دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 ساعت 08:55   |   کد مطلب: 27184
مردم اسدآباد هم از منتخب خود در جایگاه ریاست جمهوری انتظاراتی دارند که می‌توان به ایجاد فرصت‌های شغلی، رفع مشکلات معیشتی،مسائل اقتصادی و عمل کردن به شعارهای انتخاباتی اشاره کرد.

به گزارش نافع  به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ دو روز دیگر تا انتخابات دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی است  و هرچه به آن نزدیک‌تر می‌شویم، گفتنی‌های حماسه 29 اردیبهشت‌ماه بیشتر می‌شود؛

 

این انتخابات سرنوشت‌سازترین انتخابات در کشور ایران محسوب می‌شود و می‌توان گفت که امور معیشتی، اقتصادی و فرهنگی کشور بسته به آن است که مردم چه کسی را برای مدیریت اجرایی کشور انتخاب کنند.

 

در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری 6 نفر به‌عنوان کاندیدا از سوی شورای نگهبان تأیید صلاحیت شدند و طی 20 روزبه تبلیغات انتخاباتی پرداخته‌اند.

 

البته تبلیغات این کاندیداها به‌صورت مناظره‌ای نیز بوده است که این برنامه طی سه هفته در روزهای جمعه در صداوسیما پوشش داده شد؛

 

 حال به میان مردم حاضر شدیم تا از خواسته‌ها و انتظاراتشان از کاندیداهای ریاست جمهوری جویا شویم.

 

یکی از کارشناسان امور فرهنگی است حضور و مشارکتش را در انتخابات یک اصل می‌داند و می‌گوید: حتماً در انتخابات شرکت می‌کنم و اصل حضورم اعتقادی است که به آن دارم.

 

خانم غلامی داشتن برنامه را از اولویت‌های اصلی خود در انتخاب کاندیدای ریاست جمهوری دانست و گفت:  البته شجاعت در کنار مدیریت و رعایت اخلاق در تبلیغات را هم شامل می‌شود که این اخلاق‌مداری را می‌توان در مواردی مانند احتراز از تهمت، دروغ ، ریا و اسراف دید.

وی گفت:  اگر کاندیدایی در طول دوره خدمت خود متوجه شده که نمی‌تواند به قولش عمل کند مردانه بایستد و از مردم عذرخواهی بکند، کنار بروند یا لااقل دور بعد دیگر کاندید نشوند که مجبور باشند از کارنکرده دفاع کنند.

 

مردم میگویند اولویت اصلی رئیس‌جمهور آینده توجه به جوانان باشد

یکی از شهروندان اسدآبادی که از بیکاری فرزندش گلایه دارد، می‌گوید: متأسفانه در هر دوره‌ای یک رئیس‌جمهور، یک نماینده به میان مردم آمدند و وعده و وعیدهایی دادند و رفتند، اما هنوز جوانان این شهرستان من‌جمله پسر خودم بعد از سال‌ها مدرک رفتن هنوز بیکار است، انتظارم این است که فرزندم شاغل شود.

 

محمدی می‌گوید: فرزندم از فرط بیکاری دم از خودکشی می‌زند و خسته شده؛ سرمایه‌ای هم ندارم که شغلی برایش ایجاد کنم.

 

یک دانشجوی کارشناسی ارشد که جویای کار است، می‌گوید: کاندیداها باید در چارچوب قانون حرکت کنند و وعده‌ووعید به مردم ندهند و امروز بنده با داشتن مدرک بعد از 4 سال هنوز بیکارم و مجبور به ادامه تحصیل شدم، اگرچه با مشکلات هزینه و شهریه دانشگاه مواجه ام.

 

وی تأکید می‌کند که از کاندیداهای ریاست جمهوری انتظار می‌رود مشکل بیکاری را حل کنند چراکه بعد از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد هم به گمانم بیکار بمانم.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهید خزائی دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد شرکت در انتخابات را یکی از واجبات می‌داند و می‌گوید: ما با حضورمان در انتخابات سرنوشت کشور را رقم می‌زنیم و این امر باعث مستحکم شدن نظام می‌شود؛

محسن مرادی‌کامل ادامه می‌دهد: باافتخار در انتخابات شرکت می‌کنم چراکه شرکت نکردن ظلم به خود و جامعه است و ما نباید با این کار موجب خشنودی دشمنان شویم.

 

وی ایجاد عدالت، اشتغال وزندگی اسلامی را ملاک انتخاب رئیس‌جمهور دانسته و ادامه می‌دهد:  یک رئیس‌جمهور باید حداقل به وعده‌هایی که داده، عمل کند و انقلاب اسلامی را در جهت پیشبرد اهداف بلندمرتبه یاری کند.

 

شهردار اسدآباد هم گفت: به‌عنوان یک شهروند ایرانی وظیفه‌دارم که در این انتخابت شرکت کنم چراکه این‌یک حق، تکلیف و وظیفه ملی است.

 

حمزه عبدکوند ملاک و معیار انتخاب کاندیدای موردنظر خود در بحث ریاست جمهوری را تقوای الهی، ولایت‌پذیری، قول در عمل، توانایی و ایجاد همگرایی و هم‌افزایی در بین مجموعه ارکان انقلاب و نظام برشمرد.

وی حضور همه ملت را در این انتخابات یک ضرورت خواند و گفت: انتظار می‌رود رئیس‌جمهوری که انتخاب می‌شود در آینده به تمام ملت ایران خدمت کند.

 

شهردار اسدآباد تأکید کرد: انتظار می‌رود که مرم بامطالعه، بررسی سوابق افراد بهترین هارا برای منصب ریاست جمهوری انتخاب کنند.

 

وی از همه مردم خواست در انتخاب رئیس‌جمهور به‌صورت سلیقه‌ای و قبیله‌ای عمل نکنند.

 

یک شهروند اسدآبادی به مسائل  مشکلات این شهر می‌پردازد و می‌گوید: اسدآباد یکی از محروم‌ترین شهرهاست که مسئولان تنها وعده‌ووعید را داده‌اند و مشکلات مردم پابرجاست.

 

 وی که از وعدها و قول‌های عمل نشده بیزار است، ادامه می‌دهد: کاندیداها باید آنچه می‌توانند انجام دهند را به مردم بگویند نه اینکه حرفی بزنند که نتوانند از پس آن برآیند.

 

از دیگر مسائلی که مردم طرح می‌کنند رعایت قانون انتخابات و رعایت اخلاق انتخاباتی است

 

وی بر رعایت قانون از سوی کاندیداها تأکید می‌کند و خواستار اجرای آن به‌درستی می‌شود؛ و ادامه می‌دهد: اگر می‌توانند چیزی را عملی کنند به مردم وعده ندهند یا مردم را سرکاری بگذارند.

 

خانمی هم که از بردن نامش امتناع می‌کرد، نیز در این زمینه می‌گوید: مناظره‌ها مبحث خوبی بود و البته نباید همدیگر را تخریب می‌کردند و بیشتر به برنامه‌های خود می‌پرداختند؛  به توانایی خود و کارهایی که می‌توانند انجام دهند.

 

وی می‌گفت: ما وظیفه‌داریم که در این انتخابات شرکت کنیم و آینده با تصمیم مردم ساخته می‌شود و باید با تحقیق و دقت فردی را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنیم و بیشتر در این زمینه وقت بگذاریم.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما