از ابزار مختلف هدف قرار داده است.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: امروز تربیت فرزند بسیار سخت شده است و نهادهای فرهنگی باید هر چه بیشتر در این راستا تلاش کرده و خانواده ها با فرزندان انیس و مونس باشند.

وی تاکید کرد: امروز هدف اصلی دشمن از بین بردن بنیان محکم خانواده است و باید بسیار مراقبت کرد.
حجت الاسلام برقراری با اشاره به حملات به مسلمانان در میانمار بیان کرد: سازمان های مدعی حقوق بشر هنوز خواب هستند و این خون ها از دست برنده جایزه صلح نوبل می چکد.

وی تاکید کرد: مدعیان حقوق بشر به دنبال مسائل سیاسی بوده و هنوز هیچ واکنشی از خود نشان نداده و این ها مخالف اسلام هستند و دستان پلید و  شوم آمریکا و اسرائیل از پشت این اتفاقات پیداست.

امام جمعه ملایر گفت: دشمنان با تحمیل کردن داعش به دنبال کاهش قدرت نظام جمهوری اسلامی بودند که موفق نشدند و تجزیه کشورهای اسلامی هدف جدید آنان است.

وی افزود: دشمنان آرزوی تجزیه کردستان از عراق را به گور خواهند برد و اسرائیل چشمش به نفت کرکوک و منافع خودش است.

حجت الاسلام برقراری به برگزاری بزرگترین مانور نظامی اسرائیل اشاره کرد و افزود: برگزاری این مانور نشان از ترس رژیم صهیونیسمی از قدرت لبنان و سوریه است.

وی با اشاره دیدار رهبری با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن مهمترین توصیه رهبری در این دیدار بود.

وی با اشاره به بازی های سیاسی کاخ سفید در رابطه با برجام بیان کرد: باید جلوی زیاده خواهی آمریکا گرفته شود و باید موضع انقلابی گرفته شود.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: امریکا اجازه اجرای برجام را نداده و همواره به دنبال کوچک نشان دادن برجام و تهدید ایران است.

وی با تقدیر از برگزاری جشنواره‌ مبل و منبت و ایجاد تحولی که در صنعت مبل و منبت ایجاد کرد، افرود: یکی از کاستی های مبل و منبت ملایر نداشتن برند و نشانه ملایر است و باید و رابطه با آن فکر اساسی شود.

اسدآباد

مسئولان سه قوا نسبت به بدعهدی آمریکا موضع بگیرند

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با محکوم کردن دشمنی های آمریکا برعلیه ایران در خصوص بدعهدی و تحریمها گفت: مسئولان نظام و مردم باید بدانتد که هرچه به جلوتر میرویم مکاری و عهد شکنی آمریکا نمایان می شود و باید مسئولان سه قوا و نیروهای اثرگذار نظام جمهوری اسلامی در این موضع گیری کنند.

 

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس بر برگزاری جشن عاطفه ها و کمک مردم به خانواده های بی بضاعت تاکید کرد.

 

 

رزن

شیعه باید مطیع اوامر خدا باشد

 

امام جمعه موقت شهرستان رزن در خطبه های این هفته با بیان اینکه نماز و روزه از اثرات تقوا هستند افزود: انسان هنگامی که نیروی قوی تقوا را داشته باشد نماز خواهد خواند و هرگز نمازش ترک نمی شود.

 

حجت الاسلام وثیقی ادامه داد: اگر تقوا باشد هرگز به فکر گناه کردن هم نمی افتد ومانند وقتی که بدن انسان در مریضی احساس بیماری نمی کند زیرا بدن ضد عفونی شده است .

 

وی گفت:بنا به گفته امام‌حسن‌ع روح انسان هم همینطور است و تقوا و پرهیزکاری موجب میشود که انسان از گناه جلوگیری کند.

 

وی افزود:ما در اوامر خداوند‌ مطیع دستورات خداوند باشیم پس شیعه هستیم .

 

وی با اشاره به اینکه سوال پرسیده میشود که در جامعه ولایی و جامعه غیر ولایی چه تفاوتهایی وجود دارد ادامه داد:متاسفانه با وضع فعلی و شرایط حاضر میخواهم بگویم که الان تفاوتی بین جامعه ولایی و غیر ولایی نیست یا خیلی کم است .

 

وی عنوان کرد: محرم نزدیک است و‌ما ایرانیان عادت کرده ایم که همزمان با محرم تغییراتی را در زن گی خود داده ایم و این بخاطر همان ولایت است که مظهر ولایت ما دو مورد  عید غدیر و  عاشورا است.

 

قهاوند

محکومیت کشتار مسلمانان میانمار در سکوت مرکبار جهان

 

حجت الاسلام حسین محققی امام جمعه شهر قهاوند در خطبه های نماز جمعه شهر قهاوند با اشاره به نسل‌کشی و کشتار مسلمانان میانمار توسط حکومت این کشور، اظهار داشت:
با وجود همه این جنایات برخی از کشورهای مسلمان و سران آن ها سکوت پیشه کرده‌اند و از بیم و ترس اربابان جنایتکار خود، اسرائیل و آمریکا هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند.

وی  از سازمان‌های بین‌المللی و انجمن‌های حقوق بشر خواستار مجازات عاملان این جنایت‌ها و محاکمه آنها به عنوان «جنایتکار جنگی» شد و گفت: «اگر این شهروندان که در معرض کشتار جمعی قرار دارند، از پیروان ادیانی غیر از دین اسلام بودند، نهادهای جهانی موضعی متفاوت اتخاذ می‌کردند.»

امام جمعه شهر قهاوند خاطرنشان کرد:مردم بی‌پناه میانمار توسط این گروه مورد بی‌رحمی و توحش قرار می‌گیرند و سکوتی مرگبار جهان را فراگرفته است.

حجت الاسلام محققی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حادثه تاریخی و مبارک مباهله دلیل بر حقانیت اصحاب کسا و عصمت اهل بیت پیامبر است.

وی ادامه داد: با نزول آیه مبارکه مباهله بار دیگر یکی از فضائل اهل بیت از زبان قرآن بیان شد و جایگاه عالی عصمت و طهارت  اهل بیت به بشریت معرفی شد.

 

بهار

وقوع فجایع انسانی در میانمار دهن کجی به مسلمانان است

 

امام جمعه شهر بهار در خطبه نماز جمعه شهر بهار به وقوع فجایع انسانی در میانمار اشاره کرد و گفت: نه تنها مسلمانان که همه انسانهای آزاده در جهان باید نسبت به این اتفاقات عکس العمل نشان داده و صدای اعتراض خود را به گوش دنیا برسانند.

حجت الاسلام حاتم نیا ادامه داد: در عصری که برای حمایت از حیوانات و وحوش قوانینی وضع شده ، وقوع چنین جنایاتی در میانمار و سوزاندن مسلمانان مایه تاسف است.

 

 

نهاوند

جنایات میانمار لکه ننگی بر پیشانی مدعیان حقوق بشر است

 

امام جمعه نهاوند گفت: در سایه سکوت دولت‌های استکباری و مدعیان حقوق بشر، مسلمانان میانمار به خاک و خون کشیده می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه های نماز جمعه نهاوند گفت: مسلمانان مظلوم در کشور میانمار به فجیع ترین شکل کشته میشوند ولی  مدعیان حقوق بشر هیچ موضعی ندارند.

وی اظهار داشت: مجامع حقوق بشری هم در قبال این جنایات سکوت کردند و این درحالی است که رئیس جمهور این کشور برنده جایزه به اصطلاح صلح است.

امام جمعه نهاوند افزود: در این شرایط وظیفه جامعه اسلامی حمایت از مسلمانان میانمار است و باید با وحدت اجازه اینگونه جنایات را در کشورهای اسلامی ندهند.

وی گفت: کشورهای استکباری در همه مشکلاتی که گریبانگیر جامعه اسلامی شده است دخالت دارند و به فتنه گری مشغول هستند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت