آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 ساعت 08:10   |   کد مطلب: 27654
شهرک سید احمد اسدآباد با 15 هزار نفر جمعیت در ماه مبارک رمضان زیر چادر نماز را برپا می‌کنند و انتظارشان از مسئولان برای حضوری دلگرم‌کننده و همت‌های بلند است.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ شهرک یادگار امام(ره) یکی از شهرک‌های نوپای شهر اسدآباد است که با ساخت‌وساز مسکن‌های مهر و آپارتمان‌ها شکل و شمایل دیگر به این شهر داده است.

این شهرک که بیش از 15 هزار نفر جمعیت را در خود جای‌داده، روزبه‌روز با ساخت‌وسازهای جدید بر جمعیت آن افزوده می‌شود و این در حالی است که نبود زیرساخت‌هایی چون مدارس، کتابخانه، مسجد و غیره در آن بیشتر نمود پیداکرده است.

یکی از مشکلاتی که بیشتر موضوع فرهنگی و مذهبی این شهرک را در برمی‌گیرد، نبود مسجد است که البته از سال گذشته با دست خیرخواهانه برخی از اهالی شهرک این مکان مذهبی در حال ساخت است.

ماه مبارک رمضان که فرارسید، اهالی شهرک را به این واداشت که برای عدم غفلت از عبادت‌های گروهی و اجتماعی، چادری در همجواری همان مسجد نیمه‌کاره نصب کنند و نماز ظهر و شام بر پادارند.

حال که سجاده نمازشان روی ردپاهای مردم زیر چادری پهن می‌شوند، بیشتر نیازشان را به مسجدمی ببینند و دغدغه تکمیل مسجد نیمه‌کاره رادارند.

یکی از اهالی این منطقه که برای خواندن نماز ظهر آمده می‌شد و در حال انداختن  زیراندازی است، می‌گوید: خدا را خوش نمی‌آید که ما بر روی زمینی نماز بخوانیم که آن سمتش مسجد نیمه‌کاره است.

او می‌گفت که این مسجد برای تکمیلش نیاز به  کمک و همراهی مسئولان دارد ، اگرچه مشارکت مردم هم از اولویت‌هاست.

دیگری از بی‌توجهی مسئولان این شهر سخن می‌گفت که 18 روز است در این مکان چادر زده‌ایم و یک مسئول سری به ما نزده است؛ نمازی با ما بخواند؛

او می‌گفت: البته ما صحبتمان از سر زدن مسئولان تنها کمک مالی نیست بلکه حضورشان یک تشویق و دلگرمی برای اهالی شهرک است.

استقبال کم‌نظیر مردم از این چادر همجواری مسجد موجب شد که شب قدری پرشور در این محل برپا کنند و به‌یادماندنی باشد؛

یکی دیگر از اهالی این شهرک می‌گفت که مشکلات زیادی برای احداث این مسجد بر درراه بود که این امر مرتفع شد و حال نیازمند مشارکت برای تکمیل آن هستیم.

در این زمینه با یکی از اعضای هیأت امنای  مسجد امام حسن عسگری(ع) به گفت‌وگویی نشستیم.

صفدر علی اکبرآبادی می‌گوید: عملیات اجرایی این مسجد در زمینی به مساحت 603 مترمربع در سه‌طبقه از مردادماه سال گذشته در حال ساخت است.

وی گفت: این مسجد شامل نمازخانه خواهران و برادران در دوطبقه، سرویس غذاخوری خواهران و برادران در طبقه دیگر است که نقشه و مجوز ساخت آن تهیه و در حال انجام است.

عضو هیأت امنای  مسجد امام حسن عسگری(ع)  از بهره‌بر‌داری از این مسجد در پایان ماه مبارک رمضان خبر می‌دهد و می‌گوید: این مسجد در صورت جمع‌آوری کمک‌های مردمی راه‌اندازی خواهد شد.

کمک 250 میلیونی مردم شهرک سیداحمد در ساخت مسجد امام حسن عسگری 

وی از مردم شهرک قدردانی کرد و گفت: حدود 250 میلیون تومان برای ساخت این مسجد از سوی مردم کمک شده است که این کمک‌ها به‌صورت نقدی، غیر نقدی، مصالح و طلاجات بوده است.

اکبرآبادی از رئیس ادارات تبلیغات اسلامی قدردانی کرد و گفت: بسیاری از مشکلات این مسجد برای ساخت‌وساز با راهنمایی‌های ایشان حل‌وفصل شده است.

وی گفت: علی‌رغم نبود مسجد و ساخته نشدن آن به‌صورت کامل ما با نصب چادر در خیابان این شهرک در همجواری این مسجد اقدام به برپایی نماز در طول ماه رمضان داشته‌ایم و حتی از وجود یکی از روحانیون شهرستان هم بهره برده‌ایم.

اهالی شهرک یادگار امام(ره) با مشارکت در مسجدسازی سنگ تمام گذاشتند

همچنین رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد در حاشیه بازدیدی از این مسجد داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار؛ اظهار کرد: در روایت آمده است که کسی در ساختن مسجد تلاش کند، خداوند رحمان خانه‌ای در بهشت به او عطا می‌کند.

حجت اسلام حسین گروسی گفت: عملیات اجرایی این مسجد به همت خیرین خوب این شهرک آغاز شده و با تلاش و کمک هیأت امنای این مسجد از پیشرفت خوبی برخوردار است.

وی به سنگ تمام گذاشتن مردم این شهرک در احداث این مسجد، گفت: مشارکت مردم بسیار خوب بوده و طی کمتر از یک سالی توانسته‌اند این پروژه را به نتیجه برسند که برای تکمیل آن قطعاً حمایت‌های دولت و همچنین دیگر اهالی نیاز است.

انتظار اهالی شهرک سیداحمد از دولت برای مشارکت در  تکمیل مسجد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: این منطقه بیش از 15 هزار نفر جمعیت دارد و  انتظار اهالی شهرک از همراهی دولت بیشتر است.

وی تأکید کرد: انتظار می‌رود که در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بودجه خوبی برای این مسجد در نظر بگیرند تا با کمک‌های مردم زودتر قابل‌استفاده باشد.

انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت