آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 7 مرداد 1396 ساعت 14:46   |   کد مطلب: 28378
به مناسبت سالروز امامزادگان و بقاع متبرکه/
بازسازی سه امامزاده‌ اسدآباد در انتظار مشارکت مردم
در شهرستان اسدآباد تکمیل سه امامزاده هادی(ع) چنارسفلی، پیرحمزه حسن‌آباد امام و پیرسلمان نیازمند مشارکت مردم و حمایت‌های دولتی است.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ این روزها که به درگیری و فکر مشغولی‌های مردم که می‌نگریم، پی خواهیم برد هیچ چیز جزء وجود خدا آدمی را آرام نمی‌کند؛

شاید یکی از مکان‌های متبرکی که به آدمی آرامش داده و او را بیشتر با خداوند انس می‌دهد، بقاع متبرکه و امامزاده‌ها هستند.

شهرستان اسدآباد دارای 13 بقعه متبرکه و امامزاده است که تعدادی از آن‌ها در حال بازسازی است؛ از جمله این امامزاده‌ها هادی(ع) در روستای چنارسفلی، پیرحمزه در روستای حسن‌آباد امام و پیرسلمان در منطقه پیرسلمان است.

در این زمینه رئیس اوقاف و امور خيريه شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با اشاره به وجود امامزاده هادی (ع( در روستای چنارسفلی اشاره کرد و گفت: این امامزاده با قدمت چندهزار ساله در این روستا قرار گرفته و برای رسیدن به این امامزاده باید از داخل روستا بگذریم.

علی قبادی با بیان اینکه بازسازی آستان قدس امامزاده هادی(ع) در سال 93 آغاز شده است، گفت: هم اکنون عملیات اجرایی این آستان 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به مشارکت مردم و کمکهای دولتی در اوقاف برای بازسازی امامزاده هادی(ع) گفت: تاکنون 150 میلیون تومان از طریق خودیاری و مشارکت مردم برای بازسازی این امامزاده هزینه رئیس اوقاف و امور خيريه شهرستان اسدآباد همچنین در خصوص شده و 55 میلیون تومان نیز اداهر اوقاف هزینه کرده است.

بازسازی امامزاده پیرحمزه حسن آباد امام نیز گفت: این امامزاده نیز 15 درصد پیشرفت دارد که البته مشارکت مردم در بازسازی آن کم بوده است.

وی از نصب ضریح امامزاده پیرسلمان اسدآباد در نیمه اول مهرماه خبر داد و گفت: برای این امر 650 میلیون تومان هزینه شده است.

قبادی با اشاره به همجواری امامزاده پیرسلمان با تالاب گفت: هم اکنون روشنایی این امامزاده حل شده و درصدد هستیم تا سرویس بهداشتی این منطقه را هم ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت