آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 9 شهريور 1396 ساعت 20:39   |   کد مطلب: 28881
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از راه‌های کنترل هزینه‌ها در بیمه‌ها سقف گذاشتن دفترچه‌های بیمه خواند و بیان کرد: سازمان ها ناچارند این کار را بکنند به جز بیماران خاص برای سایر بیماران خوب است که سقف داشته باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
سازمان های بیمه برای دفترچه ها باید سقف تعیین کنند/فاصله ما با خودکفایی در حوزه تجهیزات پزشکی زیاد است

 

به گزارش نافع، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در نشست خبری امشب در ابتدای سخنانش با ابراز تشکر از حمایت هایی  که  اصحاب رسانه از مردم برای حوزه سلامت داشتند، بیان داشت: خواهش من از جهت مسئولیتم این است که به مقوله ها و موانع پیش پای مجریان نیز توجه بکنید واقعا اگر جای شما با مسئول اجرایی عوض شد میبینید که راه همه جا باز نیست اینطور نیست که مسئول بنا به دویدن ندارد گاهی اوقات پایش بسته است.

 

 

وی در رابطه با گران بودن خدمات دندان پزشکی و  پوشش ضعیف بیمه ای آن در استان و در سطح کشور گفت: دلیل این موضوع این است که خدمات دندان پزشکی در شروع دولت یازدهم کمتر از 5 درصد در مراکز دولتی ارائه می شد و هدف گزاری که ما کردیم در این راستا بود که به روند 25 درصد دست پیدا بکنیم .

 

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در عین حال پیشگیری را هم شروع بکنیم در بخش پیشگیری توانستیم حداقل برای 7 میلیون دانش آموز کار پیشگیری را در 5 نوبت انجام بدهیم یعنی بالغ بر 35 میلیون خدمت انجام شد.

 

 

وی افزود: در حوزه درمان هم هدف گذاری را عمدتا برای عزیزان زیر 14 سال گذاشتیم و کار کشیدن و پر کردن دندان برای آنها در مراکز ما که در حال حاضر هزار کلینیک در سطح کشور می باشد رایگان است.

 

 

وزیر بهداشت گفت: تصورم این است که این اتفاق باید در همدان نیز افتاده باشد یعنی کلینیک های ویژه ای با تعرفه پایین برای ارائه خدمات دندان پزشکی ایجاد شده باشد.

 

 

وی بیمه ویژه دندان پزشکی را راهگشا در سطح ملی خواند و افزود: خدمات دندان پزشکی در همه جا گران قیمت است و بسیاری از بیمه ها خدمات دندان پزشکی را تحت پوشش ندارند حتی در آمریکا و اروپا الا بیمه های تجاری بنابراین امیدواریم بتوانیم در دولت دوازدهم بتوانیم بیمه ویژه ای برای دندان پزشکی ایجاد بکنیم که سهم بیشتری را هم مردم و هم دولت در تامین هزینه داشته باشند.

 

 

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه هدف وزارت بهداشت نیز به طور عمده بر اصل پیشگیری استوار است اظهار داشت: بیمه‌ها هم دیگر منابعی ندارند که پوششی انجام دهند در مواقع نیاز باید بانک‌ها باید به کمک مردم بیایند و پرداخت از سوی مردم یک مرحله ای نباشد.
وی در پاسخ به یکی دیگر از سوالات خبرنگاران در حوزه تجهیزات پزشکی عنوان کرد: در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی دولت سرمایه‌گذار نیست و بخش خصوصی فعالیت می‌کند، البته بخش خصوصی هم شبه دولتی است معتقد هستم که استان همدان هم میتواند استعداد خوبی داشته باشد .

 

 

وی در بخش گیاهان دارویی گفت: پروژه‌ای در همدان افتتاح شد که امیدواریم آغاز آموزش طب سنتی باشد و شاهد سرمایه‌گذاری و پیشرفت در این حوزه باشیم.

 

 

قاضی زاده هاشمی در رابطه با راه‌اندازی مرکز جراحی مغز و اعصاب غرب کشور توسط بنیاد پروفسور سمیعی که پرسش یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در جلسه بود اذعان داشت:  پروفسور سمیعی اگر. قول‌هایی دادند که من بی‌اطلاع هستم خودشان توضیح خواهند داد، اگر پرفسور سمیعی مایلند با هزینه شخصی این مرکز را راه‌اندازی کنند، قطعا استقبال می شود و کمک‌های لازم نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

 

وی در ادامه این نشست به بدهی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی همدان اشاره داشت و عنوان کرد: امیدوارم این بدهی‌ها پرداخت شود تا مشکلات حل شود چرا که احتمالا دانشگاه هم به همین میزان احتمالا به کارکنان وزارت بهداشت یا شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی بدهی خواهد داشت.

 

 

وی در رابطه با خودکفایی در تجهیزات پزشکی گفت: ما برعکس دارو که وضعمان بهتر است در حوزه تجهیزات با خودکفایی فاصله زیادی داریم و حدود ۳۵درصد است ولی در این بخش بعد از طرح تحول سلامت رونق خوبی ایجاد شد.

 

 

وزیر بهداشت در رابطه با بیماران پروانه ای تصریح کرد: این بیماران هنوز به عنوان بیمار خاص شناخته نشده اند که پیشنهاد آن را به دولت داده ایم و کاری که در طرح تحول سلامت در دوسال گذشته صورت گرفته است ۵میلیارد از اعتبار بوده که تجهیزات پانسمان آنها به درب منازل ارسال می‌شود.

 

 

وی تاکید کرد:  باید تلاش شود از تولد چنین نوازدانی پیشگیری شود که در حوزه بهداشت در حال انجام است.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال سهم هر سازمانی توسط وزارت کار مشخص شده است، بیان کرد: در دولت گذشته 50 هزار شغل فقط مستقیم در وزارت بهداشت ایجاد شد که فکر میکنیم این روند در این دولت نیز ادامه خواهد داشت.

 

 

وی با اشاره به دریافت مجوز استخدام 11 هزار نفر در بیمارستان‌هایی که آماده شده‌اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم سازمان امور استخدامی تمهیدات لازم را برای به کارگیری افراد طی سال آینده در نظر بگیرد.

 

 

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از راه‌های کنترل هزینه‌ها در بیمه‌ها سقف گذاشتن دفترچه‌های بیمه خواند و بیان کرد: سازمان ها ناچارند این کار را بکنند به جز بیماران خاص برای سایر بیماران خوب است که سقف داشته باشند.

 

 

وی اذعان داشت: یکی از مراکز مهم جراحی مغز دانشگاه علوم پزشکی همدان است با چیزی که استاندارد باشد هنوز فاصله دارد.

 

 

 

 

هاشمي همچنين درباره نبود مرکز سرطان در استان همدان نيز گفت: دانشگاه علوم پزشکي همدان يکي از مهمترين مراکز ما در جراحي مغز و سرطان است به طوريکه از استانهاي مجاور به علت بالا بودن کيفيت خدمات از نظر تخصصي به اين استان مراجعه مي کنند اما با استانداردها فاصله دارد.

 

وزير بهداشت با اشاره به بازديد از عمليات احداث مرکز سرطان همدان افزود: کار بتون ريزي اين پروژه به اتمام رسيده بنابراين به زودي دستگاه ها تحويل مي شود البته براي تکميل کار از بخش خصوصي به ويزه خيرين سرطان و بنياد ارائه خدمات سرطان استقبال مي کنيم.

 

 

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه سرطان، اقتصادی است ادامه داد: باید در سطح استان مراکزی دایر شود و قطب اصلی آن در همدان باشد و ما از خیرین نیز استقبال خواهیم کرد.

 

وي با اشاره به وجود سند پيشگيري و درمان بيماران سرطاني عنوان کرد: بخش خصوصي اگر علاقمند به خدمت است ما خدمت رساني به مناطق محروم و کارهاي رو زمين مانده را با مشارکت همکاري آنها انجام ميدهيم

 

 

 

وزير بهداشت در ادامه با انتقاد از اينکه در استان همدان تقريبا بخش خصوصي در حوزه درمان فعاليت نمي کند، تأکيد کرد: در همدان و يا حداقل مرکز استان بايد حداقل دو يا سه بيمارستان مدرن و خوب بخش خصوصي وجود داشته باشد در حاليکه موارد موجود در قالب خيريه ها ارائه خدمت مي دهند اما براي سطح استاني که به نام ابوعلي سينا شهرت دارد ، اساتيد و قدمت خوبي دارد مي تواند مرکز خوبي براي خلق ثروت در اين حوزه از طريق توريسم سلامت باشد.

 

هاشمي با بيان اينکه علاقه اي به تصدي گري نداريم، اضافه کرد: استاندار همدان و رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان بايد، نسبت به جذب سرمايه گذار در بخش درمان تلاش کنند.

 

 

 

وی در پایان با بیان اینکه ما با اجرای طرح تحول سلامت برای بخش خصوصی مزاحمت ایجاد نکرده‌ایم، عنوان کرد: متاسفانه در همدان چند بیمارستان خوب بخش خصوصی وجود ندارد و این یک مشکل است، همدان که قدمت خوبی دارد نام ابوعلی سینا روی آن است و اساتید خوبی داردمیتواند مرکز خوبی باشد و منبع توریست سلامت باشد.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما