آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 5 مرداد 1396 ساعت 10:55   |   کد مطلب: 28335
گفتگو با چند دختران موفق در زمینه‌های علمی، دینی و قرآنی/
حضرت معصومه(س) الگوی به تمام معنای دختران موفق اسدآبادی+عکس
می‌توان گفت داشتن یک الگو جهت رسیدن به موفقیت در زمینه‌های مختلف می‌تواند برای دختران حضرت معصومه(س) باشد که دراین زمینه با چند تن از دخترکان موفق اسدآباد گفتگویی داشتیم.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ امسال یکی از روزهای مردادماه مصادف با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) دختر امام موسی کاظم(ع) و خواهر امام رضا(ع) بود که به نام روز دختران هم نام گرفت.

حضرت معصومه(س) بانوی بافضیلت و کم‌نظیر خاندان اهل‌بیت(س) است با آفرینشش لبخندی از خداوند به چشم می‌آید.

به همین دلیل یک روز بنام دختر که تجلی حیا، دلگرمی مادر، دلخوشی پدر و ناموس برادر است در تقویم ماندگار شد.

این روز بهانه‌ای شد تا به سراغ چند تن از دختران باحیا که الگویشان را از حضرت معصومه(س) به یادگار دارند و در زمینه علمی، فرهنگی و قرآنی موفق بودند، برویم.

مائده اشرفی دختر 14 ساله‌ای است که 5 سال به فعالیت قرآن پرداخته و می‌گوید: حفظ و قرائت کلام‌الله مجید را به‌صورت جدی دنبال کردم و رتبه اول و دوم را در کارنامه خود ثبت کرده است.

پوشش زیبا و کاملش آدم را مجذوب او می‌کرد، صورت نورانی‌اش در بین دختران پیدا بود، چادر مشکی‌اش را مرتب دست‌کاری می‌کرد که مبادا گیسوانش بیرون بزند.

او می‌گفت: به‌وسیله تفسیر آیه‌های مبارک قرآن در زندگی‌ام آرامش عجیبی حاکم است و  وقتی آیه آیه و سوره سوره حفظ می‌کنم سختی‌های زندگی‌ام را از یاد می‌برم و آرامش قرآنی را به رگ‌هایم منتقل می‌کنم.

فاطمه رضائیان دیگر دختر موفق و باایمانی است که در ابتدای صحبتش از بهره‌گیری‌های خود از زندگی ائمه اطهار در زندگی‌اش اشاره کرد و کفت:  از دختر بودن بسیار راضی‌ام و دخترانگی‌ام را با هیچ‌چیز در زندگی عوض نمی‌کنم.

فاطمه 16 ساله است و عضو اتحادیه انجمن دانش‌آموزی که قرائت قرآن را در زندگی انتخاب کرده است.

او می‌گفت: چه در اوقات فراغت و چه در مشغله‌های درسی قرآن همراه من است و به لطف خدا امروز من حافظ قرآن هستم و از این بابت غرور خاصی را به همراه دارم.

خانم رضائیان می‌گفت: قرآن تأثیر مثبتی در حافظه و یادگیری‌ام داشته و به همین جهت به دوستانم پیشنهاد می‌کنم حتماً قرآن را در زندگی جای دهند.

پرنیا شهبازی 15 ساله عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی است که وقتی با او هم‌صحبت شدم احساس شادی و مفید بودن را انتقال می‌داد؛

 او می‌گوید: موفقیتش در رشته زبان خارجه است و در جشنواره خوارزمی شرکت کرده و مقام دارد.

شهبازی که معصومیت از نگاه پیدا بود، با خوشحالی از روزی که بنام دختر بود سخن گفت: خداوند را شاکرم که مرا دختر با ناز و نعمت‌های خاص خودم آفریده است و من همیشه این لطف  و موهبت خدا را به تک‌تک سلول‌هایم راه می‌دهم.

هانیه هاشمی‌نیا یکی از فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه بوعلی سینای همدان سات که با تشویق پدر و مادرش محجبه میشود و چادر سر میکند؛ او میگوید: سال پنجم ابتدائی بودم که باتوجه به صحبتهای پدر و مادرم در خصوص جحاب و پوشش برتر (چادر ) علاقه یادی علاقه زیادی به پوشیدن چادر پیدا کردم و از مادرم خواستم برای من مادر تهیه کنند و از همان سال با چادر به مدرسه میرفتم.

وی گفت: باقطعیت تمام میتونم بگم مسائلی که از بدو تولد تا به حال توی زندگی من همیشه در خصوص اون صحبت شده و به نحوی من با اون انس پیدا کردم بحث پوشش اسلامی است، چیزی که مادرم جهت آموزش اون از کودکی برای من وقت گذاشته .

این دختر محجبه موفق در حوزه علمیه ادامه داد: البته نحوه معرفی کردن حجاب هم مسئله مهمی است که جا دارد والدین بخصوص مادرها از سنین کودکی فرزندانشان روی آن کار کنند .

نظر او در مورد حجاب برتر این بود: در قرآن آیه ای وجود دارد که بر چادر به عنوان حجاب برتر دلالت کند؛ در آیه 31 از سوره نور، خداوند به زنان مسلمان دستور می دهد که پوششهای خود را بر روی گریبان هایشان بیاندازند.

هاشمی‌نیا خاطرنشان کرد: اگر كسى بتواند به شكل صحیح از چادر استفاده كند، مسلماً چادر حجاب برتر است زیرا حكمت‏هاى حجاب در چادر بیشتر یافت مى‏شود، گرچه پوشیدن چادر واجب نیست. حجاب منحصر در چادر و حتى مانتو نیست، بلكه هر لباسى كه غیر از وجه و كفین (دست‏ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریك و جلب توجه نامحرم نگردد كافى است.

وی با بیان اینکه به یاد ندارم مسئله ای یا مهمی در منزل ما به اجبار جا پیدا کرده باشد، افزود: خانواده ام نه تنها هیچ وقت در مورد هیچ امری  مرا اجبار نمیکنند بلکه نوعی همفکری بین ما وجود دارد.

این دختر محجبه با افتخار می‌گوید: چادرم را دوست دارم، چرا که سنگینی نجابتش کمر دشمنان را خم کرده و حصار امن و ایمنش نقشه‌های بدخواهان و هرزه‌دلان را نقش برآب کرده است.

وی بهترین الگو برای درک و فهم مسئله حجاب را بانوان مسلمانی چون حضرت فاطمه(س) و حضرت معصومه(س) خواند و گفت:  این بانوان آسمانی الگوی من در زندگی و طرز تفکراتم هستند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت