آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت 14:28   |   کد مطلب: 27614
گزارشی از آرزوهای دست نیافتنی والیبال همدان
وعده‌های رویایی، رویای خیالی بلندقامتان!
والیبال همدان که سال‌ها در حسرت دوری از لیگ برتر باشگاه‌های کشور به سر می‌برد، شاید در کوران تبلیغات انتخابات شورای شهر، مظلوم‌ترین رشته‌ای بود که در حق آن رفتار شد!

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، والیبال در همدان با استعدادهای فوق‌العاده‌ای که دارد سال‌ها در حسرت دوری از سوپرلیگ باشگاه‌های کشور می‌سوزد و این در شرایطی است که مهره‌های دوست‌داشتنی والیبال همدان چندین سال است برخلاف میل باطنی در قالب تیم‌های دیگر در لیگ سرویس می‌زنند و درآمدزایی می‌کنند.

با این حال بلندقامتان ارزنده همدان نمونه بارز یک جمع متحد و همدل هستند که شاید این مسئله در خیلی از رشته‌های ورزشی به چشم نیاید. نفراتی که شاید چندین سال است دست در دست هم، همه کار می‌کنند تا بلکه در قالب یک تیم پا به لیگ برتر بگذراند.

*نشست بی‌فایده با فولاد ویان

همین پارسال بود که والیبالیست‌ها برای حضور در لیگ دسته اول سراغ فولاد ویان رفتند و انتظار این را داشتند تا از این مجموعه آبی گرم شود. هرچند مسئولان استانی هم پا به پای والیبالیست‌ها باب مذاکره با فولاد ویان را باز کردند اما اسپانسر سابق پاس که از ورود به ورزش به سبب اتفاقات ناخوشایند در فوتبال دلسرد شده بود، در میانه‌های راه عطای حمایت از والیبال را به لقایش بخشید تا والیبال همدان ناکام شود.

پارسال نفراتی چون وحید صالحی، امید اسمی و حتی آرمین تشکری پیگیر تیمداری همدان در لیگ دسته اول والیبال باشگاه های ایران شدند و اوایل هم همه چیز برای "اتحاد جوان" خوب بود، اما این تیم رفته رفته به سبب گم شدن حمایت‌های اسپانسر و مسئولان به حاشیه رفت و دست آخر هم موفق به صعود به لیگ برتر والیبال نشد تا کاخ آرزوهای والیبالیست‌های دوست داشتنی تیم اتحادجوان با هدایت علی خبارگه خیلی زود فرو بریزد.

*یک دهه دوری از سوپرلیگ

والیبال همدان آخرین بار در سال 87 طعم شیرین حضور در لیگ برتر باشگاه های ایران را تجربه کرد، والیبال استان همدان در دهه 50 و 60 یکه تاز رقابت‌های ملی بود و در آن سال‌ها نفراتی همچون مرحوم حاج محمد باقر فرجی، امین برق‌لشکری، جعفر قهرمانی، حسن توسلی، محمود اسمی و دکتر نادر شوندی جزو ستاره‌های تیم والیبال استان همدان بودند.

چند دهه بعد و در سال 86 شگفتی‌های والیبال استان در لیگ برتر عرض اندام کردند و توانستند تیم‌های مطرح و بزرگ این رقابت‌ها نظیر پیکان و سایپا را زمین‌گیر کنند.

یک سال بعد والیبال شهرداری همدان در سال 87 برخلاف مشکلات مالی دوباره در مسابقات لیگ برتر کشور حضور پیدا کرد و در این سال البته نتوانست تداعی دهنده موفقیت‌های سال 86 باشد.

*2 دوره حضور در لیگ یک

سال 92 تیم والیبال شهرداری همدان بعد از سه سال دوری از میادین لیگی والیبال، با تصمیم عجولانه اعضای شورای شهر و با یک تیم بدون سرمربی در لیگ یک حضور پیدا کرد.

شهرداری همدان که در آخرین روزهای نقل و انتقالات مجوز حضور در لیگ دسته یک را از فدراسیون دریافت کرده بود، در یک گروه 9 تیمی با تیم‌های پیشگامان کویر یزد، عقاب تهران، شهرداری پیشوا، گل گهر سیرجان، پاس قوانین، دلیران دشتی بوشهر، شکوفاصنعت پویا و شهرداری کرج هم‌گروه بود. این تیم به سبب تصمیم چشم بسته مسئولان خیلی زود منحل شد.

اما سال گذشته نیز همان‌طور که اشاره شد تیم اتحادجوان با حمایت فولادویان گام به لیگ دسته یک والیبال گذاشت. تیمی متفاوت با شهرداری مدل 92 که با به خدمت گرفتن بازیکنان بسیار خوب مدعی صعود به لیگ برتر کشور هم بود. اما جا زدن اسپانسر و عدم حمایت مسئولان موجب شد که این امر محقق نشود.

*وعده‌های سر خرمن

نگارنده به تمامی این موارد اشاره کرد تا به اصلی‌ترین موضوع برسد، موضوعی که شاید پرداختن به آن عجیب‌تر از آنی باشد که تصورش را می‌کنیم، در بحبوحه تبلیغات انتخابات شورای شهر پنجم و درست در روزهایی که هر کاندیدا برای به دست آوردن دل ورزشکاران و جمع آوری رأی، دست به هر کاری می‌زد و هر سخنی بر زبان می‌آورد، یکی از اعضای محترم که از قضا عضو شورای چهارم هم بود و در انتخابات دوره پنجم هم پیروز شد، وعده‌های رویایی به والیبالیست‌ها داده تا دل این خانواده بزرگ و علاقمندان به چهره‌های محبوب این ورزش را به دست آورد. انگار این عضو محترم مظلوم‌تر از والیبال پیدا نکرده بود!

او در جمع چند نفری والیبالیست‌های خوش‌نام همدان این وعده را داده که در صورت رأی آوردن، شهرداری به نمایندگی از استان در سوپر لیگ والیبال ایران تیمداری خواهد کرد! آن هم با هزینه چند میلیاردی و بستن تیمی در حد کسب عنوان قهرمانی!

خطاب به این عضو محترم شورای شهر اما باید عرض کرد که کجا بودید وقتی سال قبل اتحادجوان برای چند میلیون تومان دست و پا می‌زد و در آستانه انحلال بود اما احدی به فریادش نرسید؟ حالا می‌خواهید چند میلیارد تومان آن هم در لیگ برتر هزینه کنید؟

باورکردنی است؟

کجا بودید پارسال وقتی بازیکنان اتحادجوان در بازی پایانی خود در مرحله نهایی لیگ یک که نیاز مبرم به پیروزی داشتند دست به اعتصاب زدند و رئیس شورای شهر وقتی که کار از کار گذشته بود پای کار آمد و او هم مثل شما وعده رویایی داد تا چند ماه مانده به انتخابات در آشفته‌بازار حاکم بر شهر خودنمایی کند؟ کجا بودید؟!

ای کاش اینقدر از نردبان ورزش بالا نرویم. ای کاش برای جلوس روی صندلی شورای شهر وعده‌های رویایی ندهیم. این مردم سال‌هاست که چشم انتظار حضور در لیگ برتر والیبال هستند، اما نه به هر قیمتی! این والیبالیست‌ها سال‌هاست که دلشان می‌تپد برای تیمداری شهرشان در لیگ برتر اما نه به هر راهی!

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها