آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 22 تير 1396 ساعت 08:24   |   کد مطلب: 28103
مردم روستای دستجرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کبودراهنگ در یک حرکت خودجوش و هماهنگ مردمی روستای خود را از مواد مخدر پاک کردند.

به گزارش نافع  به نقل از کورنگ ،مردم روستای دستجرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کبودراهنگ در یک حرکت خودجوش مردمی با هماهنگی معتمدین و روحانی محل، اعضای شورای اسلامی،دهیار و جمعی از بسیجیان انقلابی  در راستای مقابله با توزیع گسترده مواد مخدر و معضل اعتیاد دربین جوانان که یکی از مشکلات این روستا می باشد اقدام به حرکتی جهادی و تشکیل جلسات و نشست های مختلف مشاوره ای در خصوص آسیب های مواد مخدر در سطح روستا داشته اند.

نتیجه این جلسات مکرر شناسایی 14نفر از فروشندگان مواد مخدر در سطح روستا و صدور ضرب العجل فوری برای مقابله با این افراد با تهیه استشهادیه محلی و امضاء قریب به 200خانواده در این روستا جهت پایان دادن به توزیع و فروش مواد مخدر در این روستا شده است.

اهالی این روستا برای جلوگیری از تنش های احتمالی نشست مشترکی با خانواده ها ی توزیع کنندگان مواد و معتادین و مصرف کنندگان مواد برگزار و خواستار همکاری همه جانبه خانواده ها برای ریشه کن کردن این معضل اجتماعی شده اند.

طبق اذعان برخی خانواده ها در این روستا فروشندگان مواد مخدر به دلیل اتحاد همه جانبه مردم علیه فروشندگان مواد،دست از فروش و توزیع  مواد مخدر کشیده اند.

 

اما نکته جالب و خداپسندانه این ماجرا به شناسایی افراد معتاد و معرفی آن ها به کمپ های ترک اعتیاد توسط خیرین روستا می باشد که تا به حال 20نفر از این معتادین به کمپ ها معرفی و بقیه نیز طی گلریزان خیرین در روزهای آینده به کمپ ها معرفی خواهند شد.

 

تنها خواسته اهالی این روستا از مسئولین به ویژه نیروی انتظامی و دادگستری شهرستان کبودراهنگ مساعدت لازم درخصوص مقابله و ریشه کن کردن معضل اعتیاد در این روستا می باشد.

این اقدام خداپسندانه از سوی اهالی این روستا حرکتی برای ساماندهی و اصلاح وضعیت اجتماعی روستا بود که  مصداق اصلی  فرمایشات مقام معظم رهبری به مسئولین کشوری است که فرمودند: برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی باید فرهنگ، مردمی شود و به مسئولین تذکر دادند که خود را از استعداد و توان غنی و جدی مردمی محروم نکنند.

لذا تمامی مسئولین و کسانی که دغدغه اصلاح ناهنجاریهای این چنینی در سطح جامعه را دارند باید تلاش نمایند تا فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه احیا و همگانی شود تا حرکت های انقلابی در بین مردم زنده بماند و انقلاب دچار رکود کم تحرکی از سوی برخی ادارات و مسئولین نشود.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما