آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت 15:28   |   کد مطلب: 28404
نبود مکان، امکانات و آمار بالای آلودگی بیماری از دلایلی است که مسئولان سازمان انتقال خون استان همدان برای ایجاد پایگاه خون‌گیری در اسدآباد مطرح می‌کنند.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ انسان به گونه‌ای خلق شده که خواه و ناخواه برای گذراندن امورات زندگی نیازمند دیگری خواهد بود و به همین منظور  9 مرداد سالروز اهدا خون بهانه‌ای‌ است تا نیکوکاری عده ای را به تصویر کشانده و یا به قلم بنشانیم.

 

خون عامل مهم در چرخه حیات زندگی هر انسانی است که گاه برخی بدلیل مشکلات جسمی و /... با کمبود خون مواجه هستند و در مقابل عده ای برای کامل کردن ضعف عده ای دیگر پا به رکاب هستند و از احتیاجات بدن خود می گزرند و آنمد را به دیگران اهدا می کنند.

 

اسدآباد شهر کوچکی که مردم آن تمام کمبودها را به جان خریده اما گذشته از نظرات همین مردم با کمی تفکر و تامل روی موضوع اهدا خون و نیاز خون به این مهم پی می بریم که این مورد چیزی نیست که از کنار آن مانند دیگر کمبودهای شهرستان گذر کرد و برای ایجاد مکان خون‌گیری در این شهر رسیدگی مسئولان را می‌طلبد.

 

اسدآباد همین شهر کوچک با هرنوع ضعفی که دارد مردمانی نیزدارد که کمک به همنوع را رسالتی بر دوش می دانند؛ بگونه‌ای که  نهم هر ماه با هزینه‌های شخصی خود به همدان و سازمان انتقال خون می روند و برای اهدا خون آماده می شوند.

 

جای سوال است با وجود اهداکنندگان خون در این شهر سازمان و یا حتی اتاقکی برای انتقال خون گیری در اسدآباد وجود ندارد که مردم در این زمینه مشارکت داشته باشند.

 

در این باره مدیر روابط عمومی سازمان انتقال خون استان همدان در گفتگویی تلفنی به نبود تعامل برای ایجاد مکان خونگیری از اهداکنندگان خون در اسدآباد اشاره کرد و گفت: قبل از اینکه اعزام تیم‌های سازمان انتقال خون برای خون‌گیری از مردم ممنوع شود، ما در شهرستان اسدآباد روزی را حضور میافیتیم و مردم خون اهدا میکردند.

 

رنجبر گفت: این خون گیری از مردم در محل هلال احمر انجام میشد که به دلیل نامناسب بودن وضعیت خونگیری و خواسته مسئولان هلال احمر این شهرستان دیگر خون گیری در این شهر انجام نشد و عملا" تعطیل شد.

 

وی با بیان اینکه برای خون گیری از مردم در شهرستان اسدآباد بیش از یکسالی است که آنها خود در سازمان انتقالخون همدان حاضر میشوند و استقبال خوبی هم داشتند، افزود: در گذشته قرار بود فرمانداری اسدآباد محلی را در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) برای امر خون گیری از مردم در نظر بگیرد که این امر بی نتیجه ماند و ناگفته نماند که انان یک روز در هفته به ما اختصاص میداند که این امر برای ما ممنوع شد.

 

مدیر روابط عمومی سازمان انتقال خون استان همدان در ادامه سخنانش به شهرستان‌های نهاوند و تویسرکان اشاره کرد و گفت: در این شهرستان‌ها امکانات مناسب برایخون گیری مهیا شده که برایانجام این امر تیمی از همدان را ماهانه دو روز به این شهرستانها اعزام می‌کنیم.

 

وی به نبود امکانات و مکان خون‌گیری در اسدآباد اشاره کرد و گفت: دیگر میلی به  ایجاد پایگاه جمع‌آوری خون در این شهر نداریم چرا که آمار بالای آلودگی بیماری‌ها در این شهرستان وجود دارد که باعث بی رغبتی ما شده است.

 

علی رغم مشارکت بالای مردم اسدآباد در اهدای خون در سالهای گذشته تاکنون و نامه نگاری‌های سازمان انتقال خون با فرماندار در گذشته؛ متأسفانه این پایگاه خون گیری در اسدآباد ایجاد نشد و مردم همچنان برای این امر خیرخواهانه به همدان می‌روند.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت