آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 11:58   |   کد مطلب: 28417
به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه اسدآباد/
اجرای گام سوم طرح قرارگاه جواد الائمه در روستای چنارسفلی+تصاویر
به منظور اجرای طرح اوقات فراغت و همچنین مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در روستای چنارسفلی طرحی با عنوان طرح قرارگاه جواد الائمه در یکی از روزهای هفته گذشته این امر اجرا شد.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ در این طرح که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه ناحیه اسدآباد انجام شد، یک گروه تئاتر طنز به اجرای نمایشی پرداخت.

همچنین مسابقات فرهنگی برای نوجوانان برگزار شد که این امر هم با استفاده از ظرفیت بسیج بوده است.

شور و شوق نوجوانان روستا برای تماشای این نمایش طنز به قدربودی که یک آن روی زمین نمی نشستند و با هیجان بیشتری به این برنامه توجه می‌کردند؛ این نشان می‌داد که مردم به خصوص جوانان و نوجوانان این روستا تشنه برنامه فرهنگی هستند و همت مسئولان را میطلبد که سپاه در این زمینه پیشگام شده است.

همچنین مرکز آموزش فنی و حرفه ای نیز در حاشیه این مراسم با برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای صنایع دستی بانوان به دنبال معرفی رشته های مهارتی در بین بانوان این روستا بود.

در بخش دیگری از این برنامه فرهنگی ابراهیم فعلی یکی از کارشناسان امور خانواده به مباحثی در زمینه تقویت بنیان خانواده و ایجاد شور و نشاط در بین آنان پرداخت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ناحیه اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ در این زمینه اظهار کرد: طرح قرارگاه جواد الائمه در راستای آسیب شناسی و و مبارزه با آسیبها در حال انجام است که با توجه به اینکه مردم به خصوص جوانان و نوجوانان روستای چنارسفلی در معرض خطر اعتیاد به مواد مخدر هستند، این امر در روستای چنار سفلی انجام شد.

جعفر حسام طاهر با بیان اینکه طرح قرارگاه جواد الائمه  شش گام شناسایی، بسترسازی، تبلیغات و اگاه‌سازی، اقدام قاطع، درمان و صیانت انجام می‌شود، افزود: در راستای گام اول جلساتی با مدیران ادارات شهرستان و جلساتی در داخل روستا با حضور معتمدین محلی، شورای اسلامی روستا، دهیاری و پایگاه بسیج برگزار شد.

این مقام مسئول گام سوم طرح قرارگاه جوادالائمه را تبلیغات و آگاه‌سازی دانست و گفت: این گام برعهده معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه ناحیه اسدآباد است که در این زمینه برنامه هایی انجام شده است.

وی افزود: در این راستای اجرای این گام برنامه‌های خوبی از قبیل برگزاری کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های عبرت، کلاسهای توجیهی و اموزشی در سطوح اقشار مختلف، جلسات چهره به چهره، دادن جزوه و بروشورهای اموزشی به والدین، اجرای جنگ شادی با موضوعات اسیب‌های اجتماعی، پخش فیلم، شعارنویسی و تبلیغات دیواری، استفاده از مشاوران و کارشناسان و مشاورهای درمانی انجام شده است.

حسام طاهر خاطرنشان کرد: بسیج براساس ارتباط خوب و مستمری که با اقشار مختلف مردم دارد، میتواند با استفاده از ظرفیت و پتانسیل خود مردم نتایج خوبی را در اجرای این برنامه با کمک مردم و دستگاه‌های اجرایی شهرستان بدست اورد.
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت