دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
موسسه خیریه نسیم وصال

 

عضویت درفیس نما

 

تاریخ : شنبه 10 تیر 1396 ساعت 14:27   |   کد مطلب: 27910
چند تیرماه باید بگذرد تا افتتاح پروژه کارخانه گندله‌سازی صورت بگیرد؟ این سؤالی است که امروز علی‌رغم وعده مسئولان برای افتتاح این پروژه بی‌نتیجه ماند.

به گزارش نافع، به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ امروز 10 تیرماه به نام روز صنعت و معدن در تقویم جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است و فرصتی شد تا به یکی از صنایع مهم در شهرستان اسدآباد بپردازیم.

صنعتی که مسئولان شهر از بهره‌برداری آن در همین روز یعنی 10 تیرماه همزمان با سالروز صنعت و معدن خبر دادند که گویا تاکنون خبری از عملی شدن این وعده نیست؛

این پروژه صنعتی که برای تأمین خوراک اولیه کارخانه کنسانتره در حال ساخت بود، به نام گندله‌سازی در سال 92 آغاز شد و بنابر صحبت‌های بهروز نعمتی نماینده اسبق اسدآباد این پروژه باید تا تیرماه سال 93 به بهربرداری می‌رسید که این امر محقق نشد و مسئولان بعدی هم از بهره‌برداری آن در 10 تیرماه امسال خبر دادند که امروز هم در حال گذر است و خبری از وعده عملی شده نیست.

فرماندار شهرستان اسدآباد در بازدیدی که از این پروژه صنعتی در ماه گذشته داشت، از پیشرفت 95 درصدی این واحد صنعتی خبر داده و گفته بود: این پروژه در تیرماه امسال با حضور وزیر صنعت و معدن به بهربرداری می‌رسد.

حسین افشاری گفته بود که این پروژه در مساحتی به میزان 10 هکتار در منطقه چهاردولی این شهرستان با اعتبار 120 میلیارد تومان با حمایت‌های دولت و تأمین اعتبار از شرکت فولاد صبانور در حال تکمیل شدن است و البته راه‌اندازی این واحد صنعتی به ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی از ایجاد اشتغال برای ٢50 نفر به طور مستقیم و ۱۱۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم با راه‌اندازی این کارخانه خبر داده بود که گویی ثبت نام و جذب نیرو در بی‌خبری فرمانداری و حتی مردم اسدآباد رقم خورده است؛

در گفت‌وگویی با سرپرست پروژه کارخانه گندله‌سازی اسدآباد از نحوه به کارگیری نیروها در این کارخانه که جویا شدیم، ایشان از سایتی سخن گفت که حتی بسیاری از کارگرانی که آنجا مشغول فعالیتند هم بی خبر از آن سایت بودند؛

سرپرست این کارخانه می‌گفت که فرمی روی سایت صبانور بوده که افراد بعداز ثبت نام در آزمونی شرکت کرده و گزینش می‌شوند؛

اینجا بود که یکی از همکاران آقای میرعظیمی سرپرست پروژه کارخانه گندله‌سازی اسدآباد می‌گفت که سایت صبانور برای جذب نیرو تا فروردین فعال بوده و در اردیبهشت غیرفعال شده؛ او که رفتار تندی با خبرنگار ما در آن بازدید داشت، می‌گفت همه مردم مطلع شدند اما خبرنگارمان که از کارگران آنجاو مردم منطقه جویا شد خبر از ثبت‌نام از طریق سایت نداشتند.

آن گونه که سرپرست پروژه کارخانه گندله‌سازی اسدآباد می‌گفت حدود 4 هزار نفر در سایت صبانور ثبت‌نام کرده اند.

در پی پیگیری خبرنگار ما از نحوه به کارگیری نیرو و تأکید بر عملی شدن وعده در خصوص جذب نیروی بومی، فرماندار شهرستان اسدآباد از سرپرست این کارخانه خواست از بین افراد ثبت‌نامی نیروهای شایسته، متخصص و بومی‌‌گزینی را در دستور کار قرار دهند.

 اما سؤال اینجاست که چند درصد مردم اسدآباد از وجود سایت صبانور و آدرس آن برای جذب نیرو در کارخانه گندله‌سازی مطلع شده و ثبت‌نام کردند!؟

چگونه این اطلاع رسانی برای جذب نیرو در سطح شهرستان صورت گرفته که حتی درصد کمی از مردم از آن مطلع نیستند!؟

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها