آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 13 تير 1396 ساعت 14:04   |   کد مطلب: 27971
در فضایی شاد در مجتمع آوینی همدان در حال اجراست
نمایش گل بهار با محوریت روزه داری کودکان
 نمایش گل بهار با محوریت روزه داری کودکان
نمایش گل بهار با اجرایی شاد و موزیکال از 10 تیرماه در تئاتر شهر همئدان آغاز شده است و تا 25 تیرماه این نمایش ادامه خواهد داشت.

به گزارش نافع، مسئول روابط عمومی این نمایش با بیان این مطلب به خبرنگار ما افزود:در این نمایش که با محوریت شاد و موزیکال به روی صحنه رفته است آداب روزه داری و نماز به کودکان آموزش داده میشود.

 

این هنر مند گفت:در این نمایش بصورت ارباط مستقیم بازیگران و نمایش با حاضران در سالن مفاهیم و اداب روزه داری و دینی به کودکان و نوجوانان اموزش داده میشود.

 

وی گفت:کارگردان این نمایش شاد مصطفی بیگی است و نمایشنامه اثر نیز توسط عباس دوست قرینی نوشته شده است.

در این نمایش رضوان سادات مشعریان، محمدمهدی قادری، منیرسادات قاضی‌زاده، مریم صحبتی، سیما لاهوتی و مصطفی بیگی به بازیگری می پردازند و  مهدی فتحی آهنگسازی را بر عهده دارد.

 

کارگردان این اثر نیز در گفت و گو با رسانه ها گفت:باید در مورد روزه و آداب آن دغدغه داشته باشیم چرا که فکر می‌کنم این موضوع نسبت به سال‌های گذشته در بین کودکان رنگ باخته بنابراین لازم است برای ایجاد شور و شعف ماه رمضان با اجرای برنامه‌های متفاوت از جمله اجرای تئاتر تلاش کنیم.

 

این کارگردان تئاتر مدت زمان نمایش گلبهار را 50 دقیقه دانست و عنوان کرد: در انتخاب آهنگ و دکور تلاش کردیم نگاه تجاری نداشته باشیم و هنری و کودکانه بنگریم.

 

 

تلاش در جهت انتقال مفاهیم اخلاقی از طریق نمایش و تئاتر یکی از مهمترین دستاوردهای این گونه نمایش ها می توان بر شمرد.

در حالی که هنر یکی از اصلی ترین ابزارها در دستان امپراتوری عظیم دنیای غرب برای القای عادات و روشهای خود به نام سبک زندگی بر جهان است هنر نمایش میتواند در جهت رشد و تعالی انسانی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در این نمایش سعی شده است  با درنظر گرفتن شور و شوق کودکان برای روزه‌داری، آداب روزه را به آنها در قالب تئاتر نشان داده شود.

 

انتهای پیام/م

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت