دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

 

 

 

 

***
SEO Services Glendale

تاریخ : دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 ساعت 14:49   |   کد مطلب: 26922
در دوره توجیهی نامزدهای انتخابات شوراها تأکید شد؛
ایجاد شور و نشاط انتخاباتی بدون تخریب یکدیگر/خرید و فروش آراء جرم است
یک دوره آموزش توجیهی نامزدهای انتخابات شورای شهرهای آجین و اسدآباد در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش نافع به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ در این دوره آموزشی توجیهی که 61 نفر از کاندیداهای شورای شهر اسدآباد و 11 نفر کاندیدای شورای شهر آجین حضور داشتند، رئیس دادگستری اسدآباد با اشاره به ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران و برگزاری انتخابات در این کشور، اظهار کرد: مردم با انتخاب افراد در تعیین سرنوشت و مدیریت کشور دخالت مستقیم دارند.

 

رحیمی گفت: مردم با توجه به علایق شخصی خود در انتخابات رأی می‌دهند و هیچ کاندیدایی حق ندارد در اموری که در صلاحیت انجام آن نیست، به مردم وعده و وعید بدهد.

 

دادستان شهرستان اسدآباد هم با اشاره به آغاز تبلیغات زودهنگام کاندیداهای شورای شهر در فضای مجازی و یا توزیع کارت ویزیت در سطح شهر، اظهار کرد: تبلیغات در این عرصه به مدت 8 روز قبل از اخذ رأی است که باید همه کاندیداها این مهم را مدنظر قرار دهند.

 

هاجرپور گفت: ما کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی افراد کاندیدا را رصد کرده و در صورت وجود مطالب توهین آمیز به اشخاص و یا مقامات و یا وجود تصاویر افراد ممنوع تصویر یا فتنه‌گران با آنان برخورد خواهیم کرد.

 

وی در خصوص خرید و فروش آراء زمزمه‌های به گوش می‌رسد که طبق بند الف ماده 67 جرم است، گفت: این امور موجب ابطال انتخابات هم خواهد شد که باید کاندیداها این مهم را مدنظر قرار دهند.

 

دادستان شهرستان اسدآباد گفت: ما طبق قانون با اخلال‌گران در امر انتخابات به هر شکلی که موجب تحریک به درگیری، تحسن و احتساب شود، برخورد خواهیم کرد.

 

وی از کاندیداها خواست که پوسترهای تبلیغاتی خود را در محل‌های پیش بینی شده شهرداری تعیین نصب کنند و در صورتی که روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی، ادارات و مراکز آموزشی باشد، پیگیر  قانونی خواهد داشت.

 

هاجرپور گفت: در صورتی که افرادی دارای مدارک تحصیلی علمی نباشند و از القابی چون دکتر و مهندس استفاده کنند، جرم است  و اگر مستنداتی ارائه ندهند، قطعا" با آنان برخورد خواهد شد.

 

در این جلسه آموزشی توجیهی جانشین نیروی انتظامی نیز هشدارهای انتظامی در انتخابات را ارئه کرد و خواستار توجه و الزام رعایت قوانین شد.

 

مسئول سیاسی امنیتی فرمانداری اسدآباد هم با تأکید بر عدم راه اندازی کاروان‌های تبلیغاتی در سطح شهرستان، گفت: این امر در ایام انتخابات موجب ایجاد هرج و مرج و تخریب وجه شهر می‌شود و انتظار می‌رود کاندیداها به جای دعوت مردم به ستاد خود از آنان بخواهند در مراسم سخنرانی‌ها در ایام تبلیغات حضور یابند.

 

آبیار با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای شهر اسدآباد به صورت الکترنیکی گفت: در یک روز قبل از انتخابات گلوگاه‌های اسدآباد توسط نیروی انتظامی تحت بازرسی قرار می‌گیرد و برخی در فکر این نباشند که افرادی را برای انتخابات از دیگر شهرستان‌ها دعوت کنند.

 

فرماندار اسدآباد هم در این نشست به ارکان مهم در انتخابات اشاره کرد و گفت: مردم، نامزدها و مجریان برگزار انتخابات از ارکان اصلی این انتخابات هستند که بیشترین زحمات به لحاظ هزینه مادی و معنوی بر دوش کاندیداهاست.

 

حسین افشاری با اشاره به برگزاری انتخابات شوراها در اسدآباد، گفت: در این دوره از انتخابات شورای اسدآباد افراد کاندیداها با وجه اجتماعی، سلامت اخلاقی، سطح سواد و تخصص نسبت به دوره‌های گذشته حضور یافتند.

 

وی با اشاره به اقبال عمومی داوطلبان شورای شهر و روستا در این شهرستان گفت: الکترونیکی شدن انتخابات شورای شهر اسدآباد در این دوره ظریب امنیت خاطر را بالا برده است و قطعا" با مشارکتی خوب مردم پای صندوق رأی حاضر خواهند شد.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه هر کاندیدا می‌تواند در هر 5 شعبه اخذ رأی یک نماینده داشته باشد، گفت: در هر شعب اخذ رأی نماینده فرماندار، ناظران شورای نگهبان، بازرسان، ناظران شورا حضور خواهند داشت.

 

وی بر ایجاد شور و نشاط مردم در انتخابات تأکید کرد و گفت: مردم باید از بین 61 نفر کاندیدای شورای شهر 7 نفر را که دارای تخصص مرتبط با امور شهری است، انتخاب کنند.

 

وی با بیان اینکه در انتخاب افراد اصلح شورا باید نگرش قوم و قیبله ای را کنار گذاشت و با حفظ حرمت کاندیداها، به افراد با تخصص و با برنامه رأی داد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما