دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 دى 1394 ساعت 22:25   |   کد مطلب: 18287
سخنرانی دکتر یامین پور در مسجد خاتم الانبیای پردیسان قم:
زبان های حامی دولت اصل انقلاب را قابل مذاکره کرده اند
با فروپاشی بلوک شرق، طرفداران لیبرال دموکراسی در ایران قدرت مانور بیشتری پیدا کردند. ایده ی اصلی این جریان، پیوستن به نظام تک قطبی بود.

به گزارش نافع،  با فروپاشی بلوک شرق، طرفداران لیبرال دموکراسی در ایران قدرت مانور بیشتری پیدا کردند. ایده ی اصلی این جریان، پیوستن به نظام تک قطبی بود. در نگاه راستگرایان امریکایی، ایران نمی توانست بدون پذیرفتن نظم نوین جهانی با محوریت امریکا، ادامه ی حیات دهد. این نگاه دقیقا در مقابل افق ترسیم شده توسط حضرت امام(ره) بود.

انقلاب اسلامی با نفی نگرش های مرسوم راست و چپ و با شعار «نه شرقی و نه غربی» و برای بازیافتن هویت اصیل اسلامی تحقق پیدا کرده بود. اما در اوایل دهه ی هفتاد از قلب دستگاه ریاست جمهوری از جایی به نام مرکز بررسی های ریاست جمهوری شاگردان حسین بشیریه، تفکر ارتجاعی امریکاگرایی را مجددا به عنوان تنها راهبرد پیش روی جمهوری اسلامی مطرح کردند.
ایده ی نظام تک قطبی دقیقاً در مقابل ایده ی تمدن اسلامی قرار می گیرد. امروز هم متاسفانه نفوذ این تفکرات ارتجاعی تهدیدی جدی است.
زمانی درباره ی اینکه برچیدن سانتریفیوژها یا بتن ریختن در قلب رآکتور اراک ناقض استقلال کشور است یا نه، منازعه داشتیم، اما امروز گویا باید درباره ی اصل استقلال پاسخگو باشیم که آیا اصلا استقلال کشور چیز مهمی است یا می توان  آنرا هم در ازاء پول فروخت! زبان های حامی دولت اصل انقلاب را قابل مذاکره کرده اند.
گره زدن معیشت مردم به مذاکره، گره زدن آب آشامیدنی مردم به مذاکره، گره زدن سلامت محیط زیست به مذاکره و... همه برای این است که بتدریج اصل انقلاب را قابل مذاکره کنند. «نفوذ» ضرورتاً معنایی امنیتی ندارد بلکه با این مقدمه باید گفت نفوذ بدست عوامل داخلی صورت می پذیرد که به جای امیدوار کردن مردم به داشته های خود به ظرفیت های درونی کشور، چشم و دل  آنها را به وعده های دشمنان انقلاب امیدوار می کنند. این سیاست تحقیر مردم، نتیجه ای جز تضعیف اعتماد به نفس ملی و پس از آن معامله بر سر استقلال کشور به بار نخواهد آورد.
انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت