دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 6 دی 1395 ساعت 12:58   |   کد مطلب: 24195
شورای شهر همدان با توجه به اختیارات و وظایفی که دارد، در طول هفته دو جلسه عمومی در صحن شورا را دارد که طبق برنامه ریزی ها در روزهای شنبه و دوشنبه برگزار میشود.

به گزارش نافع، . روز های شنبه معمولا رسیدگی به نامه های شهروندان است و حضور خبرنگاران در این جلسه طبق تصمیم گیری اعضا ممنوع است اما مباحث جلسات روزهای دوشنبه بصورت عمومی تر برگزار میشود و خبرنگاران نیز در این جلسات حضور می یابند و به پوشش خبری برخی تصمیمات و مصوبات نمایندگان مردم در شورا می پردازند.

امروز صبح نیز وقتی خبرنگار نافع نیز قصد هماهنگی با مسئول روابط عمومی شورای شهر همدان را برای حضور در جلسه را دارد، تنها با این جواب روبرو میشود: " ببخشید، جلسه علنی نیست"

هر چند طبق ماده15 الحاقی سال82 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور جلسات شورا باید علنی باشد و تشکیل جلسات غیرعلنی منوط به تصویب دو سوم اعضای حاضر در جلسه میباشد اما از جمله مسائلی که نیازمند شفاف سازی است، موضوع جلسه، مدعویین جلسه و اسامی نمایندگان موافق و مخالف برگزاری جلسه غیر علنی است که نه تنها هیچ کدام از این موارد شفاف سازی نمیشود بلکه دقیقا دقیا مسیر عکس این در شورای شهر همدان طی میشود.

 

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما