آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت 08:47   |   کد مطلب: 28088
نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: علی‌رغم همه پیگیری‌ها، دوندگی‌ها و تزریق اعتبارات اما همچنان مشکل جوانان و خانواده‌های اسدآبادی در بحث اشتغال به قوت خود باقی است.

به گزارش نافع  به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ بیکاری نامی آشنا در سطح جامعه امروزی ماست که بیشتر مردم به‌خصوص جوانان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛

از این بیکاری می‌توان به‌عنوان معضلی بزرگ یادکرد که وقتی در جامعه‌ای بروز می‌کند، ناخودآگاه بسیاری از مشکلات را هم همراه خود دارد.

ازجمله مشکلاتی که کم‌وبیش در جامعه ما از وجودان ناشی می‌شود، می‌توان به روی‌آوری جوانان به سمت فساد، اعتیاد، طلاق، خودکشی و غیره نام برد.

اسدآباد هم یکی از شهرستان‌هایی است که طی چند سال گذشته بر آمار بیکاری جامعه آن افزوده می‌شود و این در حالی است که مسئولان همیشه از آمار بالای اشتغال خبر داده‌اند.

حذف میدان ساعت در اسدآباد هم قرار بیکاران جویای کار را بر هم نزد

با نگاهی گذرا به میدانی که گاهی نبض ساعت در آن می‌زد و گاهی هم بدون حرکت عقربه‌ها و تیک و تاکش  تنها وجودش خودنمایی می‌کرد و در حال حاضر هم دیگر نه خودنمایی هست و نه نبضی؛ اما همچنان جمعی از مردان این شهر گرد آن جمع می‌شوند و مقابل بانک صادرات انتظار یک روز داشتن شغل و جیب پر از پول را می‌کشند؛

با یک نگاه می‌توان خستگی در چشمان همه آنانی که منتظر صدا کردن یک نفر برای رفتن به کارگری را دید؛

با هزار فکر و خیال از زمان طلوع آفتاب آنجا جمع می‌شوند و دل‌خوش آنانند که امروز را حداقل مزدی دریافت کنند و دست‌خالی به خانه‌بر نگردند.

 اگرچه ساعت از میدان طالقانی شهر اسدآباد حذف شد اما هنوز جمعیتی از کارگران جویای کار در این میدان جمع می‌شوند و در انتظار کارند و هرروز بر ازدحام آن‌ها افزوده می‌شود.

البته بیکاران شهر اسدآباد تنها به این مکان ختم نمی‌شود بلکه در هر خانواده اسدآبادی می‌توان دو الی سه بیکار را دید که در انتظار شغلی هستند تا گذران زندگی کنند.

در این زمینه با نماینده مردم اسدآباد در مجلس به گفت‌وگو نشستیم تا از عملکرد اقتصادی دولت و همچنین وضعیت اشتغال‌زایی جویا شویم.

اکبر رنجبرزاده در ابتدای سخنانش از رشد اعتبارات استانی شهرستان اسدآباد سخن می‌گوید: امسال بیشترین اعتبارات به این شهرستان اختصاص یافت همه رسانه این موضوع را رسانه‌ای کردند؛

همچنان با حل مشکل معیشتی و اقتصادی و بیکاری مردم فاصله داریم/دولت کارآمدتر با برنامه بهتر وارد شود

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: دولت در سال 95 اعتبارات خوبی را برای شهرستان اختصاص داد و پروژه‌های نیمه‌کاره‌ای که تعطیل شده بود، را فعال کرد اما اینکه بگوییم دیگر در شهرستان مشکلی نداریم با آن هدف‌های خاص برای معیشت و اشتغال  مردم فاصله زیاد هست.

وی افزود: برای به نتیجه رساندن پروژه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال پایدار نیاز به یک مدیریت کارآمد در سطح استان و شهرستان وجود دارد.

رنجبرزاده در خصوص بیکاری و حل این معضل بزرگ در سطح کلان، گفت: متأسفانه ما هنوز مشکل اصلی مردم که همان بیکاری را حل نکرده‌ایم  و همچنان آمار بیکاری در سطح کشور بالاست و نگرانی در بین تحصیل‌کرده‌ها بیشتر خود را نشان می‌دهد و این مهم مختص شهرستان، استان همدان نیست بلکه این مشکل در سطح کشور وجود دارد.

نگرانی در بین تحصیل کرده ها برای شغل بیشتر است

وی با بیان اینکه میانگین آمار بیکاری در سطح کشور 12.5 درصد است که برآورد ما ای است که در سطح شهرستان آمار بیکاری نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، گفت: بخشی از ای آمار مربوط به افرادی است که قبلاً دارای شغل بوده اما به دلیل نقدینگی و عدم سرمایه‌گذاری غیره ازدست‌رفته است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: شهرستان اسدآباد در بخش کشاورزی آمار خوبی داشت که به دلیل افت فشار آب‌های زیرزمینی و خشک‌سالی این مهم با بحران مواجه شد و بخشی دیگر از اشتغال در این زمینه از دست رفت.

وی تصریح کرد: اسدآباد تنها در بخش خدمات نیروی انسانی شاغل وضعیت مطلوبی دارد.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: علی‌رغم همه پیگیری‌ها و دوندگی‌ها و تزریق اعتبارات اما همچنان مشکل جوانان و خانواده‌های اسدآبادی در بحث اشتغال به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه باید درآمد خود را از مصرف تولیدات داخلی داشته باشیم و از قاچاق کالا جلوگیری شود، گفت: حل مشکل اشتغال در جامعه نیازمند بسیج همگانی است و نباید مسئولان نسبت به آن غافل باشند.

خط قرمز ما برای جذب نیرو در کارخانه گندله سازی جذب نیروی بومی است

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت گفت: امیدواریم دولت دوا زهم نسبت به دولت یازدهم کارآمدتر، انسجام بیشتر، برنامه مناسب‌تر اجرای درست برنامه ششم داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کارخانه گندله‌سازی در منطقه چهار دولی آماده بهره‌برداری است، گفت: ما به‌صورت کتبی و حضوری به مسئولان کشوری مجموعه فولاد اعلام کردی که خط قرمز ما در جذب نیرو در این کارخانه جذب افراد غیربومی است و در غیر این صورت حساسیت نشان خواهیم داد.

رنجبرزاده ادامه داد: مسئولان این کارخانه تعهد داده‌اند که همه نیروها از اسدآباد جذب شوند به جزء موارد تخصصی که گاها احتمال در هر شهرستان وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت