دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 7 آذر 1394 ساعت 13:53   |   کد مطلب: 17473
اقتصاد مقاومتی مفهومی گسترده است که معنایی ژرف دارد؛ اقتصادی درون نگر که هر نوع وابستگی به برون را نفی می کند.

به گزارش نافع، این واژه که نخستین بار در فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب تعریف شد؛ امروز به یکی از ضروری ترین راه ها برای نجات اقتصاد بیمار ایران مبدل شده و به گفته مسئولان و کارشناسان، تنها راه برون رفت از بحران اقتصادی کنونی است.

بر کسی پوشیده نیست که تحقق اقتصاد مقاومتی به برنامه ریزی اصولی و اراده ای محکم نیاز دارد و همه دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و مردم باید برای تحقق آن با یکدیگر همصدا شوند.

بسیج نیز به عنوان بزرگترین نهاد مردمی متشکل از قشرهای مختلف، نقش مهمی در عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری داشته و در این مسیر گام نهاده است.

مسئول بسیج سازندگی استان همدان در این باره به خبرنگار ما گفت: بسیج سازندگی از ابتدای سال تا پایان آبان موفق به راه اندازی 358 واحد تولیدی در عرصه های مختلف شده است.

سرگرد پاسدار شهرام صادقی افزود: از مهمترین این موارد می توان به 15 واحد پرورش آبزیان و حوضچه های پرورش، 62 واحد تولید قارچ خوراکی، 54 واحد دام سبک و سنگین، 54 واحد پرورش ماکیان، پرورش شتر مرغ 10 واحد، پرورش مرغ بومی 42 واحد، اصلاح و احیای باغ ها 5 مورد و 26 مورد کاشت گیاهان دارویی اشاره کرد.

وی، 57 واحد پرورش زنبور عسل، 6 واحد تولیدات گلخانه ای و 28 مورد صنایع تبدیلی شامل 12 عرصه را از دیگر واحدهایی دانست که با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی در همدان راه اندازی شده اند.

صادقی گفت: به این 358 واحد نزدیک به 70 میلیارد ریال تسهیلات تعلق گرفته  و به صورت میانگین برای 716 نفر اشتغال زایی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین بسیج سازندگی با هدف تحقق صحیح فرمان رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در عرصه های مختلف کرده که 718 برادر و 356 خواهر در این دوره ها شرکت کرده اند تا بتوانند به بهترین صورت از تسهیلات استفاده کرده و در مسیر تولید گام بردارند.

صادقی با بیان اینکه برنامه های بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی، روز به روز بیشتر شناخته می شود؛ تصریح کرد: این اقدامات برای کمک به توانمندسازی خانواده ها صورت گرفته و ساکنان شهر و روستا در هر سن و سال و تخصصی جامعه هدف ما هستند.

وی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات می توانند با مراجعه به پایگاه ها و حوزه های مقاومت و بسیج سازندگی شهرستان ها از این تسهیلات بهره مند شوند.

صادقی اضافه کرد: هر فرد بسته به نوع و وسعت طرح خود می تواند از 50 تا 300 میلیون ریال تسهیلات بهره مند شود.

وی گفت: همچنین آمادگی احیاء واحدهای تعطیل از طرف بسیج سازندگی وجود دارد.

مظاهری
پایان پیام/م.ت

دیدگاه شما