وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 8 تير 1396 ساعت 13:55   |   کد مطلب: 27876
یک معلم روحانی بررسی کرد:
سؤال و جواب در خصوص سند 2030
یک معلم روحانی اسدآبادی با بررسی اجمالی سند 2030 نسبت به تساوی جنسیتی، فرق آن با مکاتب آسمانی و انتقاداتی که به این سند وارد است، پرداخته است.

به گزارش نافع؛  به نقل از آوای سیدجمال؛ سند آموزش 2030 که به تصویب یونسکو رسید، با رویکرد تأثیر بر همه‌ حوزه‌های آموزشی کشورها در سال 2015 میلادی و برای اقدام عملی کشورها بود که در سازمان ملل متّحد ارائه شد.

جمهوری اسلامی ایران هم از کشورهای بود که در این اجلاس شرکت کرده و متعهّد به اجرای این سند شد و در سال 95، سند ملّی آموزش 2030 را امضا کرد. این در حالی است که این سند از سوی رهبر انقلاب مورد نقد قرار گرفت و درباره آسیبب‌های آن هشدار داده شد.

در این زمینه حجت‌الاسلام علی ولی‌زاده یکی از معلمان روحانی در اسدآباد در این خصوص با پاسخگویی به چند سؤال در زمینه سند 2030 توضیحاتی را داده اند.

*تساوی جنسیتی در این سند چیست؟

 یکی از بندهای این سند تقویت و اتخاذ سیاست‌های مطمئن و مناسب و همچنین وضع قوانین قابل اجرا برای ترویج تساوی جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران در کلیه سطوح است؛ این عبارت مبهم می‌تواند حرف خوبی باشد و می‌تواند فمنیسم باشد.

* تفسیر آن پای کیست؟

 از آنجا که در غرب فمنیسم ترویج می شود و یکی از مصداق های لیبرالیسم فمنیسم لیبرالی است  بحث روی فمنیسم قابل حمل تر است است.

*فرق آن با مکاتب آسمانی چیست؟

در فمنیسم علی رغم اختلافات زیاد در خود فمنیسم و محدوده های آن در بین خودشان قوانین وحی دخالت در تعریف حقوق ندارد و در اسلام وحی به عنوان برنامه خالق برای مخلوق صلاح واقعی هر جنس را بهتر تشخیص می دهد. پس فمنیسم به دنبال تشابه زن و مرد است و خیال می کند این تساوی است در حالی که در دین اسلام تساوی هست  اماتشابه نیست.

*آیا مرد می تواند بچه بیاورد خوب آیا زن بدن قوی دارد کارهای سنگین بکند؟ زن محبت بیشتری دارد و برای تربیت کودک محبت لازم است اما مرد بدن قوی دارد کار بیرون خانه انجام می دهد این تساوی است اما تشابه نیست. در واقع می‌خواهند زنان را با این امور به مغازه ها و خیابان و ارتش و غیره بیش و بیشتر بیاورند و بیاورند و به فساد بکشانند تا حدودی این کار در جامعه ما هم نامحسوس اجرا شده است .

 امروز بیکاری جوانان از یکطرف و کار داشتن برخی دختران از طرف دیگر مزید بر علت بیکاری و ترک ازدواج است زیرا دختر شاغل به مرد بی شغل کمتر اعلام توافق برای ازدواج می کند و جای مرد را گرفته و مرد بیکار است نمی تواند زن بگیرد  در نتیجه هر دو از ازدواج می مانند امروز آموزگاران زن ازدواج نکرده با سن‌های بالا کم نیستند.

یعنی منظور این است که هر تشابه و هر حقی به نفع کلی جامعه معلوم نیست باشد. لجام گسیختگی آمار و اطلاعات و آزدای های بی حد و حصر بعد از انقلاب آمار طلاق را بالا برد و امار ازدواج پایین آمد  حال می خواهند آن را صد درصد کنند و خانواده ما را نابودتر از این کنند. به نظر می‌رسد نقشه داشته باشند  کاری که با آن اسپانیای مسلمان را به مسیحیت کشاندند.

* این موضوع چه فایده برای آنان دارد؟

 می تواند  نقشه بازگشت اسپانیا از دامن اسلام به مسیحیت در قرون وسطی را رقم بزند و به  این عبارت دیگر دین ما تبدیل  به دین اهل کتاب در درازمدت شود در عمل هرچند نامش اسلام باشد اما محتوایش غیر اسلامی باشد چنانچه در کلیسای امروز همجنس بازان هم حق ازدواج در کلیسا دارند این ظاهرش دین و باطنش ضد دین است  ومی خواهند ما نیز چنین باشیم.

 به قول قران "لن ترضی عنک الیهود و النصاری حتی تتبع ملتهم" هرگز یهود و نصاری از تو راضی نمی شوند مگر این که از آیین آنها پیروی کنید.

ولی زاده در این زمینه می‌گوید: طراحی برنامه فرهنگی دشمن در فرهنگ حساب شده است. آری اسپانیا را با این نوع فساد و برنامه ریزی کشیش ها از اسلام خارج کردند، در این صورت دیگر کاری نمی شود کرد، مگر ابوموسی اشعری ساده لوح را  بعد از صفین  چه  کار کردند حداکثر منزوی شد.علاوه بر این به قول رهبری این برنامه سلطه محسوب می شود؛ در حالی که قران می فرماید: :لن یجعل الله للکافرین علی المونین سبیلا" هرگز خدا برای کافران بر مومنان سبیل راه و تسلط قرا نمی دهد پس در بسیاری از این اسناد می خواهند زن شرقی را به زن غربی تبدیل کنند

وی در تکمیل بنده قبل می‌گوید: منظورشان از این بند چیست؟ پاسخگویی و شفافیت مؤسسات، مبارزه با تروریسم؟ یعنی ما باید پاسخ بازرسهای آنها بدهیم و شفاف اطلاعات بدهیم و این همان سلطه و جاسوسی است. ممکن است برای کنترل سپاه و ارگان‌های انقلابی وضع شده باشد،این بند است البته در هر کشوری به تناسب خودش این دو موضوع عبارتند از: پاسخگویی و شفافیت مؤسسات، مبارزه با تروریسم

این معلم گفت: شاید داستان دلواپسان در انرژی هسته ای یادتان باشد چطور روحانی و افرادش هو می کردند، حال معلوم شد روحانی و همراهنشان مثل ابو موسی در بهترین حالت گول خوردند و حق با دلواپسان بوده است اما ایا قابل جبران است؟

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه کارشناسان چه انتقادهایی بر 2030 دارند؟  گفت: این طرح همان لایه های پنهان دارد وجود کلمات چند پهلو راه برای توجیهات وضع قوانین و تبصره های جدید باز می گذارد- خانواده و حفظ ان در بندهایی دیگر دارنذ که شامل انواع ازدواج نامشروع هم می شود.

ولی زاده با طرح سؤالی مبنی بر اینکه موافقان چی می‌گویند؟، پاسخ می‌دهد که می گویند هدف مخالفان تضعیف این دولت است. اما در واقع این نیست مخالفان آگاه می‌گویند این نوع قوانین بین المللی که با آینده کشور سر و کار دارد باید در مجلس و شورای انقلاب فرهنگی تصویب شود برخی نیز می گویند همفکری با کلان بین المللی است. اما باید گفت کلان بین المللی در دست یهود و صهیونیست است. الحاق به این کلان با آیات قران مخالف است  زیرا به فرموده قران "لن ترضی عنک الیهود و النصاری حتی تتبع ملتهم" هرگز یهود و نصاری از تو راضی نمی شوند مگر این که از آیین آنها پیروی کنی. منتها این کار را با برنامه حساب شده و مرحله به مرحله پیش می بردند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مخالفتی با قانون اساسی در 2030 وجود دارد و با قران چگونه؟ پاسخ می‌دهد: جواب آری با اصل 4 قانون اساسی منافات دارد اصل 4 ـ كليه قوانين و مقررات مدني‌، جزائي‌، مالي‌، اقتصادي‌،اداري‌، فرهنگي‌، نظامي‌، سياسي و غير اينها بايد براساس موازين‌اسلامي باشد. حال تساوی جنسیتی که حالت های فمینیستی را در بر دارد و ازدواج غیر مشروع در تعریف سه نوع بودن خانواده مخالف این اصل است و اما مخالفت با قران دارد زیرا با قانون نفی سلطه کفار بر مسلمان مخالفت دارد  زیرا در یک بند 2030 امده است:پاسخگویی و شفافیت مؤسسات .این پاسخگویی یکنوع سلطه و نفوذ دشمن است.در حالی که قران می فرماید  قران می گوید: "یا ایهالذین آمنوا لا تتخذو الیهود و النصاری اولیا بعضهم من بعض و من یتولهم فانه منهم" 1)  اى کسانى که ایمان آورده اید، یهودیان و مسیحیان را دوستان خود مگیرید، زیرا آنان با وجود این که باهم اختلاف دارند در برابر شما با یکدیگر همدل اند، و هر کس از شما آنان را به دوستى گیرد، قطعاً در زمره آنان به شمار مى آید و از ستمکاران است، و خدا مردم ستمکار را هدایت نمى کند. (و اگر اولیاء به معنای سرپرست نگرفتن یهود و نصاری باشد بدتر می شود و طاغوت را بر خود حاکم کرده ایم.)

2) به همین سبب است که مى بینى آنان که در دل هایشان بیمارى شک و تردید است، براى طرح دوستى با یهودیان و مسیحیان شتابان به میان آنان مى روند و به دروغ مى گویند: مى ترسیم گزندى به ما برسد و به یارى آنان نیازمند شویم. امید است خداوند براى مؤمنان پیروزى پدید آورد و یا از جانب خود امرى پدیدار سازد، آن گاه بیماردلانِ سست ایمان از آنچه در دوستى با یهودیان و مسیحیان در دل هایشان نهان مى داشتند پشیمان مى شوند.

وی در پایان سخنانش به چکیده ای از سخن رهبر انقلاب در این باره پرداخت: همان سخنی که در دیدار با اساتید دانشگاه در آخر های رمضان امسال فرمودند:سند ۲۰۳۰ جزئی از سند بالا دستی سازمان ملل یعنی «سند توسعه پایدار» است که سلطه‌گران جهانی در حرکتی معیوب و غلط می‌خواهند همه ملت‌ها را در چارچوب آن کنترل کنند اما آنها به چه حقی درباره عقاید، سنت‌ها و فرهنگ دیگر ملت‌ها تصمیم می‌گیرند؟ اینها واقعیاتی است که استادان دانشگاهها باید برای جامعه تبیین کنند. اینکه برخی می‌گویند این اسناد الزام‌آور نیست، نوعی سطحی‌نگری است چرا که همه اجزای این اسناد در واقع الزام‌آور است و اگر محقق نشود، موجب نوعی عکس‌العملِ آنها خواهد شد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت