آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 ساعت 15:48   |   کد مطلب: 27040
بسیج سازندگی اسدآباد در تحقق اقتصاد مقاومتی با پرداخت یک میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات به 135 نفر در این زمینه توانست هم پیشگام و هم موفق عمل کند.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ نام بسیج که می‌آید ناخودآگاه ذهن به سمت جمعی متبادر می‌شود که بدون چشم داشتی پا به عرصه میگذارند و در زمینه‌های مختلف فعالیتی را دارند.

 

حال این فعالیت ممکن است در زمینه امور سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و یا اقتصادی باشد که یکی از این زمینه‌ها که افراد گرد هم می آیند و آن فعالیت را انجام می‌دهند؛ بسیج سازندگی است.

 

بسیج سازندگی در طول تاریخ انقلاب اسلامی فعالیت‌های مختلفی را داشته است و نمونه آن می‌توان به دوران دفاع مقدس، محرومیت زدایی‌ها و ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی اشاره کرد.

 

اما در طول چند سال گذشته با تأکیدات رهبر انقلاب بر اقتصاد مقاومتی، بسیج سازندگی هم تلاش‌های زیادی در این زمینه داشته است که می‌توان به پرداخت تسهیلات برای اشتغالزایی جوانان اشاره کرد.

 

*بسیج سازندگی؛ مظهر تحقق شعار اقتصاد مقاومتی

در این زمینه فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد با اشاره‌ای به مباحث اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: مقام معظم رهبری یکی از رهنمودها را در زمینه مقابله با تحریم و تهدید دشمن تحقق اقتصاد مقاومتی دانستند.

 

حسن مرادی با تأکید بر مقاوم بودن در برابر تهدیدات دشمن به ایجاد اقتصادی دورن‌زا اشاره می‌کند: این اقتصاد به این معنا نیست که ما با خارج رابطه نداشته باشیم اما برای مقابله با تحریم باید مقاوم بود و با ظرفیت‌های داخلی اقتصاد را رونق داد.

 

وی گفت: اگر ما به شعار اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم، قطعا" آثار خوبی خواهد داشت.

 

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد به اقتدار و امنیت در کشور اشاره کرد و گفت: تحقق شعار این اقتصاد به امر امنیت و اقتدارجامعه کمک می‌کند.

 

وی گفت: در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی همه به گونه ای می‌توانند نقش ایفا کنند؛ به فرض مثال مسئولان با بالا بردن راندمان تولید و اشتغال و البته مردم با کمک در خرید کالاهای داخلی؛

 

مرادی با بیان اینکه در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی بسیج گام‌های بلندی برداشته است، گفت: یکی از رده‌های بسیج که می‌توان به ایفای نقش آن  در اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی در کشور اشاره کرد، بسیج سازندگی است.

 

وی بسیج سازندگی در کنار دولت و کمک به محرومیت‌زدایی طرح‌های مختلفی را داشته است، گفت: در سال گذشته یک میلیارد و 400 میلیون تسهیلات در زمینه‌های گوناگون و ایجاد اشتغال برای جوانان پرداخت شده است.

 

*پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی به 135 نفر

 

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد گفت: این تسهیلات به 135 نفر در زمینه ایجاد اشتغال پرداخت شده که همه این اعتبارات واگذار شده است.

 

وی با اشاره به آموزش‌های مختلفی در زمینه ایجاد اشتغال، گفت: 650 نفر در قالب 16 دوره  در زمینه های مختلف آموزش دیدند.

 

مرادی افزود: این آموزش‌ها و ایجاد اشتغال در زمینه صنایع دستی، پرورش شترمرغ، گیاهان دارویی، تولیدات دام سبک و سنگین، خشک کردن میوه بوده است.

 

*ایجاد 93 گروه جهادی در قالب 650 نفر روز در سطح شهرستان

 

وی یادآور شد: این عملکرد نشان می‌دهد که ظرفیت بسیج در سال 95 عملکرد خوبی داشته و جزء نهادهای موفق در زمینه تحقق منویات رهبرانقلاب بوده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد افزود: بسیج سازندگی در زمینه محرومیت زدایی قریب به 93 گروه جهادی در قالب 650 نفر روز در سال گذشته انجام وظیفه کرده اند.

 

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی در زمینه زیباسازی مدارس ، دیوار کشی و تعمیر سرویس بهداشتی منازل محرومین فعالیت‌های مؤثری را انجام داده است.

 

مرادیگفت: تعداد 6 مورد تأمین جهیزیه و کمک به نیازمندان نیز از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی بوده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد یادآور شد: فرهنگ‌سازی در زمینه برداشتن مخارج خیرات اموات از روستاها در دستور کار بسیج و سپاه بود که در این زمینه بالغ بر 20 روستا با برداشتن این امر هزینه‌های زیادی را از دوش مردم برداشتند.

 

وی در پایان سخنانش از حضور همه بسیجیان در زمینه محرومیت‌زدایی و طرح گروه‌های جهادی در سال گذشته قدردانی کرد.

 

مسئول بسیج سازندگی اسدآباد هم با اشاره به بازدیدهایی از طرح های اشتغالزایی ایجاد شده در اسدآباد گفت: یکی از این طرح ها استخر ماهی است که 15 هزار قطعه ماهی هفتصد گرمی و 100هزار قطعه ماهی ده گرمی است.

 

رضایی با بیان اینکه این طرح در روستای لک لک ایجاد شده است، افزود: با اجرایی این طرح برای 4 نفر اشتغال ایجاد شده است.

 

وی یادآور شد: برای اجرای این طرح نیز 20 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

 

رضایی همچنین به افتتاح یک واحد مرغ بومی اشاره کرد و افزود: این واحد نیز با ظرفیت 500 قطعه در روستای حسام اباد اجرا شده است.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها