آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت 15:30   |   کد مطلب: 27763
در ماه مبارک رمضان امسال مؤسسه آبشار عاطفه‌ها به نمایندگی امام رضا(ع) در اسدآباد به بیش از 200 خانوار تحت پوشش سبدکالا توزیع کرده است.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ عاطفه‌ همیشه جریان دارد، کافی است چشم‌هایت را خوب بگشایی و از زیر نور پرتلاطم  احساس نگاه کنی و ببینی که زیبایی مهر و محبت و مهربانی همه جا هست؛ از آواز زیبا و دلنشین یک قناری بگیر تا دادن

این عاطفه‌ها همیشه جریان دارد، مثل یک آبشار که از دل کوه سرچشمه می‌گیرد و اطرافش را هم آب می‌بخشد و امروز آبشار عاطفه‌ها از زیر سایه امام رضا نشأت گرفته و در ماه مبارک رمضان نانی شده به نام سبد کالا نام و رسیده به سفره‌های خالی محرومین.

یادمان نرود که آبشار عاطفه‌ها نمی‌گذارد که آبی در دل محرومین تکان بخورد، ای‌کاش عاطفه این آبشار هرگز خشک نشود و این عاطفه از آبشار خیرین تراوش کند.

در این میان خبرنگار خیر شهر به سراغ سوژه‌ی ویژه ماه مبارک رمضان رفته است تا یکبار دیگر کار خیرخواهانه جمعی را که بدون چشم‌داشتی و کمک مسئولان به رخ بکشاند؛

آبشار عاطفه‌ها یکی از هزاران مؤسسه خیریه‌ای است که در سطح کشور به صورت مردم‌نهاد فعالیت می‌کند و زیر نظر و سایه امام رضا(ع) قرار دارد.

این موسسه که با مسئولیت خانمی 26 ساله به نام «تنها» و با همکاری چندین خانم دیگر اداره می‌شود و هر کدام با نیت قلبی گوشه‌ای از کار خیریه را گرفته اند.

مسؤل خیریه از علاقه شخصی به کار خیر می‌گوید که هدفش از فعالیت در این زمینه نه تنها حقوق ناچیز بلکه رضای خداست.

خانم تنها می‌گوید: وقتی به نیازمندی کمک می‌شود و خوشحالی در چشمان نیازمندان دیده می شود، همین احساس آرامش کافی است  و وقتی می‌توانم وسیله ای باشم و به کمک خیرین مشکل نیازمندی را حل کنیم حس مفید بودن را در خود احساس می‌کنم.

به گزارش خبرنگار خیر ما و گفته مسئول خیریه حدود ۳۰۰ خیر و ۲۰۰ پرونده فرد نیازمند در شهرستان وجود دارد که در طول سال چندین بار کمک‌هایی به آن‌ها اهدا می کنند.

تنها از توزیع سبدهای کالا که بسیار واجب و به گفته نیازمندان به موقع است، می‌گوید: این سبدها شامل برنج، روغن، رُب، ماکارانی، گوشت و... می باشد را در ایامی مانند ماه مبارک رمضان به دست آنان میرسانیم.

همانطور که گفته شد موسسه آبشار عاطفه ها مردم نهاد است و خیرین این موسسه را حمایت می کنند.

تأمین جهیزیه یکی دیگر از کمک‌های آبشار عاطفه‌هاست که به نو عروس و دامادهای نیازمند که توانایی مالی ندارند اهدا می‌شود.

خانم تنها از تیمی که برای تحقیق استفاده می‌کند، می‌گوید: تیمی برای اطمینان از نیازمندی کامل افراد برای تحقیق استفاده می‌شود که مبادا کمکی چه نقدی و چه غیر نقدی به فرد یا افرادی که نیاز ندارد، برسد.

وی ادامه می‌دهد: کمک خیرین حتماً نبایستی رقم بالا باشد، در این موسسه هستند، خیرینی که حتی یه قوطی رب اهدا می‌کنند؛ اصلا کمک و کار خیر کار خیر نباید رقم  داشته باشد، می‌تواند قلمی باشد در راه و کار خیر، می‌تواند از این طریق ندای نیازمندی را به گوش مسولی برساند و کار گشایی کرده باشد. مردم عزیز و دلسوز این موضوع را در جریان باشند و در حد وسع خود دست به کار شوند.

در پایان گفت‌وگو مسؤل خیریه از خبرنگار خیر تشکر کرد و کار او را نمونه ای از کار خیر و شایسته خطاب کرد.

می‌گویند گاهی آبشارها در گرمای خشک تابستان لب به خشکی باز می‌کنند. خیرین بیایید تا همیشه دست به دست هم بگذارید که حتی در خشکسالی و داغی هیچ تابستانی این آبشار خشک نشود، یادمان نرود کسی نیازمند یاری سبز ماست.

به امید آبادانی و پر رونقی این آبشار پر آب...

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما